Читайте также:
|
|
В заключение хотелось бы отметить, что основные отличия бренда от корпоративного имиджа, на наш взгляд, состоят, во-первых, в том, что бренд жестко привязан к продукту, т.е. любой бренд имеет в своем основании продукт, а корпоративный имидж характеризует компанию, а не ее продукцию. Во-вторых, бренд разрабатывается с ориентацией, прежде всего, на целевую группу конечных потребителей, а корпоративный имидж разрабатывается и ориентируется, как правило, на различные группы общественности.
Імідж банку – це штучно створений за допомогою засобів
маркетингових комунікацій його образ.
Складові іміджу банку:
- історія виникнення і розвитку банку, його цілі і завдання;
- ступінь надійності банку;
- ступінь відкритості і прозорості діяльності банку, ефективність системи
- інформування;
- рівень взаємозв’язку банку з державною, регіональною і муніципальною
- владами, а також наявність серед клієнтів крупних або відомих організацій;
- участь закордонного капіталу;
- репутація керівників і працівників банку;
- ступінь організованості і якості культури обслуговування клієнтів;
- ефективність рекламної політики, використання бренду і PR;
- соціальна орієнтованість банківської діяльності, благодійні акції і
- спонсорство, соціальні програми і т. д.;
- наявність широкої мережі філіалів, що підвищує доступність банку для клієнтів.
- Бренд – це головний засіб ідентифікації компанії.
Логотип задає тон іміджу. Слоган виражає ідею бренда та унікальну торгову пропозицію – ту рису товару, що відрізняє його від конкурентів, за допомогою якої товар позиціонується на ринку. Вдалий слоган вбирає в себе дух бренда і повинен привертати емоційну увагу громадскості.
З першої тридцятки банків – лідерів ринку слоган є тільки в половини, тобто принаймні 50% банків соромляться афішувати свій девіз на веб-сайті.
Визначення поняття «бренд» на нашому ринку тільки починає складатися. Багато хто вважає, що бренд і торгівельна марка це тотожні поняття. Тим часом різниця все ж таки існує. Торгівельною маркою володіють майже всі компанії, брендом – одиниці. Бренд – це, перш за все, торгівельна марка зі стійким іміджем, тобто більш ємке поняття.
Термін бренд (brand) походить від древньонорвезького слова, що означає «ставити клеймо». Первинне поняття було створено для позначення джерела, виробника чи власника продукту або речі, а також використовувалось для таврування великої рогатої худоби, коней, овець та інших домашніх тварин з метою відрізнення їх власниками.
Бренд сприймається аудиторією в першу чергу як показник якості послуг та індикатор статусних та іміджевих характеристик його власника. Основний його позитив – здатність надовго здобувати прихильність і відданість клієнта. Негатив – надмірне звикання. Бренд визначає сталість попиту і його незалежність від багатьох ринкових чинників, у тому разі, від загального рівня цін на ринку. Можливо сміливо казати, що бренд страхує виробника і створює готовність покупця платити більше. Такі сприятливі обставини дають можливість компанії підвищити свою фінансову ефективність, поліпшити процес планування.
Люди встановлюють відносини з іншими людьми. Бренди існують для того, щоб те саме могли робити й суб’єкти господарювання. Тож завдяки чому зростає привабливість бренду? Завдяки тому, що підвищує привабливість людини. Це достовірність, чесність, цілісність (тобто збіг думок, слів і вчинків), харизма, теплота, переконливість, заповзятливість, пристрасть, надійність, оригінальність і т.ін
Імідж – поняття більшою мірою емоційне, тут особливу роль відіграють візуальні складові – офіс, логотип, реклама, зовнішній вигляд співробітників, їхня манера триматися, уміння передати посмішку по телефону й т.д. Все це методом невербальної комунікації передає інформацію, на підставі якої в клієнтів відбувається оцінка компанії (бренда) на рівні «подобається – не подобається». Створити позитивне емоційне сприйняття компанії – одне з найважливіших завдань реклами й PR. Ті компанії, яким це вдається, одержують серйозні переваги в конкурентній боротьбі.
На основі іміджу прогнозують уявлення про виробника та його продукцію. Практикою доведено, що спрямування коштів та вмінь на виготовлення зовні привабливої, естетично бездоганної продукції – це передумова і високої її споживчої якості. Логічним є висновок про економічне процвітання організації, виробника або якщо це з певних причин і не так – намагання дбати про свій авторитет, що також викликає повагу. Йдеться про стиль, тобто найхарактерніше в її іміджі – зовнішній вигляд, внутрішній зміст, що є підставою впізнаваємості організації за цілісним образом.
Імідж організації може бути як позитивним, так і негативним. Основою позитивного іміджу є довіра до організації, відповідна стереотипізація її сприймання. Негативний імідж проявляється у недовірі до організації та її репутації. Як правило, позитивний образ організації економить її ресурси, а негативний – значно збільшує витрати
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 136 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |