Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Низхідна аорта в залежності від порожнини, в якій вона проходить, поділяється на груднуі черевну.

Читайте также:
  1. Акт проголошення незалежності України
  2. Акт проголошення незалежності України (24.08.1991 року).
  3. Акт проголошення незалежності української держави (1941р.) та його значення.
  4. Аорта,відділи, артерії,що відходять від них.
  5. В залежності від виду підприємства та рівнів ієрархії, з яких воно складається, можуть застосовувати різні види стратегій.
  6. Визначте досягнення і прорахунки в науково-технічному розвитку України в перше десятиліття після проголошення державної незалежності України
  7. Війна радянської Росії проти УНР і проголошення незалежності України.
  8. Вік автомобіля Мал.2.5. Ставлення до автомобіля у залежності від терміну експлуатації
  9. ГОРБАЧОВСЬКА «ПЕРЕБУДОВА». РОЗПАД РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ (1985-1991 рр.) ТА ВІДНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
  10. Залежно від тривалості періоду і характеру проблем, які потрібно розв’язати, фінансова політика поділяється на фінансову стратегію і фінансову тактику.

Грудна частина аорти- розміщується в задньому середостінні зліва від хребетного стовпа. Від грудної частини відходять гілки, які поділяються на вісцеральні і парієїпальні.

Вісцеральні гілкикровопостачають стравохід, трахею, бронхи, перикард.

Парієнтальні гілкикровопостачають міжреберні проміжки та діафрагму.

Черевна частина аорти- розташована на передній поверхні поперекових хребців. В черевній порожнині віддає ряд гілок, які поділяються на вісцеральні і парієнтальні.

Парієнтальні гілкикровопостачають діафрагму, м"язи спини і поперека.

Вісцеральні гілкиподіляються на парні і непарні.

Непарні вісцеральні гілки черевної аорти:

черевний стовбуркровопостачає шлунок, дванадцятипалу кишку, печінку, селезінку. Голівку підшлункової залози;

- верхня брижова артеріякровопостачає тонку кишку, сліпу кишку з червоподібним відростком, висхідну ободову і праву половину поперечної ободової кишки, підшлункову залозу;

- нижня брижова артеріякровопостачає ліву половину поперечної ободової кишки, низхідну ободову, сигмоподібну і верхню частину прямої кишки.

Парні вісцеральні гілки черевної аорти:

середні наднирниковікровопостачають наднирники;

нирковікровопостачають нирки;

- яєчкові (яєчникові)кровопостачають статеві залози.

Довгастий мозок

По зовнішній будові довгастий мозок нагадує спинний. На передній поверхні є передня серединна щілина, збоку від якої є продовгуваті потовщення - піраміди. Нервові волокна пірамід на границі довгастого мозку з спинним частково переходять на протилежний бік і утворюють перехрест пірамід. Латерально від кожної піраміди є потовщення овальної форми - оливи. На дорсальній поверхні довгастого мозку є частина ромбоподібної ямки, яка утворює дно IV шлуночка.

На розрізі видно, що структура довгастого мозку є неоднорідна і складається з сірої і білої речовини. Сіра речовина розташована всередині - у вигляді скупчень - ядер довгастого мозку. До них відносяться ядра черепномозкових нервів: IX - XII пар.

Функції довгастої о мозку. Довгастий мозок виконує рефлекторну і провідникову функції. В довгастому мозку закладені центри дихання. серцевої діяльності, судиноруховий, центри безумовних рефлексів травлення (слиновиділення, ковтання, жування та інші), захисних рефлексів (кашель, чхання і т.д.).

Задній мозок

До заднього мозку відносяться міст та мозочок.

Міст

Мас вигляд поперечного валика. Ззаду межує з довгастим мозком, а спереду — з ніжками мозку. ВІД бічних його відділів відходять середні ніжки мозочка. Дорсальна поверхня моста утворює частину дна IVшлуночка (ромбоподібної ямки). На розрізі видно, що структура довгастого мозку є неоднорідна і складається з сірої і білої речовини. Сіра речовина розташована всередині у вигляді скупчень - ядер, від яких відходять V - V1IIпари черепномозкових нервів


Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 24 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2022 год. (0.014 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав