Читайте также:
|
|
Основні реакції розщеплення вуглеводів відбуваються в тонкому кишечнику зарахунок дії ферментів підшлункової залози, що потрапляють у порожнину дванадцятипалої кишки, і власних ферментів кишкового соку. Подібно до перетвореннябілків та пептидів, поряд з порожнинним травленням, у кишечнику відбуваєтьсяпристінкове (на поверхні мембран еитероцитів) травлення вуглеводів.
Амілази, що діють у кишечнику — це ферменти α -амілаза (переважно) та β -амілаза, які синтезуються в підшлунковій залозі. Панкреатична α -амілаза — це ендоглікозидаза, подібна до ферменту слини, яка гідролізує крохмаль та глікоген зутворенням суміші розгалужених і нерозгалужених олігосахаридів і деякої кількостімальтози і мальтотріози. β -Амілаза — панкреатична екзоглікозидаза, яка відщеплюєвід нерозгалужених гомополісахаридних ланцюгів залишки мальтози. Гідролізгомополісахиридів у точках розгалуження (1 → 6) каталізується а(1 → 6)- глікозидазою.
Дисахаридази та олігосахаридази — ферменти, що синтезуються в тонкій кишціі спричиняють розщеплення до моносахаридів відповідних цукрів, які утворюютьсяяк продукти дії амілаз або надходять до травного каналу в складі рослинних продуктівхарчування:
мальтаза (α - глюкозидаза) — фермент, що гідролізує мальтозу та відщеплюєтермінальні глюкозні залишки з нередукуючих кінців α (1 → 4)-зв’язанихолігосахаридів; мальтаза та ізомальтаза (α (1 → 6)-глікозидаза) завершують розщеплення гомополісахаридів, розпочате амілазами;
лактаза (β -галактозидаза) — фермент, що розщеплює лактозу (молочний цукор)до двох моносахаридів — галактози та глюкози; надзвичайно велике фізіологічнезначення лактази в харчуванні дітей;
сахароза (β - фруктозидаза) — фермент кишечного соку, що гідролізує з утворенням глюкози і фруктози дисахарид сахарозу — основний компонент буряковогота тростинного цукру.
Внаслідок дії зазначених глікозидазних ферментів на рослинні та твариннівуглеводи продуктів харчування утворюється суміш моносахаридів (в основному глюкози, фруктози й галактози), які всмоктуються клітинами кишковогоепітелію і поступають у кров. Глюкоза складає до 90 % усіх моносахаридівкрові, решту становлять інші гексози та пентози, утворюючи в сумі загальний цукор крові (4,5-6,5 ммоль/л).
Регуляція процесів травлення гормонами ГЕП-системи.
Біохімічні зміни при порушенні функцій шлунка, їх клініко-біохімічна характеристика.
Гострий хронічний панкреатит: механізм виникнення, патобіохімічна характеристика змін секреторної функції підшлункової залози. Види стеатореї (панкреатична, гепатогенна, ентерогенна), їх характеристика.
11. Спадкові ферментопатії недостатності дисахаридаз кишки (непереносимість лактози, сахарози)
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 344 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |