Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Початок консультативної взаємодії

Читайте также:
  1. Види конф. ситуацій в педагог. взаємодії.
  2. Етичні аспекти консультативної діяльності
  3. Консультативної взаємодії із сім’єю
  4. Моделі консультативної допомоги.
  5. Молодіжні організації і державні інституції: політико-правові засади відносин і взаємодії
  6. Охарактеризуйте початок перебудови в СРСР та її наслідки для України.
  7. ПОЧАТОК ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ В УКРАЇНІ
  8. Початок книгодрукування в Києві
  9. Початок правління династії Романових

Труднощі людей, які звергаються за консультацією з приводу своїх особистих проблем, полягають у тому, що вони не вміють бути самими собою,... не можуть виразити свою індивідуальність.

Р.Мей

Знайомство

Перше знайомство з клієнтом починається ще на етапі угоди про консультативну зустріч. Клієнт називає себе, домовляється про зустріч, визначає, скільки це коштуватиме.

Інколи коротко говорить про суть проблем, або про те, чого він очікує від психолога. Цей контакт зазвичай відбувається заочно, по телефону. Досвід показує, що телефонні переговори мають бути короткими, лаконічними, діловими, без особливого

вникання в те, про що йтиметься під час очного знайомства.

Основне завдання, яке розв ‘язується під час зустрічі на першому етап консультативної взаємодії - це налагодження контакту. Насамперед потрібно комфортно облаштуватися в помешканні, де проводитиметьс інтерв'ю, докласти зусиль для створення відповідного настрою на робот) Бажано, щоб клієнт, користуючись ініціативою, яку йому гарантує перших слів психолог, назвав себе сам. Тоді консультант, називаючи себ< підлаштується до нього (наприклад, Світлана, якщо Іван, і, відповідне Світлана Василівна, якщо Іван Іванович).

У консультуванні діє неписане правило: про зустріч з психологом домовляється той, кому безпосередньо потрібна допомога. Це, по-перше дає змогу уникнути немотивованого клієнта, а по-друге, такі питання, ш приклад, як формування реальних установок на психологічне (обслуговування), оплата консультації, деякою мірою будуть вже узгоджені.

Попередня інформація про клієнта може бути стандартною, як при реєстрації у будь-якій іншій соціальній установі: ім'я, вік, професія, освіт сімейний статус, як потрапив на консультацію, чи звертався раніше до психолога, та якщо людина приходить на зустріч анонімно, всі ці відомості будуть зібрані по ходу інтерв'ю.

Краще не перевантажуватися завчасно інформацією про клієнта та його
життя, особливо якщо ця інформація надходить від третіх осіб, що сталі
ініціаторамизвернення клієнта до психолога._____________________

Більшість психологів-дослідників консультативного процесу вважають що за перші 5-7 хвилин взаємодії вирішується доля всього майбутньої співробітництва. Взаємодія буде успішною, якщо стосунки склалися, тоді зникає напруження першого знайомства, виникає довіра, і вже через кілька хвилин вимальовуються спільні орієнтири, налагоджуються містки порозуміння. Якщо ж перші миті зустрічі наповнені страхами, тривожним чеканням, зніяковінням та недоречностями (хтось когось не розуміє, перебиває тощо), то результативність консультації буде невисокою.




Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 109 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | <== 2 ==> | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав