Читайте также:
|
|
Итак, что же такое сегодня высокоскоростной железнодорожный транспорт? Это сплав традиционной системы колесо — рельс и передовых технологий, позволяющий обеспечить пассажирам при массовых перевозках на расстояния до 700 км минимальное время в пути и высокий уровень комфорта и безопасности, не достижимые пока ни на одном другом виде транспорта, а также вполне доступное для большинства населения соотношение цены и качества предлагаемых услуг, что ставит поезда высокоскоростных магистралей вне конкуренции с автомобилями и самолетами.
Как показал мировой опыт осуществления проектов, подобных проекту первой ВСМ в Японии, помимо профессионализма специалистов железных дорог, строительных организаций и промышленных компаний, нужна политическая воля руководителей государства. Проекты такого уровня, и это непреложный исторический вывод, всегда и во всех странах, как в Японии, так и во Франции, в Италии, Германии, Испании, были «не ко времени». Всегда требовались средства на решение неотложных текущих задач, и только прозорливость и мудрость политиков, способных взглянуть на десятилетия вперед, обеспечивали реальную поддержку профессионалам-железнодорожникам в реализации проектов высокоскоростных магистралей, которые в конечном счете доказали свою социальную и экономическую эффективность.
Список использованной литературы:
1. Коллектив авторов, “Скоростной и высокоскоростной железнодорожный транспорт, Том 1”, Т.1. – Спб., 2001. - 320с., 265 ил.
2. И.И. Кантор, “Высокоскоростные железнодорожные магистрали”, издательство ”Маршрут“, Москва 2004.
3. А.Гурьева "И какие же русские не любили быстрой езды?", Санкт-Петербург, 2009.
Сім’я як соціальний інститут.
Поняття сім'ї вживається в соціологічному та правовому значеннях. Такий поділ обумовлений тим, що регулювання сімейних відносин здійснюється не лише юридичною наукою, а й соціологією, етикою, психологією та ін. Сім'я в соціологічному значенні - це заснована на шлюбі чи кровному спорідненні невелика група людей, члени якої пов'язані спільністю побуту, взаємною моральною відповідальністю та взаємодопомогою. Стосовно визначення сім'ї в юридичному значенні, то у новому Сімейному кодексі воно відсутнє, у ст. 3 лише зазначається, що сім'я є первинним та основним осередком суспільства. У ст. 3 СК дається також визначення складу сім'ї, до якої належать особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні правата обов'язки.
Поняття та ознаки шлюбу.
Відповідно до ст. 21 СК України шлюб - це сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.
В юридичній літературі зустрічаються визначення, які вміщують основні ознаки шлюбу, наприклад: такий, що укладається в установленому порядку з дотриманням вимог закону добровільний і рівноправний союз вільних жінки і чоловіка, спрямований на створення сім'ї, і що породжує у них взаємні права та обов'язки. Деякі автори підходять до визначення шлюбу як договору. Але, на нашу думку, шлюб не містить всіх необхідних ознак договору і має свої специфічні ознаки, непритаманні договору.
Ознаками шлюбу є:
1) добровільність, тобто наявність добровільної згоди обох з подружжя (ст. 24 СК);
2) досягнення шлюбного віку жінкою та чоловіком, що вступають в шлюб (ст. 22 СК);
3) реєстрація шлюбу у встановленому законом порядку органом, визначеним Сімейним кодексом;
4) спрямованість на утворення особистого сімейного союзу.чоловіка і жінки.
3.Умови укладення шлюбу :
1) взаємна вільна згода жінки та чоловіка на укладення шлюбу, тобто шлюб має бути добровільним;
2) досягнення особами, що бажають вступити в шлюб, на день реєстрації шлюбу шлюбного віку.
Для жінки шлюбний вік становить 17 років, для чоловіка - 18 років. При цьому СК встановлює можливість вступу в шлюб особи, що досягла 14 років, для чого їй (йому) необхідно отримати рішення суду про надання права на шлюб, якщо судом буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 143 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |