Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ПИТАННЯ

Читайте также:
  1. Б) підготувати відповідь на контрольні ПИТАННЯ ДЛЯ теоретичної ПІДГОТОВКИ ДО семінарськОГО ЗАНЯТТЯ
  2. ЗАКІНЧЕННЯ ПИТАННЯ 2. Структурні підрозділи Державної фіскальної служби України, їх основні функції та завдання
  3. ЗАПИТАННЯ
  4. КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ
  5. КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
  6. КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
  7. КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
  8. КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ ДО ЗАЛІКУ
  9. КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ ДО ІСПИТУ
  10. КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ ДО ІСПИТУ

Запаси, як правило, є найбільш важливою і значною частиною активів малого підприємства, вони займають особливе місце у складі майна та домінуючі позиції у структурі витрат підприємств різних сфер діяльності, при визначенні результатів господарської діяльності підприємства та при висвітленні інформації про його фінансовий стан. Запаси відносяться до складу оборотних активів, тому що можуть бути перетворені на грошові кошти протягом року або одного операційного циклу.

Найбільш поширеними видами запасів є сировина та матеріали, незавершене виробництво, готова продукція, запаси товарів для перепродажу, компоненти готової продукції, наливні чи насипні речовини (нафта, борошно) тощо. Елементи, які включаються до складу запасів, залежать від особливостей підприємства. Машини та обладнання, що є основними засобами для одних підприємств, для підприємства, що їх виготовляє, є готовою продукцією, а для підприємства, що здійснює їх перепродаж - товаром.

Запаси поділяються на виробничі і товарні. Виробничі запаси промислового, підприємства дещо відрізняються від товарних запасів торговельного підприємства.

Виробничі запаси - придбані або самостійно виготовлені вироби, які підлягають подальшій переробці на підприємстві. В процесі виробництва виробничі запаси використовуються неоднаково: деякі з них повністю споживаються у технологічному процесі (сировина і матеріали), інші -

змінюють тільки свою форму і розмір (мастильні матеріали, фарби), треті -входять до складу виробу без будь-яких зовнішніх змін (запасні частини), четверті - лише сприяють виготовленню виробів, але не включаються до їх маси або хімічного складу (МШП).

Товарні запаси - придбані підприємством товари, призначені для подальшого перепродажу. При цьому підприємство, як правило, не вносить суттєвих змін до їх фізичної форми, вже при закупці у постачальника вони є готовою продукцією.

До складу запасів включаються всі товарно-матеріальні цінності, якими підприємство володіє на певну дату, незалежно від місця їх знаходження. Предмети, що є власністю інших фізичних та юридичних осіб і знаходяться на території, що належить підприємству не є запасами підприємства.

П(С)БО 9 «Запаси» визначає поняття і методологічні основи відображення в бухгалтерському обліку наявності і руху запасів.

Згідно П(С)БО 9 «Запаси» запаси відображаються в бухгалтерському обліку і звітності за найменшою з двох оцінок: первісною вартістю або чистою вартістю реалізації.

Відповідно до П(С)БО 9 «Запаси» первинною вартістю запасів, придбаних за плату, є собівартість, яка складається із таких фактичних витрат:

- суми, сплаченої за договором постачальнику (продавцю) з урахуванням непрямих податків;

- суми ввізного мита;

- суми непрямих податків, сплачених у зв'язку з придбанням запасів, що не відшкодовуються підприємству;

- транспортно-заготівельні витрати (витрати на заготівлю запасів, плату тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи і транспортування запасів усіма видами транспорту до місця використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів);

- інші витрати, безпосередньо пов'язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використовування у запланованих цілях.

Сума транспортно-заготівельних витрат, що узагальнюються на окремому субрахунку рахунків обліку запасів, щомісячно розподіляють між сумою залишків запасів на кінець звітного місяця і сумою залишків запасів, що вибули за звітний місяць.

Сума транспортно-заготівельних витрат, яка відноситься до запасів, що вибули, визначається як добуток середнього відсотка транспортно-заготівельних витрат і вартості вибулих запасів, з відображенням її на тих самих рахунках обліку, в кореспонденції з якими відображено вибуття цих запасів. Середній відсоток транспортно-заготівельних витрат визначається діленням суми залишків транспортно-заготівельних витрат на початку звітного місяця і транспортно-заготівельних витрат за звітний місяць на суму залишків на початок місяця запасів, які надійшли за звітний місяць.

Є витрати, що не включають до первинної вартості запасів, а відносять до витрат того періоду, в якому вони були здійснені. Це:

- наднормальні витрати і нестачі запасів;

- відсотки за користування позиками;

- витрати на збут;

- загальногосподарські та інші подібні витрати, безпосередньо не пов'язані з придбанням і доставкою запасів та приведенням їх у стан, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях.

Запаси відображаються по чистій вартості реалізації, якщо на дату балансу їхня ціна знизилася, вони зіпсовані, застаріли або іншим чином втратили первинно очікувану економічну вигоду.

На складі запаси обліковуються в кількісному вираженні в картках складського обліку (ф. М-12), що реєструються в реєстрі. На кожен номенклатурний номер матеріалу відкривається окрема картка.

Вартість МШП, переданих в експлуатацію, виключається зі складу активів (списується з балансу) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації і відповідними особами протягом терміну їхнього фактичного використання.

Готова продукція при передачі її на склад оформляється здавальною накладною. На складі готова продукція обліковується в кількісному вираженні за її видами у картках або книгах складського обліку, де міститься інформація про найменування продукції, одиниці виміру, номенклатурні номери, розміри, ціну за одиницю.

На підприємствах роздрібної торгівлі товари надходять на підставі договорів постачання або купівлі-продажу. Основними реквізитами договору є найменування сторін, найменування і кількість товарів, терміни постачання, порядок розрахунків. До договору додається супровідний документ (товарно-транспортна накладна, рахунок-фактура, накладна).




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 132 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав