Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Зробити порівняльний аналіз основних підходів до визначення сенсу та змісту соціальної роботи як професійно-практичної діяльності

Читайте также:
  1. III. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
  2. III. Вимоги безпеки під час роботи.
  3. IV. Вимоги соціальної відповідальності
  4. Адаптація в трудовій діяльності поділяється на фізіологічну, психічну, соціальну та професійну.
  5. Амортизація основних засобів та нематеріальних активів
  6. Аналіз виробничого освітлення
  7. Аналіз виробничого травматизму на підприємстві.
  8. Аналіз внутрішнього середовища підприємства
  9. Аналіз зовнішнього середовища підприємства
  10. Аналіз і оцінка стану охорони праці

Розкрити сутність варіативного характеру поняття «теорія соціальної роботи».

Соціальна робота є не тільки практичною фаховою діяльністю, а й певною системою знань – сумою суджень, що узагальнюють особливості, закономірності, форми, методи та інші аспекти функціонування суспільного феномену, спрямованих на здобуття нових знань.

Соціальна робота як наука функціонує і розвивається за певними закономірностями, послуговується відповідною системою принципів, понять, загальних і специфічних категорій.

Мета соціальної роботи як навчальної дисципліни полягає у формуванні цілісного уявлення і теоретичних знань про зміст соціальної роботи як науки і професійної діяльності, про її основні напрямки, технології та організації, а також сприяння оволодінню конкретними методами і технологіями цієї роботи. Соціальна робота як навчальна дисципліна визначається структурою навчальних курсів, змістом професійних знань, а також сукупністю професійних вимог до осіб.

Отже, соціальна робота як академічна дисципліна спрямована на опанування майбутніми соціальними працівниками знань і методів, які забезпечуватимуть розв’язання практичних фахових завдань, формування ціннісних орієнтацій і настанов, зорієнтованих на –забезпечення гуманістичного характеру діяльності.

Зробити порівняльний аналіз основних підходів до визначення сенсу та змісту соціальної роботи як професійно-практичної діяльності

В аналізі змісту та суті соціальної роботи як фахової діяльності сформувалися рефлексивно-терапевтичний, соціально-колективістські, індивідуалістично-реформістські погляди.

Згідно рефлексивно-терапевтичним поглядом зміст соціальної роботи полягає в ідентифікації висловлених клієнтами потреб і конкретній роботі щодо їх задоволення.

Відповідно до соціалістично-колективістських поглядів соціальна робота є пошуком співпраці та взаємодії підтримки у суспільстві спрямованих на те, щоб владу над власним життям могли здобути найпригніченіші люди, тобто можливість створювати інституції.

Згідно з індивідуалістично-реформістськими поглядами соціальна робота повинна відповідати потребам індивідів.

На початку ХХ століття класові підходи до соціальної роботи почали поступово заміщуватися природничо-науковими уявленнями про проблеми життя та адаптації людини до соціуму. Цьому сприяли фундаментальні дослідження в галузі психології особистості та психіатрії того часу. У теорії та практиці соціальної роботи почали використовуватися методи психоаналізу, поведінкової, когнітивної, та гуманістичної психології.

В сучасному світі широко використовуються різні підходи та методи до визначення змісту соціальної роботи. У сучасній соціальній роботі поширеними є психодинамічна, когнітивно-біхевіористська, гуманістично-екзистенційна моделі. У середині ХХ століття завдяки досягненню соціальної теорії соціальної роботи збагатились її соціально-реформістськими і соціально-організаційними підходами. Зосередження уваги на соціально-організаційних факторам визначило ранг найважливіших проблем. Теоретико-методологічне обґрунтування соціальної роботи, її правових аспектів сприяло створення правової основи технології соцісалльного захисту, актуалізувало значущість загально-політичної підтримки соціальної політики.

Попри певні відмінності, ці погляди акцентують на відповідності соціальної роботи потребам індивідів, груп і громад, реалізації їх потенціалу у межах конкретної соціальної системи, забезпеченні відповідних змін і розвитку. Зміст соціальної роботи залежить від часу, соціальних і культурних умов.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 135 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав