Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Склад «Нового Заповіту». Ідейний смисл чотирьох Єванглій

Читайте также:
  1. Аналитический учет материалов на складе и в бухгалтерии
  2. Аудит наличия и движения инвестиций в уставный (складочный) капитал других организаций
  3. Аудит организации складских операций и обеспечение сохранности материально-производственных запасов
  4. Безсполучникові складне речення з неоднорідними частинами
  5. Билет 37. Склады ВМ (базисные и расходные, постоянные, временные и кратковременные).
  6. Бюджетний розпис, порядок його складання та затвердження
  7. В подмышечной области и в паховой складке
  8. Вимоги до розміщення та складу приміщень закладів фармації
  9. Вимоги до складських приміщень для зберігання харчович продуктів
  10. Висновок експерта-бухгалтера, його структура, методика складання

Новий Заповіт — друга частина Біблії, що містить у собі 27 книг. У Новому Заповіті розповідається про прихід на землю Месії (Христа) від Бога, Сина Божого, щоби він помер за людей і таким чином відкупив їх (від успадкованого ними від першого чоловіка Адама, та його дружини, Єви) гріха (про що розповідається і у Старому Заповіті). Будучи на землі, і проповідуючи про Небесне Царство Боже, Ісус (Месія) вибрав дванадцять апостолів (один з яких зрадив його) і доручив їм поширювати його вчення по цілому світі. Окрім самої Євангелії у Новому Заповіті, є і інші книги, де розповідається і стає відомо про виникнення та існування перших общини християнства. Апостоли у своїх посланнях (листах) до церков навчають то́му, що́ саме необхідно для спасіння, а також надають поради для повсякденного життя. Остання книга Нового Заповіту: Об'явлення — символічною мовою розповідає про другий прихід Христа на землю в якості Царя Божого Небесного Царства; про кару для тих, хто не повірив у Христа і не виконував його волю;

У Новий Заповіт, що сформувався протягом І— II ст. н. е., богослови відібрали 27 книг, текст яких є єдиним для усіх християн. Він складається з чотирьох Євангелій — від Матвія, Марка, Луки та Іоанна, в яких розповідається про прихід Спасителя (Месії) Ісуса Христа, про його життя, смерть і воскресіння. В інших книгах (Діяннях і Посланнях апостолів, в Одкровенні Іоанна Богослова (Апокаліпсис) опису­ється життя Христа, поширення християнства, тлума­читься віровчення, даються пророцтва про страшний суд та кінець світу. Канонізація Нового Заповіту від­бувалася у складній боротьбі.

Євангелія св. Матея Так став наочним свідком діл і науки Ісуса Христа і його воскресіння. Його Євангелія була написана для палестинських читачів. Тому була написана арамейською мовою, яка була загально розмовною мовою між юдеями. Євангеліст не пояснює, як інші євангелісти, юдейські звичаї, політичні, соціальні і релігійні обставини, бо рахує, що читачі це знають. Він мав мету доказати людям, що Ісус Христос, якого вони розіп’яли, це той давно очікуваний патріархами, передвіщений пророками Месія-Христос, Син Божий, що став чоловіком для спасіння людей. Це доказує цитатами із Старого Завіту. Євангелія св. Марка є нічим іншим, як коротко списаною проповіддю апостола Петра. Це доказують першохристиянські письменники. Так у цій Євангелії маємо проповідь, як її проповідував апостол Петро. Події описує простими словами, проповідує діяльність Ісуса, його чуда, якими вказує про його владу над законами природи, а його діла й наука є доказом його Божества.

Євангелія від Марка — одна з чотирьох євангелій — головних книг Нового Заповіту, друга за порядком. У ній описано благовіщення та життя Ісуса Христа. Автором вважається святий Євангелист Марко.

Марко писав Євангеліє у Римі у ті ж роки, що й Матвій, і був одним із супутників апостола Павла. Пізніше він поселився в Римі і допомагав Петру як писар. Він був очевидцем усього того, про що писав апостол Петро. Марко більше описує те, що Ісус робив, аніж те, що він говорив.

Євангелія від Марка містить 16 розділів (глав). Автор розпочинає свою книгу з розповіді про Івана Хрестителя — предвісника пришестя Христа — та Ісусове хрещення в Івана. В 14-15 главах описується хресний шлях Христа від Таємної Вечері до Його похорону. Остання 16 глава свідчить про Христове Воскресіння і Вознесіння.

Євангелія св. Луки Св. Лука мав освіту і свою Євангелію написав добірною грецькою мовою. Із всіх євангелістів найліпше дотримує історичність в нашому розумінні. Хоче вказати, як у історії Бог веде людину до спасіння через Ісуса Христа. Але й він не подає всевичерпного життєпису Ісуса Христа. Дає лише вибрані події й проповіді, які проповідували апостоли і які могли б бути корисні читачеві первісної церкви для глибшого пізнання Спасителя. Його Євангелія-Благовість скерована до всіх народів. Бог хоче, щоб всі спаслися. Особливо до грішників, яким подає зворушливі проповіді Ісуса Христа чи події з його життя, як: про блудного сина, про каючуся грішницю і ін. Це є Євангелія спасіння і милосердя.

Євангелія св. Йоана Передання подає, що був наймолодший з апостолів. Свою Євангелію написав у Ефесі наприкінці першого століття. Події подає так точно, що мусив бути наочним свідком усього. Часто дає точну добу, не лише днів, але й годину. Був свідком і знавцем подій, місцевостей та осіб. Дуже підкреслює основні християнські правди. Мета його Євангелії: віроучна. Писав для вірних, які вже дещо знали про життя Христа з попередніх Євангелій: Матвея, Марка та Луки, тому, лише старався доповнити тільки те, про що не говорять попередні Євангелії синоптиків. Він не мав намір повчати слухачів, те що Христос робив і вчив, але хотів демонструвати хто є Ісус Христос. Доказує Божество Христа.

(В Евангелиях содержатся описания рождения и жизни Иисуса Христа, его смерти и чудесного воскресения, а также проповеди, поучения и притчи.

Каждый из авторов Евангелия делал упор на те моменты жизни и деятельности Иисуса Христа, которые он считал наиболее важными. Часть событий упоминается только в одних и не упоминается в других Евангелиях.)




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 124 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав