Читайте также:
|
|
Предметом курсу: вивчення закономірностей, проблем сучасної дошкільної освіти.
Завдання курсу:
- 1. Розкрити теоретичні основи проблем виховання, навчання і розвитку дітей дошкільного віку та методичні питання організації житія і діяльності дошкільників.
- 2. Ознайомити студентів із проблемами сучасної дошкільної освіти; досягненнями світової педагогічної науки і передового педагогічного досвіду в галузі дошкільної освіти.
- 3. Формувати здатність до педагогічного осмислення явищ виховання, навчання й розвитку дитини в сучасних умовах.
- 4. Розвинути уміння педагогічного прогнозування, самостійність та критичність мислення на сучасному етапі.
- 5.Озброїти системою педагогічних знань, доводячи їх важливе значення у побудові виховного процесу сучасного ДНЗ.
- 6. Розкрити перед студентами роль курсу актуальні проблеми сучасної дошкільної освіти в системі професійної підготовки сучасного педагога ДНЗ.
Джерелами актуальних проблем сучасної дошкільної освіти є:
- Експериментальні дослідження проблем сучасності
- Передовий педагогічний досвід
Курс «Актуальні проблеми сучасної дошкільної освіти» посідає значне місце у професійній підготовці працівника дошкільної галузі., викликає інтерес і зацікавленість до теоретичного пояснення проблем сучасних педагогічних процесів, навчає творчо використовувати одержані під час навчання теоретичні знання у практичній діяльності, сприяє професійному становленню майбутніх фахівців у галузі дошкільної освіти.
2.Загальна характеристика сучасних проблем і педагогічних досліджень в галузі дошкільної освіти (1991-2012).
Серед актуальних питань дошкільної педагогіки проблема екологічного виховання; виховання в дусі миру; організація вільної життєдіяльності дітей; запобігання негативізмів поведінки і виникнення шкідливих звичок; тендерний підхід та ін. Інтеграція дитини в суспільство, збереження її життя і здоров'я — ці проблеми визначальні у всіх сучасних цивілізованих державах Європи, Азії та Америки.
Згідно з Державною національною програмою «Освіта. Україна XXI століття» реформування має охоплювати комплексне вивчення проблем родинного і суспільного виховання в сучасних соціальних умовах; встановлення вікових нормативів фізичного, психічного та духовного розпитку дітей; створення організаційно-методичної служби сім'ї, оптимальних науково-методичних умов діяльності дошкільних закладів різних типів; оновлення змісту, форм і методів виховання і розвитку дітей.
Державна політика у цій сфері орієнтує на обов'язковість дошкільної освіти, гуманізацію педагогічного процесу, створення сприятливих умов для розвитку дітей, забезпечення єдності роботи батьків, дошкільного закладу, громадськості у їхньому вихованні, оновлення змісту підготовки педагогічних кадрів, удосконалення умов фінансування дошкільного виховання та управління.
З урахуванням сьогоденних реалій створено державний стандарт дошкільної освіти - Базовий компонент дошкільної освіти в Україні, Коментар до нього, триває робота над науково-методичними засадами формування особистості дитини в дошкільні роки.
У цьому контексті розгортаються і наукові дослідження у галузі дошкільної педагогіки.
Погляд сучасної педагогічної науки спрямований перед усім на проблеми: оптимізації засад науково-методичного забезпечення педагогічного процесу в дитячому садку, особистісно-орієнтованого підходу у вихованні, розвитку в дитини духовності як домінуючого начала в структурі особистості, роботи з обдарованими дітьми, дослідження педагогічних умов повноцінного фізичного і психічного роз витку дитини в дошкільні роки. Потребують вирішення проблеми компенсаторного виховання і навчання дітей, які мають вади розвитку.
Завдяки відкритості суспільства актуалізуються порівняльно-педагогічні дослідження, метою яких є вивчення зарубіжної педагогічної теорії і практики дошкільної освіти.
Сучасні проблеми дошкільної освіти:
1. Недостатнє фінансування:
2. Організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах:
3. Кадрові питання:
4. Перевантаження дошкільних навчальних закладів:
Дата добавления: 2015-04-12; просмотров: 267 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |