Читайте также:
|
|
Досвід історії цивілізації показує, що національні конфлікти можнане допустити або пом'якшити, здійснюючи принципи територіальної,національно-територіальної автономії і дотримуючись права людини. Ціположення знайшли відображення в Декларації прав свобод людини і громадянина. Уній записано, що кожен громадянин Росії має право вільно визначити своюнаціональну приналежність. Ніхто не може його примусити до вказівкоюнаціональної приналежності. Сама людина зараховує себе до тієї чи іншоїнаціональності, виходячи з самосвідомості, володіння мовою, на якому вінговорить і вважає рідною, прихильність до традицій і звичаїв, які віндотримується, культуру, яка йому близька.
І разом з тим всяке виступ, розпалюють національну, расовуабо релігійну ненависть чи представляє підбурювання додискримінації, ворожнечі або насильства, заборонено законом. Відповідно до цієїнормою Декларація прав і свобод людини і громадянина свідчить, щообраза національної гідності людини переслідується за законом.
Закони Росії передбачають кримінальну відповідальність за обмеження правабо встановлення прямих чи непрямих переваг громадян за расовими інаціональними ознаками, а також за проповідь расової та національноївинятковості або зневаги.
Співпраця і взаєморозуміння між націями - велике завоюваннянародів нашої країни, що потрібно будь-що-будь берегти ізміцнювати.
Однак наприкінці 80-х - початку 90-х років в деяких районах країнисталося загострення міжнаціональних відносин, виникли нетерпимість,конфлікти на міжнаціональній основі. Вони вибивають людей з нормальноїжиття, а в ряді випадків призводять до численних жертв. З'явилисяпідбурювачі, які хотіли б використовувати міжнаціональні тертя взлочинних цілях. Такі дії неприпустимі. Вони можуть призвести до загальноїбіді.
Від розв'язання проблем міжнаціональних відносин значною міроюзалежать спокій і добробут людей, доля країни.
Саме тому державі необхідно здійснити заходи щодо нормалізаціїміжнаціональних відносин, вирішенню що накопичилися в цій галузі проблем наоснові принципів дружби і співробітництва народів. І в той же час багато чогозалежить від кожної людини. Ніхто не повинен миритися з націоналістичнимипроявами, з штучним протиставленням націй. Требакеруватися основним критерієм: кожна людина, до кокой бнації він не ставився, повинен почувати себе в будь-якій частині нашої країнирівноправними громадянами, мати можливість користуватися всіма правами,гарантованими законом. Рівність націй і народів нерозривно пов'язанорівністю людей, незалежно від їх національності. Це - найвищий принципгуманізму цивілізації.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 179 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |