Читайте также:
|
|
Погодні умови не завжди дозволяють убрати зерно стандартної вологості, дощі в період збирання урожаю призводять до підвищення вологості зерна. Для забезпечення ефективного і не дуже дорогого зберігання вологого зерна потрібні консерванти.
В останні роки широко використовуються для консервации волого зерна та інших кормів органічні кислоти – пропіонова, оцтова, мурашина, молочна, масляна та їх суміші в різних співвідношеннях. При цьому вологість зерна протягом заданого терміну зберігання суттєво не змінюється, підвищується кислотність, в деяких випадках знижується токсичність зерна.
У Великій Британії, США, Франції, Німеччині та Японії в наш час патентуються консерванти для зерна і кормів, основою яких є органічні кислоти та їх солі з додаванням наповнювачів.
В США запатентований консервант, що включає 20-95% пропіонової кислоти.
У Великій Британії патентується анти грибковий препарат, що складається із суміші оцтової (16%) і пропіонової (64%) кислот і формальдегіду на безводній основі (20%); фунгіцидний розчин для консервації кормових продуктів, до складу якого входить суміш бензойної, сорбінової і дегідрооцтової кислот, розчинних у воді в різних співвідношеннях.
Франція патентує протигрибковий розчин у вигляді суміші кислот – бензойної, сорбінової і дегідроацетонової – в різних співвідношеннях. (передбачений консервант для обробки урожаю від пліснявіння); суміш для зберігання зерна із суміші пропіонової, масляної та ізомасляної кислот, розчинників і інертних порошків.
Німеччина патентує консервант для зерна, який є сипкою порошкоподібною сумішшю із 2-3 часток пропіонової і 1 частки кремнієвої кислот або сіліката кальцію; консервант для кормів у вигляді рідкої суміші пропіонату амонію, пропіонової кислоти і води.
Японія для проти пліснявої обробки кормів патентує продукт реакції формальдегіду с кислою сірчаністою кислотою та її солями.
На основі пропіонової кислоти у Великій Британії виробляють препарат пропкорн, а у Німеччині – лупрозил, які використовуються як консерванти вологого зерна.
Переваги способу консервування з допомогою органічних кислот є можливість тривалого зберігання зерна після обробки в звичайних силосах без герметизації.
5. Прогресивні способи зберігання компонентів комбікормів. (226 с, 243 с, 284 с,
Зберігання компонентів комбікормів проводять в спеціальних сховищах, основними типами яких є склади з горизонтальними або похилими полами і елеватори. Сировину зберігають насипом і у тарі.
Основним режимом є зберігання компонентів з вологістю до критичної, в охолодженому стані або без доступу повітря.
Перспективним є зберігання компонентів комбікормів в охолодженому або без кисневому стані. Компоненти повинні зберігатися при температурі всіх шарів насипу нижче 10 0С; кращим буде консервування охолодженням до температури 0 0С і нижче. Цей режим використовується при зберіганні зерна, яке охолоджують більш холодним атмосферним або спеціально охолодженим повітрям. В останні роки для активного вентилювання зерна використовують повітря, охолоджене за допомогою холодильних установок до 3-8 0С. Цим способом консервують продукцію з підвищеною вологістю.
Без доступу повітря зберігають компоненти комбікормів в спеціальних герметизованих сховищах. Без кисневе середовище досягається природнім накопиченням вуглекислого газу і втратою кисню внаслідок біологічних процесів, створенням вакууму або введенням в масу продукції газів (вуглекислого, азоту та ін.). Ці способи зберігання треба використовувати для зберігання трав`яного, рибного, м`ясо-кісткового борошна, зерна, вони є перспективними.
Деякі вітаміни взаємодіють між собою в процесі приготування і зберігання преміксів, що є небажаним. Для запобігання цього явища донедавна використовували попередні суміші з наповнювачем. Але цей прийом не гарантує збереженість біологічно активних речовин. У зв`язку з цим практика вимагала виробництва більш стійких форм компонентів. Для вирішення цієї проблеми були запропоновані закордонними вченими стабілізовані препарати вітамінів А, Е, D. Ці препарати виробляються в мікрокапсульованому або мікрогранульованому вигляді (стабілізовані в матриці із желатину і цукру з оболонкою із крохмалю або в восковій, желатиновій матриці. На жаль, подібні форми вітамінних препаратів нів Україні, ні у Росії не виробляються.
Біологічно активні речовини, особливо сполуки ліпідної природи, самоокислюються киснем повітря, внаслідок чого знижують свою активність. Одним із засобів попередження окислювальних процесів є зберігання кормових продуктів в атмосфері інертних газів. В досліді по зберіганню БВМД в середовищі азоту (партії продукції були поміщені в герметичні контейнери). Аналіз досліду показав, що з підвищенням в БВМД концентрацій азоту величини кислотного і перекисного чисел жиру зменшуються; рівень сирого жиру не змінюється, йодне число жиру при вмісті азоту 95-98,7% залишається на рівні вихідних даних. При зберіганні протягом 6 місяців БВМД в середовищі азоту збереженість вітамінів А, Е, В12, холіну і каротину становила 81,5-98,4%, а при зберіганні в атмосфері повітря – у межах 38-75,9%. Інертний газ гальмував розвиток гідролітичних і окислювальних процесів в жирі.
Перспективним технологічним прийомом є гранулювання БВМД та їх компонентів з наступним зберіганням в гранульованому вигляді.
З метою гальмування окисних процесів в БВМД, що містять підвищену кількість жиру і жиророзчинних вітамінів використовують антиоксиданти (сантонін, ділу дин та ін.). Найбільший інгібуючий ефект досягнуто при їх змішуванні з жиром тваринним кормовим у співвідношенні 1:20. Термін зберігання БВМД після обробки антиоксидантами збільшується до 3-4 місяців.
Для знезаражування готової продукції комбікормових заводів та сировини за кордоном широко застосовують консерванти, наприклад сорбінову кислоту. При консервації кормів рекомендується її вносити в кількості 0,025-0,1% від маси продукції.
Консервант зерна, а також висівок, шротів, рибного, м`ясо-кісткового борошна і комбікормів використовується пропіонова кислота концентрацією 0,6-0,9% від маси продукції. За кордоном для консервації зернових компонентів з вологістю 8-25% застосовують пропіонову кислоту в кількості 0,3-1%.
В останні роки для підвищення стійкості продукції використовують суміш антиоксидантів і консервантів.
Таким чином, технологічні прийоми гранулювання БВМД, застосування передових режимів зберігання, використання консервантів разом з оксидантами, захищених форм вітамінних препаратів підвищує стійкість до зберігання продукції комбікормових підприємств і дозволяє найбільш ефективно її використовувати в годівлі сільськогосподарських тварин і птиці. По названим напрямам і повинна удосконалюватись технологія зберігання комбікормів.
КОМИТЕТ ПО ОБРАЗОВАНИЮ МИНГОРИСПОЛКОМА
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 118 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |