Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Провадження у суді присяжних

Читайте также:
  1. Вид заходу забезпечення кримінального провадження, дату і строк його застосування.
  2. Впровадження ECTS у ВНЗ не впливає на: збільшення значення наукових досліджень
  3. Закони про державність української мови та їх впровадження в життя наприкінці 20 ст.
  4. Запровадження системи управління охороною праці на підприємствах.
  5. Система національних рахунків: зміст, показники, проблеми запровадження в Україні.
  6. Стаття 107. Застосування технічних засобів фіксування кримінального провадження
  7. Стаття 284. Закриття кримінального провадження
  8. Стаття 316. Закінчення підготовчого провадження і призначення судового розгляду
  9. Стаття 383. Порядок провадження в суді присяжних

Глава 30 Особливі порядки провадження в суді першої інстанції

Спрощене провадження щодо кримінальних проступків

Стаття 381. Загальні положення спрощеного провадження щодо кримінальних проступків

Суд за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, має право розглянути обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений, що був представлений захисником, беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згоден з розглядом обвинувального акта за його відсутності, а потерпілий не заперечує проти такого розгляду.

Спрощене провадження щодо кримінальних проступків здійснюється згідно із загальними правилами судового провадження, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цього параграфа.

1. Коментована стаття визначає загальні положення спрощеного провадження щодо кримінальних проступків.

2. Суд має право розглянути обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.

3. Підставою для такого розгляду обвинувального акта є клопотання слідчого, погодженого з прокурором, або клопотання самого прокурора.

4. Частина 1 ст. 381 КПК передбачає такі вимоги: щоб обвинувачений, який був представлений захисником, 1) беззаперечно визнає свою винуватість; 2) не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини; 3) згоден з розглядом обвинувального акта за його відсутності.

5. В цій же частині ст. 381 КПК міститься вказівка на те, що потерпілий не заперечує проти такого розгляду.

6. Спрощене провадження щодо кримінальних проступків здійснюється за загальними правилами судового провадження, передбаченого главою 29 КПК, з урахуванням положень цього параграфа.

 

Стаття 382. Розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні

Суд у п’ятиденний строк з дня отримання обвинувального акта з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні вивчає його та додані до нього матеріали і ухвалює вирок.

Вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному цим Кодексом, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.

Суд має право призначити судовий розгляд у судовому засіданні обвинувального акта, який надійшов з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні, та викликати для участі в ньому учасників кримінального провадження, якщо визнає це за необхідне.

Копія вироку за результатами розгляду обвинувального акта з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надсилається учасникам судового провадження.

Вирок за результатами розгляду обвинувального акта з клопотанням про його розгляд у спрощеному провадженні може бути оскаржений в апеляційному порядку з урахуванням особливостей, передбачених статтею 394 цього Кодексу.

 

1. Положення цієї статті регламентують порядок розгляду обвинувального акта у спрощеному провадженні.

2. Розгляд обвинувального акта у такому провадженні обмежений чітко визначеним КПК строком: суд у п’ятиденний термін з моменту отримання клопотання повинен вивчити обвинувальний акт та додані до нього матеріали і ухвалити вирок.

3. За результатами спрощеного провадження ухвалюється вирок суду. Він ухвалюється в порядку, визначеному ст.ст. 369, 371 КПК, і повинен бути законним, обґрунтованим і вмотивованим (див. ст. 370 КПК). Такий вирок складається зі вступної, мотивувальної та резолютивної частин (див. коментар до ст. 374 КПК).

4. Відповідно до частини другої ст. 382 КПК у вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин, зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.

5. Якщо суд визнає за потрібне, він має право призначити судовий розгляд у судовому засіданні обвинувального акта та викликати для участі в ньому учасників кримінального провадження.

6. Учасникам судового провадження надсилається копія вироку за результатами розгляду обвинувального акта, який розглядався у спрощеному провадженні, не пізніше наступного дня після його винесення.

7. Вирок за результатами розгляду обвинувального акта, який розглядався у спрощеному провадженні, може бути оскаржений в апеляційному порядку (див. коментар до ст. 392 КПК).

8. Якщо вирок суду першої інстанції був ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статтями 381, 382 КПК, то він не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

 

Провадження у суді присяжних

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 139 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав