Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Технічна сторона налагодження взаємодії

Читайте также:
  1. БИОЛОГИЧЕСКАЯ СТОРОНА ЛЮБВИ.
  2. ВЗАИМОСВЯЗЬ ФИЗИЧЕСКОГО ВОСПИТАНИЯ С ДРУГИМИ СТОРОНАМИ ВОСПИТАНИЯ
  3. Види конф. ситуацій в педагог. взаємодії.
  4. Законодавча та нормативно – технічна база розвитку управління якістю в Україні.
  5. Коммуникативная сторона общения, ее виды (верб, неверб)
  6. Консультативної взаємодії із сім’єю
  7. Конфликтующими сторонами могут быть общественные группы, группы животных, отдельные личности и особи животных, технические системы.
  8. Методы, используемые при определении для целей налогообложения доходов (прибыли, выручки) в сделках, сторонами которых являются взаимозависимые лица.
  9. Молодіжні організації і державні інституції: політико-правові засади відносин і взаємодії
  10. Нормативно-технічна документація і стандарии з ОП автотранспорту

Хоча перший етап консультативної взаємодії триває недовго, він Дуже важливим і передбачає, крім знайомства та встановлення довірчі стосунків, ще кілька окремих блоків. Умовно їх можна назвати так:

1) Блок професійного орієнтування;

2) етика психологічного обслуговування; укладання терапевтичного контракту.

якщо людина вперше на прийомі у психолога, то у блоці професійного орієнтування вона знайомиться із семантикою психологічною консульвання, сутністю психологічних трудових функцій, які існують у суспільстві з перших фаз його існування, з тим, у чому конкретно полягає психо­логічна допомога, чим вона відрізняється від аналогічних практик. Людина має зрозуміти хоча б у загальних рисах, чого очікувати від відвідин психолога. У неї має скластися враження про те, хто перед нею. Вона повинна дізнатися про все, що її цікавить стосовно діяльності конкретного професіонала (освіта, професійний досвід, напрям), хоча б приблизно визначитись, як відбуватимуться зустрічі. Упродовж цих кількох хвилин формується професійна позиція консультанта в даному конкретному випадку, узгоджуються методи роботи. Водночас нівелюються стереотипи, безпідставні очікування чудодійних перетворень, які й досі в народі приписують психологам

Блок етичних норм має ознайомити клієнта з основними правами та обов'язками як його, так і психотерапевта (див.: 1.7). Клієнтові гарантуються анонімність і конфіденційність консультування. Проте є сенс одразу попередити його про випадки можливого переривання конфіденційності. Важливо зробити це з самого початку контактування, щоб не потрапити в пастку моральної відповідальності та докорів сумління, які можуть виникнути у процесі роботи через складні життєві обставини та гарантію нерозголошення конфіденційної інформації.

Особливо треба підкреслювати добровільність продовження або пере­ривання роботи, право погоджуватися чи не погоджуватися із психологом, міняти консультанта, самостійно пропонувати теми й нормувати глибину їх розкриття тощо. До речі, як клієнт, так і психотерапевт мають рівні права переживати й висловлювати свої переживання, бути відвертими і відкритими щодо можливості подальшого співробітництва. Тобто можливі ситуації, коли саме психолог буде ініціатором закінчення роботи з клієнтом через те, що той не виконує умови контракту.

Якщо в процесі консультативної взаємодії передбачений аудіо- чи відеозапис, клієнта слід попередити про це заздалегідь. З огляду на етику взаємодії консультант повинен отримати дозвіл не тільки на технічний запис консультативної зустрічі, але й на те, щоб дещо занотувати в присутності клієнта. Добре, якшо протягом консультації клієнт отримає зворотний зв'язок і матиме уявлення про те, що і як записує консультант.

Основним моментом блоку „Укладання терапевтичного контракту"

є розподіл відповідальності. Проблема відповідальності є ключовою для консультативної взаємодії і виникає ще при введенні в семантику консультативної взаємодії. Починаючи з першої фрази на зразок: „Психолог допомагає проаналізувати ситуацію, але тільки вам робити висновки, бо лише ви знаєте своє життя якнайдетальніше", далі: „Я занадто поважаю вас і ваш досвід, щоб брати на себе відповідальність

щось вам радити", врешті-решт на прощання: „За час нашої роботи ви багато зрозуміли і побачили в новому світлі. Що тепер ви з цим будете робити", психолог принагідно нагадує людині про те, що її життя повністю в її руках, вона завжди мас право вчиняти по-своєму. Делегування відповідальності є лакмусовим папірцем для перевірки виваженості, інтегрованості особистості самого консультанта, його професійності, адже будь-якій людині у зв'язку із своїми внутрішніми психологічними реаліями (цінності, установки, смисли, світогляд) не так просто визначити ту міру, в якій вона відповідальна „за тих, кого приручила".

Терапевтична угода зосереджує увагу обох - і клієнта, і консультанта -на головному завданні консультативного процесу. В процесі обговорення угоди клієнт чітко визначає, що конкретно йому необхідно змінити в собі заради досягнення поставлених перед собою цілей.

 




Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 102 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | <== 3 ==> | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав