Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

РОЗВИТОК ЕКОНОМІКИ НА ПРАВОБЕРЕЖЖІ ТА ЗАХІДНОУКР. ЗЕМЛЯХ У 18 СТ. ТРИ ПОДІЛИ ПОЛЬЩІ. ВХОДЖЕННЯ ЗАХ.УКР. ЗЕМЕЛЬ ДО СКЛАДУ АВСТРІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ.

Читайте также:
  1. III. Розвиток пізнавальних процесів
  2. Microsoft Word - текстовий процесор, що випускається фірмою Майкрософт, входить до складу офісного пакету«Microsoft Office».
  3. VI. Історичний розвиток органічного світу.
  4. А состава и структуры земельных угодий
  5. А). політика регулювання економіки державою; Б). світові економічні кризи; В) інтеграція УРСР в ЄЕС.
  6. Активізація державотворчих процесів на західноукраїнських землях та утворення ЗУНР. Об’єднання УНР та ЗУНР.
  7. Анализ использования земельных ресурсов
  8. Анализ размера, состава и структуры земельных угодий
  9. Анализ состояния и охраны земельных ресурсов в Тюменской области.
  10. Аналіз кількісного та якісного складу персоналу підприємства

Кінець XVIII ст. характеризується зростанням могутності Російської імперії, агресивності її зовнішньої політики. Вона загарбала більшу частину українських земель, перетворивши позбавлену автономних прав Україну на одну з своїх губерній.

Перший поділ 5 червня 1772, повноважні представники Прусії, Австрії та Росії підписали в Петербурзі договір, за яким відбирали на свою користь так звані санітарні смуги, тобто території по периметру Речі Посполитої. Згідно з цією угодою: Прусія забрала Помор’я, Куяви та частину Великопольщі - загальною площею 36 тис. км2 з населенням 580 тис. чол. , Австрія – Малопольщу і Галичину (Відтоді почався австрійський період історії Львова та краю, тривав він до 1 листопада 1918 року) з Руським, Белзьким і західними околицями Волинського та Подільського воєводств обшаром 83 тис. км2 з 2.650 тис мешканців, Росія – східнобілоруські землі з Полоцьком, Вітебськом та Мстиславом, а, окрім цього – частину Ліфляндії [Латвії], тобто загалом 92 тис. км2 площі з 1.300 тис. населення.

Другий поділ Втручання сусідів привело до другого поділу, затвердженого сеймом у Гродні в 1793 році.Цього разу від Речі Посполитої відрізали такі шматки: Прусії відійшли вся Великопольща та частина Мазовії;до Росії – українські та білоруські землі; Австрійських вимог до уваги не взяли.Відповіддю на другий поділ стало визвольне повстання, яке очолив Тадеуш Костюшко. Придушенням повстання зайнялися пруська та російська армії(Олександр Суворов). В результаті в наслідок битви під Мацейовіцами був узятий у полон тяжко поранений Костюшко і 25 листопада 1795 р. король, на той час уже вивезений на почесне ув'язнення до Гродна, підписав відречення від престолу.

Третій поділ Після придушення повстання у 1795-му Росія, Австрія та Пруссія здійснили третій поділ, після чого Річ Посполита припинила державне існування. Результат ІІІ поділу Польщі призвів до наступного:

Австрії було приєднано Краків, Холмщину, Південне Підляшшя та частину польських земель над Віслою – Нову,до Росії відійшли Литва, Курляндія, Західна Білорусь та Західна Волинь;, Пруссія отримала частину Підляшшя і Мазовецьких земель з Варшавою, а також частину Жемайтії.Після встановлення тут панування Габсбургів для господарського та культурного піднесення краю уряд провів ряд реформ: спроба ліквідації кріпацтва і пом'якшення панщини, запровадження нового судочинства, утворення ряду навчальних закладів для українського населення, відновлення Львівського університету (1784) та Галицької греко-католицької митрополії (1808).

 

 




Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 152 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.153 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав