Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Порядок розгляду заяв і справ органами Антимонопольного комітету

Читайте также:
  1. E. Порядок защиты курсовой работы.
  2. Gl] Тема 9.Законность и правопорядок. Мировой правопорядок
  3. II Разрешение практических ситуаций с использованием возможностей справочных правовых систем
  4. II. Порядок выполнения
  5. II. Порядок выполнения и оформления контрольной работы
  6. II. Порядок выполнения курсовой работы
  7. II. Порядок выполнения, рецензирования и защиты курсовой работы
  8. III ВНЕСЕНИЕ ИЗМЕНЕНИЙ И ИСПРАВЛЕНИЙ В ТРУДОВУЮ КНИЖКУ, ДУБЛИКАТ ТРУДОВОЙ КНИЖКИ
  9. III Задания на использование различных возможностей справочно – правовых систем
  10. III. Организация и порядок прохождения практики

Порядок розгляду заяв і справ органами Антимонопольного комітету визначений Законом “Про захист економічної конкуренції” та іншим законодавством. Органи Антимонопольного комітету розглядають такі заяви і справи:

· заяви про надання дозволу на узгоджені дії;

· заяви про надання дозволу на економічну концентрацію;

· справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Учасники узгоджених дій, учасники концентрації, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю у порядку, встановленому Антимонопольним комітетом, звертаються:

· із заявою про надання дозволу на узгоджені дії - до Антимонопольного комітету України чи його територіальних відділень;

· із заявою про надання дозволу на концентрацію - до Антимонопольного комітету України.

Заява вважається прийнятою до розгляду після 15 днів з дня її надходження, якщо протягом цього часу відповідний орган Антимонопольного комітету не повернув заявнику заяву із повідомленням, що вона та інші документи не відповідають встановленим Антимонопольним комітетом України вимогам, і це перешкоджає її розгляду.

Органи Антимонопольного комітету України розглядають заяву про надання дозволу:

· на узгоджені дії протягом трьох місяців з дня прийняття її до розгляду,

· на концентрацію протягом тридцяти днів з дня прийняття її до розгляду.

Якщо протягом строку розгляду заяви органи Антимонопольного комітету не розпочали розгляду справи про узгоджені дії чи концентрацію, рішення про надання дозволу на узгоджені дії чи концентрацію вважається прийнятим.

Органи Антимонопольного комітету надають суб’єктам господарювання, органам влади, органам місцевого самоврядування, органам адміністративно-господарського управління та контролю на підставі відповідної заяви та доданої до неї інформації попередні висновки стосовно узгоджених дій чи концентрації. Строк розгляду заяв про надання попередніх висновків стосовно узгоджених дій, концентрації становить один місяць.

У разі виявлення підстав для заборони узгоджених дій, концентрації, а також у разі необхідності проведення складного поглибленого дослідження чи експертизи відповідні органи Антимонопольного комітету розпочинають розгляд справи про узгоджені дії чи концентрацію, про що приймається розпорядження та письмово повідомляється особа, яка подала заяву. Разом із повідомленням надсилається перелік інформації, яку заявник повинен надати для прийняття рішення у справі. При цьому строк розгляду справи про узгоджені дії чи концентрацію не повинен перевищувати трьох місяців.

Розгляд справи зупиняється у разі неможливості її розгляду до вирішення органом Антимонопольного комітету чи судом пов’язаної з нею іншої справи або до вирішення державним органом пов’язаного з нею іншого питання. Про зупинення розгляду справи та його поновлення органами Антимонопольного комітету приймається розпорядження, про що повідомляється заявнику.

У розгляді заяв, справ можуть брати участь треті особи, якщо рішення органів Антимонопольного комітету може суттєво зачепити їх права та інтереси.

За результатами розгляду справ про узгоджені дії, концентрацію приймається рішення:

· Антимонопольним комітетом України - про надання дозволу на узгоджені дії; заборону узгоджених дій; надання дозволу на концентрацію; погодження установчих документів господарських товариств, об’єднань чи змін до них; заборону концентрації;

· адміністративною колегією Антимонопольного комітету України - про надання дозволу на концентрацію; погодження установчих документів господарських товариств, об’єднань чи змін до них; надання дозволу на узгоджені дії відповідно до Закону; заборону узгоджених дій;

· державним уповноваженим Антимонопольного комітету України, відповідною адміністративною колегією територіального відділення Антимонопольного комітету - про надання дозволу на узгоджені дії відповідно до Закону; заборону узгоджених дій.

Рішення органів Антимонопольного комітету може бути обумовлено виконанням учасниками узгоджених дій, концентрації певних вимог і зобов’язань, які усувають або пом’якшують їх негативний вплив на конкуренцію (зокрема, обмеження стосовно управління, користування чи розпорядження майном, зобов’язання суб’єкта господарювання здійснити відчуження майна).

Рішення про надання дозволу на узгоджені дії може бути надано на невизначений або конкретно визначений строк, який, як правило, не повинен перевищувати п’яти років.

За подання заяв про надання дозволу на узгоджені дії, концентрацію, надання висновків справляється плата в розмірах, передбачених Законом.

Порядок розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції регулюється також Правилами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затвердженими розпорядженням Антимонопольного Комітету в редакції від 29 червня 1998 р. № 169-р (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 липня 1998 р. за № 471/2911 з наступними змінами).

Справи у межах відповідної компетенції розглядаються такими органами чи посадовими особами:

· Антимонопольним комітетом України;

· Постійно діючою адміністративною колегією Комітету;

· тимчасовою адміністративною колегією Комітету;

· державним уповноваженим Комітету;

· адміністративною колегією територіального відділення Комітету.

Розгляд справ про порушення законодавства починається з прийняттям розпорядження про початок розгляду справи та закінчується прийняттям рішення у справі. При розгляді справи органи Антимонопольного комітету збирають і аналізують документи, висновки експертів, пояснення осіб, іншу інформацію, що є доказом у справі.

Підставами для початку розгляду справи є:

· заяви суб’єктів господарювання, громадян, об’єднань, установ, організацій про порушення їх прав внаслідок дій чи бездіяльності порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

· подання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю про порушення законодавства;

· власна ініціатива органів Антимонопольного комітету.

Особами, які беруть участь у справі, визнаються: сторони, треті особи, їх представники. Сторонами у справі є відповідач і заявник (у разі якщо справу розпочато за відповідною заявою). Вказані особи мають право:

· ознайомлюватися з матеріалами справи (крім інформації з обмеженим доступом та інформації, розголошення якої може завдати шкоди інтересам інших осіб, які беруть (брали) участь у справі, або перешкодити подальшому розгляду справи);

· наводити докази, подавати клопотання, усні й письмові пояснення (заперечення);

· одержувати копії рішень у справі (витяги з них, крім інформації з обмеженим доступом та іншої зазначеної вище);

· оскаржувати рішення в порядку, визначеному законом.

Доказами у справі можуть бути будь-які фактичні дані, які дають можливість встановити наявність або відсутність порушення. Ці дані встановлюються такими засобами: поясненнями сторін і третіх осіб, поясненнями службових осіб та громадян, письмовими доказами, речовими доказами і висновками експертів. Збір доказів здійснюється Антимонопольним комітетом, його територіальними відділеннями незалежно від місцезнаходження доказів.

Органи Антимонопольного комітету мають право надавати рекомендації органам влади, органам місцевого самоврядування, органам адміністративно-господарського управління та контролю, суб’єктам господарювання, об’єднанням стосовно припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, усунення причин виникнення цих порушень і умов, що їм сприяють, а у разі, якщо порушення припинено, - щодо вжиття заходів для усунення наслідків цих порушень. Рекомендації підлягають обов’язковому розгляду органами чи особами, яким вони надані.

У процесі розгляду справи органи Антимонопольного комітету за поданою суб’єктом заявою про вжиття заходів для відвернення негативних та непоправних наслідків порушення законодавства можуть прийняти попереднє рішення про:

· заборону особі (відповідачу), в діях якої вбачаються ознаки порушення, вчиняти певні дії, в тому числі про блокування цінних паперів;

· обов’язкове вчинення певних дій, якщо невідкладне їх вчинення є необхідним виходячи із законних прав та інтересів інших осіб.

За результатами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету приймають відповідне рішення, в тому числі про припинення порушення законодавства, про зобов’язання органу влади, органу місцевого самоврядування скасувати або змінити прийняте ним рішення чи розірвати угоди, визнані антиконкурентними діями, про примусовий поділ суб’єкта господарювання, що займає монопольне становище на ринку, про накладення штрафу, про блокування цінних паперів або інше. У разі невиявлення ознак порушення у діях чи бездіяльності суб‘єкта-відповідача приймається рішення про закриття провадження у справі.

Заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.

 




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 55 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав