Читайте также:
|
|
“Постановою № 9 від 30 грудня 1998 року Головним державним санітарним лікарем України вперше затверджені державні санітарні правила та норми “Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах”. Правила і норми встановлюють гігієнічні вимоги до приміщень та нормативи чинників, що створюються комп’ютерами під час їх роботи. Вони також установлюють гігієнічні вимоги до проектування, виготовлення й експлуатації вітчизняних та експлуатації імпортних ПК, що застосовуються в навчально-виховному процесі в закладах освіти різних форм власності та інших закладах, що проводять комп’ютерні заняття для дітей і підлітків”.
“Правила і норми” підготовлені науковцями науково-дослідного інституту загальної та комунальної гігієни імені О.М. Марзеєва МОЗ України з урахуванням нових наукових досліджень з вивчення впливу чинників, що створюються засобами інформаційно-комунікаційних технологій, на організм дітей і підлітків, та розробкою заходів щодо запобігання негативному впливу на формування здоров’я дітей.
Нині існує “Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційні технології навчання загальноосвітніх навчальних закладів”, яке затверджено Наказом Міністра № 407 від 20.05.2004 року освіти і науки та зареєстровано в Міністерстві юстиції України № 730/9329 від 14.06.2004 року. В цьому документі визначені: загальні положення, призначення та основні напрями роботи КІІКТ, основні форми організації навчально-виховного процесу в КІІКТ, матеріально-технічне оснащення та навчально-методичне забезпечення кабінету, засади керування роботою.
Доктор медичних наук Н.С. Полька на підставі вивчення реакції організму учнів, їх працездатності і здоров’я запропонувала і науково обґрунтувала норми тривалості протягом доби безперервної праці молодших школярів на комп’ютері для дітей 6-ти років – 10–12 хвилин, 7–8 років – 15 хвилин, 9–10 років – до 20 хвилин не більше 4-х разів на тиждень.
Також нею було обґрунтовано основні гігієнічні принципи безпечного для здоров’я застосування комп’ютерних технологій під час навчання школярів. Серед них: принципи психо-гігієнічної експертизи навчально-комп’ютерних програм та розвитку гігієнічного виховання дітей у засвоєнні гігієнічної культури користування комп’ютерною технікою; враховуючи фізіологічні особливості дітей молодшого шкільного віку, підвищуються вимоги до облаштування комп’ютерних класів, обладнання їх спеціальними меблями, створення режиму освітлення тощо. Крім того, обладнання комп’ютерного робочого місця учня і організація навчальної діяльності в комп’ютерному класі передбачає використання індивідуального та диференційованого підходу.
Система навчання, побудована з урахуванням психолого-педагогічних, дидактичних, технічних та інших вимог до ПК та програмних засобів навчального призначення, надасть вчителю якісно нові можливості для підвищення ефективності навчального процесу, дозволить створити необхідне валеологічне середовище для розвитку розумової діяльності, інтелектуальних можливостей та творчих здібностей дитини.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 264 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |