Читайте также:
|
|
Значний обсяг управлінських робіт у сфері екології виконують самі природокористувачі (державні, акціонерні, приватні підприємства і організації). Господарське управління, переслідуючи ту ж кінцеву мету, що й державне, знаходить вираз:
1. У кількісному і якісному обліку земель та інших природних ресурсів
2. Внутрігосподарському плануванні і організації використання і охорони природних ресурсів і оточуючого середовища.
3. Надані присадибних, городніх і садових ділянок, кормових угідь, водних і лісових об'єктів, а також надр для ведення особистого господарства та ін.
4. Організації робіт з меліорації земель, очистки водойм, санітарної рубки лісів та ін
5. Внутрігосподарський контроль за природокористуванням і охороною навколишнього середовища.
У липні 2000 р. прийнято закон України "Про захист населення і території від надзвичайних ситуацій технологічного і природного характеру".
Система управління природокористування і охороною навколишнього середовища здійснюється на таких принципах:
1. Єдність екологічного і технологічного підходів.
2. Комплексне використання природних ресурсів і охорони навколишнього середовища
3.Облік зональних особливостей розміщення виробництва і використання природних ресурсів.
4. Облік особливостей функціонування природних ресурсів і охорони навколишнього середовища включаючи АПК
Центральним органом державного управління у сфері охорони природи і використання природних ресурсів є Міністерство екології та природних ресурсів України (Мінекології), яке створено Указом Президента України від 15 грудня 1999 року на базі Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки. У складі міністерства діють:
1. Державна екологічна інспекція.
2. Головна державна інспекція з нагляду за ядерною безпекою.
3. Адміністрація ядерного регулювання.
4. Головне управління національних природних ресурсів і заповідної справи.
Крім того утворюється державна міжвідомча науково-технічна рада з питань екологічної безпеки безпечного використання ядерної енергії та радіаційної безпеки. Мінекобезпеки здійснює такі функції: 1. Комплексного управління та регулювання в галузі охорони.
2. Координує діяльність центральних органів влади підприємств, установ і організацій в галузі охорони навколишнього середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів
3. Здійснює державний контроль за використанням і охороною природних ресурсів, додержання норм і правил екологічної і ядерної безпеки, а також екологічних контроль у пунктах пропуску через Державний кордон.
4. Встановлює норми і правила, бере участь у розробці стандартів та інших нормативів щодо використання природоохоронних ресурсів від забруднення.
5. Бере участь у формуванні екологічних розділів держбюджету, організовує розробку та реалізацію екологічних програм та програм екологічної безпеки.
6. Затверджує ліміти викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє середовище, поховання відходів.
7 Організовує моніторинг (спостереження за станом навколишнього середовища для вчасного виявлення змін і оцінки) навколишнього середовища, створює і забезпечує діяльність державної екологічної інформаційної безпеки.
8. Здійснює державне управління у галузі організації охорони та використання (навколишнього середовища) природно заповідного фонду.
На рівні областей функціонують Державні управління екологічної безпеки Мінбезпеки України, у завдання яких входить здійснення державного контролю за додержанням вимог екологічного законодавства підприємствами, установам і організаціями незалежно від форм власності, а також громадянами, іноземними юридичними і фізичними особами на відповідній території.
Основний об'єм повноважень Управління здійснюють районні і міжрайонні інспекції.
Крім того функції державного управління і контролю у сфері охорони природи
діють:
1. Даржкомгідромет України веде спостереження за станом атмосферного повітря.
2. Держводгосп - проводить радіологічний та гідрохімічний контроль якості води, контролює меліоративний стан грунту.
3. Держкомекологія України проводить спостереження за станом підземних вод, вивчає вплив господарської діяльності людини на геологічне середовище. ^
4. Держтехнагляд України - здійснює нагляд за використанням і охороною нарад відповідно до Кодексу України про надра (1996р.)
5. Держкомзем України спостерігає за станом і рівнем забрудненням ландшафтів викидами і скидами забруднюючих речовин.
6. Мінагрополітики України здійснює радіологічно агрохімічний та токсичний контроль за станом грунтів а також повний зоотехнічний токологічний і радіологічний контроль рослин.
7. Міністерство охорони природи здоров'я України веде спостереження за станом атмосферного повітря, поверхневих вод, суші в місцях водовикористання населення для питних і культурно-побутових цілей, морських вод Чорного і Азовського морів.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 112 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |