Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Організаційна структура комерційного банку.

Читайте также:
  1. A) структура рабочего стола
  2. I. Правосознание: понятие, структура, функции и виды.
  3. II. Система культуры и её структура.
  4. II. СТРУКТУРА отчетА по Практике по профилю специальности
  5. II. СТРУКТУРА отчетА по УЧЕБНОЙ Практике
  6. II. Структура правовой нормы.
  7. II. Структура программы
  8. III. Структура регионального центра социального преображения
  9. III. Структура управления
  10. III. Структура Федерального компонента образовательного стандарта по обществознанию

Організаційну структуру комерційного банку визначають дві го­ловні риси:

• структура управління банку;

• структура його функціональних підрозділів і служб.

Найвищим органом управління банку є збори його акціонерів (учасників), які скликаються щороку і вирішують стратегічні завдання, діяльності банку:

• ухвалюють рішення про заснування, реорганізацію чи припинення діяльності банку;

• затверджують акти й документи ділової політики банку;

• затверджують статут банку;

• розглядають і затверджують звіт про роботу банку;

• розглядають і затверджують результати діяльності банку й ухва­люють рішення щодо використання прибутку чи покриття збитків;

• ухвалюють рішення щодо формування фондів банку;

• обирають членів виконавчих і контрольних органів, а також го­лову правління (директора) банку.

Для загального керівництва роботою банку, а також для здійснення нагляду й контролю за роботою правління та ревізійного комітету банку збори акціонерів обирають спостережну раду банку (звичайно терміном на п'ять років).

Члени ради не можуть бути одно­часно членами правління чи ревізійного комітету банку. Рада вирішує стратегічні завдання, пов'язані з управлінням і розвитком банку. Засідання ради скликаються не рідше одного разу на рік.

Рада банку затверджує склад правління банку, до якого входять голова правління та його за­ступники. Голова правління банку керує поточною діяльністю банку й на практиці реалізує рішення ради банку.

При раді банку звичайно створюються два комітети: кредитний і ревізійний.

Кредитний комітет формує кредитну політику банку, розроб­ляє структуру залучених коштів та їх розміщення, готує рішення щодо надання "великих" кредитів і рівня відсоткової ставки на окремі кре­дити.

Ревізійний комітет (комісію) обирають збори акціонерів (учас­ників), і до його складу не можуть входити члени правління банку та особи, що обіймають штатні посади в банку. Головним завданням комітету є — контроль за дотри­манням банком законодавчих і нормативних актів.

Функціональну структуру комерційного банку утворюють під­розділи та служби, які виконують певні операції і мають свої права й обов'язки.

Основними функціональними підрозділами, що безпосередньо здійснюють банківські операції, обслуговують клієнтів, є управління банку.

1. Управління прогнозування діяльності банку реалізує управлінські функції банку з метою забезпечення основних принципів його діяльності — ліквідності, рентабельності, надійності.

2. Управління маркетингу, розвитку банку і зв'язків з клієнтурою відповідає за залучення нової клієнтури до банку, розробляє і сприяє впровадженню нових операцій і банківських послуг, вивчає кон'юнктуру ринку, надає організаційну і консультаційну допомогу клієнтам.

3. Кредитне управління —найбільший підрозділ кожного банку, оскільки основною функцією комерційного банку є надання позик. У рамках кредитного управління можуть створюватись такі відділи: відділ загальної організації кредитних операцій; відділ короткострокового кредитування; відділ довгострокового кредитування; відділ кредитування населення; відділ міжбанківських операцій.

4. Управління посередницьких операцій здійснює і координує всю роботу з надання різноманітних послуг клієнтам (гарантійних, трастових операціях тощо).

5. Управління філіями банку створюється в комерційних банках, які мають філії в різних регіонах країни. Головна його мета — координація діяльності філій.

6. Управління (відділ) аналізу і статистики нагромаджує й аналізує статистичну інформацію про діяльність банку і його клієнтів, готує проекти планів і звітів про діяльність банку, надає інформаційно-довідкові послуги клієнтам.

7. Управління автоматизації банківських технологій, інформаційно-комунікаційних систем -організує комп'ю­терні системи банку, займається розробкою програмного забезпечення, здійснює виконання електронних розрахунків і платежів.

До організаційної структури банку відносять також різнома­нітніслужби, серед яких: відділ кадрів; бухгалтерія; адміністративно-господарський відділ; юридичний відділ; ревізійний відділ.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 97 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав