Читайте также:
|
|
Соціальна робота із сім’ями є пріоритетним завданням для центрів соціальних служб для молоді, які беруть участь у реалізації державних, галузевих, регіональних програм соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім’ями, здійснюють соціальне обслуговування дітей, молоді, сімей шляхом надання їм психологічних, соціальних, юридичних та інформаційних послуг. Соціальні служби здійснюють соціальний супровід сімей, дитячих будинків, сімейного типу, молоді, яка перебуває у місцях позбавлення волі або звільнилася з них, проводять соціально-профілактичну роботу із запобіганням порушень, наслідків негативних рішень у молодіжному середовищі, здійснювати соціально-реабілітаційні заходи щодо відновлення соціальних функцій.
До технологій, використовуваним у випадках сімейної жорстокості, відноситься також організація соціальних притулків (готелів, притулків), що дають можливість жінкам і дітям (за кордоном існують притулки і для чоловіків, що піддаються жорстокому поводженні в родині) перечекати в безпечному місці кризу сімейної ситуації. Однак, як правило, обмежуватися тільки таким видом допомоги буває непродуктивно, тому що недозволені сімейні конфлікти періодично загострюються. Тому необхідно вдатися до середньострокових програм допомоги, орієнтованим на стабілізацію родини, відновлення її функціональних зв'язків, нормалізацію відносин між чоловіками, між батьками та дітьми, взаємин усіх зазначених членів родини з оточуючими.
Тому робота з такою родиною має на увазі формування мотивації клієнта і його родин до безалкогольного способу життя і побудові іншої системи взаємин; психокорекційні заходи, спрямовані на виховання особистості, здатної бути хазяїном власної долі; введення клієнта в об'єднання чи клуби осіб — прихильників безалкогольного способу життя чи створення такого об'єднання.
Робота з конфліктною родиною чи родиною, емоційний клімат у якій є незадовільним, починається, як правило, після заяви одного з чоловіків, хоча іноді приводом для констатації серйозних внутрішньосімейних проблем можуть бути спостереження шкільного чи соціального педагога, дитячого лікаря, що констатує негативні психосоматичні наслідки сімейної напруженості для здоров'я дітей. Соціальна робота з такою родиною починається з ретельного вивчення дійсної сімейної проблеми, про яку чоловіки найчастіше мають невірні представлення, ознайомлення з особливостями особистостей чоловіків. Виниклі труднощі можуть бути обумовлені кожний з названих причин.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 78 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |