Читайте также:
|
|
Товар - власне товар товарний знак пакування послуги гарантія післяпродажне обслуговування.
Реальне пропозицію підприємства ринку, або інакше - це все, що можна запропонувати на ринку для придбання, використання чи споживання з метою задоволення певних потреб. Як частина пропозиції продукту підприємство може надати споживачам різні послуги, що в свою чергу може стати конкурентною перевагою для підприємства.
Ціна - це сума грошей, яку покупець платить за продукт.
Ціни, що встановлюються на продукт, повинні бути такими, щоб забезпечити надходження достатніх доходів, що покривають витрати виробництва, розподілу і реалізації і приносять прибуток. І в той же час ціна повинна бути доступною і привабливою для покупця. На процес формування ціни впливає цілі організації і маркетингу, фактори навколишнього середовища, характер попиту, політика конкурентів і т.д. Якщо ціна не відповідає цінності продукту, споживачі звернуться до товарів конкурентів.
Розподіл (рух товару) - діяльність з доведення продукту до кінцевого споживача. Ця діяльність включає в себе вибір каналів розподілу, організацію збутової мережі, включаючи створення мережі оптових і роздрібних магазинів, забезпечення транспортування і складування і т.д.
Система розподілу продукту пропонує використання методів збуту:
1. Прямого - між виробником і споживачем продукту відбувається безпосередній контакт;
2. непрямого - між виробниками та споживачами продукту контакт відбувається через одну або кілька посередників.
Вибір того чи іншого методу збуту залежить від сформованих на ринку умов і стратегії самого підприємства.
Просування продукту на ринок (комунікаційна політика) - сукупність різних видів діяльності по доведенню інформації про переваги продукту до потенційних споживачів і стимулюванню виникнення в них бажання його купити.
Роль просування полягає у налагодженні комунікацій з окремими особистостями, групами людей і організаціями за допомогою прямих (реклама) і непрямих (інтер'єр магазину) коштів з метою забезпечення продажів продуктів виробництва. Просування продукту здійснюється шляхом використання реклами, стимулювання збуту, паблік рілейшнз - зв'язки з громадськістю, особистих продажів і т.д.
В даний час деякі фахівці розширюють комплекс маркетингу (маркетинг-мікс) до 6 і більше елементів: товар (Product), ціна (Price), товару та розподілення (Place), просування (Promotion), персонал (People), спосіб дії (Policy). Цікавим слід вважати спробу включення в комплекс маркетингу проектування в часі і в просторі результатів маркетингових досліджень ("projection").
Всі елементи комплексу маркетингу між собою взаємопов'язані і мають відповідати одна одній.
Чітко сплановані і добре налагоджені заходи комплексу маркетингу сприяють успіху в боротьбі з конкурентами, так як перемагає той, хто підтримує ефективний зв'язок зі споживачами, здатний задовольнити їхні потреби щодо економічності та зручності продукту.
Складові комплексу маркетингу
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 90 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |