Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Основи MXML

Читайте также:
  1. Банківські ризики та основи їх менеджменту
  2. Біохімічні основи тренувань
  3. Біохімічні основи якостей рухової діяльності
  4. Біохімічні та фізіологічні основи вуглеводного обміну
  5. Вони ж визначили основи вивчення ймовірності економічної поведінки.
  6. ГЛАВА 2. Теоретичні основи харчування
  7. Загальні економіко-правові основи підприємництва в Україні
  8. Загальні принципи і правові основи банківської гарантії
  9. Заняття 3. Психолого-педагогічні основи навчання дітей художньої праці в ДНЗ(2 год.).
  10. Заняття 3. Семінар по темі: «Теоретичні основи менеджменту ресторанного господарства».

Вихідний код програми заснований на використанні мови розмітки MXML. Він досить простий з точки зору написання і читання коду. МХМL є різновидом XML, тому доцільно розглянути основні особливості останнього.

XML у MXML

XML – це структурований текст, будь-який текст з кутовими дужками (<і>). Дані представлені структуровано, за допомогою тегів, утворених кутовими дужками. У XML відсутній власний словник тегів, тому що автор коду створює свої власні теги в кожному конкретному випадку. XML - це лише синтаксис і структура. Щоб уявити структуру книги засобами XML, можна створити свої власні теги, такі як <book>,

<chapter> і <section>, а потім з їх допомогою додати

інформацію в документ.

<book>

<chapter>

<section/>

</chapter>

</book>

XML розшифровується як «розширена мова розмітки»

(англ. Extensible Markup Language). «Розширена», тому що 36 дозволяє створювати власні теги, «розмітки» – завдяки можливості подання з його допомогою не тільки тексту, ай додаткової інформації про нього, такий як форматування тексту.

Для Flex-розробника ще важливіше, що XML призначений для опису ієрархії та структури будь-якого об‘єкта. Можна сказати, що MXML – це набір створених спеціально для розробки Flex-додатків тегів XML.

Основоположні принципи XML

Для ефективної роботи у Flex, необхідно дотримуватись наступних правил: Все, що було відкрито, необхідно закрити. Дуже важливе правило використання XML полягає в необхідності закриття всіх тегів, тобто, якщо тег був відкритий, то в якомусь місці він повинен бути закритий. Визначення тега складається з відкриваючої дужки (<), імені тега і закриваючої дужки (>), наприклад, <book>. Такий тег вважається відкритим. Щоб показати, що тег

завершений і не містить більш вкладених елементів, використовується ліва коса риска (/).

Теги можна закривати двома способами. По-перше,

можна використовувати закривання тегу. Наприклад, якщо є відкриваючий тег <book>, йому повинен відповідати закриваючий тег </book>. По-друге, є ще більш швидкий спосіб, але його можна застосовувати лише за умови відсутності вкладених тегів. Для цього необхідно додати косу риску прямо перед правою дужкою тега, наприклад: <book/>. Таким чином, вираз <book></ book> еквівалентно <book/>.

Регістр має значення.

XML чутливий до регістру символів, тобто прописні і

рядкові символи не рівнозначні, і відповідно теги <book> і <Book> не тотожні. Причому <mx:Text> і <mx:text> також вважаються різними тегами.

Оголошення не обов’язкові, але бажані. Перший рядок документа, написаного на XML, може (хоча й не обов‘язково) містити оголошення про те, якою мовою він написаний і яке в ньому використовується кодування. Виглядає приблизно так:

<?xml version="1.0" encoding = "utf-8"?>

Якщо використовувати Flex Builder, цей рядок генерується автоматично, так що про це можна не турбуватися. MXML є версією XML, а отже, вона успадковує всі ці правила.

Тег

Тег може представляти інформацію в якості атрибута або вмісту. Вміст - це текст, розташований між двома тегами, а атрибут розміщується в відкриваючому тезі, при цьому інформація, яка надається (значення атрибуту) розміщується в лапках. Подивіться на наступний код:

<book title="Learning Flex" author="Alaric

Cole">

<chapter title="Getting Up to Speed"/>

<chapter title="Setting Up Your Environment"/>

</book>38

У даному прикладі <book> є кореневим тегом, а інформація про назву і автора представлена за допомогою його атрибутів title і author. Вкладені теги представляють два розділи.

Розглянемо код, який містить ту ж саму інформацію, але надану іншим способом:

<book>

<title> Learning Flex </title>

<author> Alaric Cole </author>

<chapter>

<title> Getting Up to Speed </title>

</chapter>

<chapter>

<title> Setting Up your Environment </title>

</chapter>

</book>

По суті цей код схожий на попередній, але більш громіздкий. У першому випадку використовуються атрибути, у другому - вкладені теги. Інформація, представлена за допомогоюатрибутів, виглядає набагато компактніші, а це важливо для сприйняття. Порівняємо попередні приклади з наступним кодом на MXML:

<mx:Label text="Learning Flex"/>

Але те ж саме можна записати і так:

<mx:Label>

<mx:text> Learning Flex </mx:text>

</mx:Label>

У першому випадку використовується атрибут для додавання властивості text, у другому з цією ж метою використовуються вкладені теги. Доцільно використовувати атрибути для компактності і зручності сприйняття. Проте в певних випадках буде краще скористатися другим способом представлення інформації. Вкладені теги дозволяють розміщувати дані з більш складною організацією, ніж прості текстові рядки, тому їх варто використовувати, якщо вміст не можна представити як атрибут. Це ще важливіше у випадку з даними, структурованими певним чином. Наприклад, для елемента списку потрібно надати дані, що представляють собою послідовність елементів, а не окремий текстовий рядок. Це справедливо і для інших властивостей, значеннями яких може бути набір даних, наприклад, для властивості columns елемента DataGrid, при цьому можливо використовувати властивості кожної окремої колонки. Щоб переконатися в цьому на практиці, можна перетягнути цей елемент на робочу область в режимі Design. Згенерований код буде виглядати приблизно таким чином:

<mx:DataGrid>

<mx:columns>

<mx:DataGridColumn headerText="Column 1"

dataField="col1"/>

<mx:DataGridColumn headerText="Column 2"

dataField="col2"/>

<mx:DataGridColumn headerText="Column 3"

dataField="col3"/>

</mx:columns>

</mx:DataGrid>

Властивість columns елемента DataGrid не може бути використана в якості атрибута, тобто його використання має на увазі кілька вкладених тегів DataGridColumn, для яких у свою чергу визначені свої властивості


 

Кліпи і лінійка часу.

Флеш–роликом називається готовий відкомпільований swf–файл (який можна запустити в браузері або зовнішньому флеш–плеєрі). Все, що намальовано в готовому флеш–ролику – так чи інакше намальовано всередині кліпів. Кліп є мінімальною порцією/частиною "намальованого матеріалу", з якою можна поводитися як з цілим: рухати, повертати, змінювати прозорість і порядок накладення.

Кліпи можуть бути досить великими, зокрема, містити в собі інші кліпи, а ті, у свою чергу – ще якісь кліпи і т.д. Кожен кліп містить у собі так звану "лінійку часу" (Timeline). У процесі редагування кліпів цю лінійку можна побачити – вона розташована над вікном редагування і являє собою "зебру" з маленьких прямокутників, витягнутих у ланцюжок зліва направо (рис. 1.6). Кожен прямокутник символізує собою окремий кадр. Після компіляції і запуску лінійки часу не видно, однак поняття "лінійки часу" залишається корисним: можна говорити про те, який по порядку кадр є поточним в даному кліпі. Як правило, лінійки усіх кліпів (у тому числі й вкладених один в одного) незалежні, хоча зміна поточних кадрів у всіх кліпах здійснюється синхронно. Незалежність проявляється в тому, що при зміні кадру кліп не обов‘язково переходить на наступний кадр; він може повернутися на перший кадр, зупинитися або взагалі опинитися на будь–якому кадрі, який йому задали. Таке управління здійснюється програмно.

Важливим моментом є те, що кожен з незалежних кліпів

переходить на той кадр, який йому задали (якщо не задали нічого – переходить на наступний), і ці кадри в різних кліпах не пов‘язані між собою. Лівіше від лінійки часу знаходиться вікно опцій кадрів (рис. 1.7).

Рис. 1.2 – Зовнійшій вигляд вікна опцій: 1 – шар (їх може бути необмежена кількість);

2 – сховати об‘єкти поточного шару;

3 – заборонити редактувати поточний шар;

4 – відображати лише контури шару;

5 – активний кадр;

6 – наступний кадр;

7 – покажчик поточного шару;

8 – створити новий шар;

9 – створити направляючий шар;

10 – створити директорію для збереження шарів;

11 –видалити шар.

Тепер докладніше про те, що таке шар. Можна легко зрозуміти, якщо припустити, що у вас є прозоре скло, під ним лежать листки паперу, на яких щось намальовано. Шари необхідні для того, щоб розділяти як відособлені 15 об‘єкти, так й анімовані композиції, що складаються з декількох об‘єктів. Розмір файлу не змінюється від кількості шарів. Під Flash є два способи малювання анімації. Перший – коли малюються вся кадри користувачем. У другому способі користувач вказуєте перший і кінцевий кадр, а програма автоматично домальовує відсутні проміжні кадри. Розберемо спосіб автоматичного створення кадрів.

Наприклад створимо об‘єкт (рис. 1.3).

Рис. – 1.3 Об‘єкт коло.

Далі перетворимо створений об‘єкт в ролик. Для цього необхідно вибрати меню Convert to Symbol або натиснути F8 (рис. 1.4).

Рис. 1.4 – Панель перетворення об‘єктів:

1 – вирівнювання;

2 - назва символу (може бути будь-яка);

3 -анімаційний кліп (варто перетворювати, якщо об‘єкт динамічний);

4 - кнопка (має чотири фіксованих положення);

5 - графіка (варто перетворювати, якщо об‘єкт статичний).

Вибираємо movie clip, ставимо галочку і тиснемо ОК. На лінії часу вставляємо ключовий кадр (F6) на позначці 20 У кадрі номер двадцять коло з правого нижнього кута переміщаємо в лівий верхній кут (рис. 1.5).

Рис. 1.5 – Зображення останнього кадра ролика.

Потім, виділяємо перший кадр і натискаємо правою кнопкою, вибираємо create motion tween або виділяємо перший кадр і в панелі властивостей вибираємо Tween - motion. Лінійка часу тут же забарвлюється в фіолетовий колір Тепер тиснемо Ctr + Enter і Flash автоматично створює кадри




Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 167 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав