Читайте также:
|
|
Зовнішній вигляд працівників включає одяг, взуття, зачіску, макіяж, ювелірні прикраси і т. ін., але все це може мати різний ступінь нормативності – від уніформи, спецодягу до дрібних деталей одягу, таких як краватка, знак, бейдж тощо.
Дрес-код — невід'ємна частина ділової культури, але вимоги до нього з часом стають усе більш м’якими. В 42% українських офісів співробітник може прийти на роботу в джинсах і футболці. Кожен четвертий роботодавець вимагає від підлеглих носіння одягу ділового стилю. І тільки 7% співробітників приречені на дотримання жорсткого корпоративного дрес-коду.
Існує три основоположних рівня ділового стилю. Розташовую їх в порядку убування, починаючи з самого суворого:
1.формально діловий, або Business Formal;
2.управлінський ділової, або Executive business casual (у нього ще є інша назва - Modern Business, але суть не змінюється);
3.неформально ділової, або Business casual.
Формально діловий стиль:
Найконсервативніший, самий нецікавий і найбільш вимогливий. Не вітає вираження індивідуальності.
Даний стиль використовує якраз та сама армія чоловіків у чорно-сірих костюмах і безликих жінок з величезними портфелями.
Правда, щодо безликості тут можна посперечатися. Є безліч способів, за допомогою яких можна виразити свою індивідуальність.
Хтось одного разу сказав, що «аксесуари - це застиглі емоції»...
Якщо узагальнити обов'язкові вимоги до даного стилю, то вийде невеликий список (мова піде про жіноче стилі):
спокійні (переважно темні) тони;
однотонні тканини. Кращий матеріал для костюма - шерсть для будь-якого часу року (варіюється щільність нитки);
обов'язковий костюм: штани + жакет, спідниця + жакет, сукня + жакет;
допустима довжина спідниці / сукні - до коліна (+ / - 5 см залежно від форми ніг жінки);
брюки не повинні сильно обтягувати;
наявність білого коміра (залежить від вимог організації);
відсутність короткого рукава в будь-який час року
наявність матових колготок тілесного кольору (щільність варіюється залежно від пори року і починається від 5 ден);
класичні туфлі-човники (балетки заборонені); допустима висота каблука - від 3-х см;
єдино допустима зачіска - зібране волосся. Розпущене-категорично не можна;
натуральний макіяж («no make-up» make-up);
ювелірні прикраси - маленьких розмірів, стриманих кольорів, що не більше 5-ти позицій. Кращі сережки - гвоздики.
натуральні кольори в манікюрі;
легкі, ледь вловимі парфумерні аромати;
Формально діловий, або Business Formal: поради чоловікам:
Обов'язковий строгий костюм, кольори - приглушені. Верх і низ костюма неодмінно мають бути пошиті з однієї тканини, тобто колір, фактура й малюнок повинні повністю збігатися.
Сфера діяльності, де використання даного стилю обов'язково (і бажано): юридичні організації, банківська справа, страхові компанії, політика, релігійні організації (бажано), освітні установи (бажано). Даний стиль буде хороший для співбесід при прийомі на роботу в вищевказані організації.
Управлінський ділової, або Executive business casual:
У даному стилі обмежень вже вдвічі менше. І приводів виразити індивідуальність - безліч. Розглянемо: Вітаються і різні кольори, і малюнок (в межах розумного, зрозуміло, адже присутня позначка «бізнес»). Можуть бути дорогі, розкішні тканини. Індивідуальний пошив + різноманітність фасонів та оздоблення.
Особливості чоловічого поєднання одягу в межах даного стилю Перший: піджак і штани в поєднанні з сорочкою та краваткою. Другий: піджак і штани в поєднанні з трикотажем (светр, джемпер тощо).
Що стосується взуття, то доречними будуть ті ж самі "оксфорди", мокасини-"гуччі", монкі та лоафери.
Даним стилем користуються керівники перерахованих вище організацій, представниці королівських будинків (принцеси, герцогині) і королеви переважно під час неформальних зустрічей, нарад, презентацій. Однак в організаціях з менш суворими вимогами до дрес-коду керівники використовують даний стиль як повсякденний. Не будучи керівником, управлінський стиль може також використовувати і будь-яка жінка для таких місць і подій, як: робота, де немає строгих вимог до дрес-коду; «Неформальні» п'ятниці - залежно від вимог до зовнішнього вигляду працівників; відвідування виставок, концертів та подібних заходів в денний час доби; батьківські збори; відвідування церкви.
Неформально діловий, або Business casual:
Найдемократичніший варіант офісного дрес-коду - business casual або вільна п'ятниця. Він з'явився в 70-х роках минулого століття у Сполучених Штатах Америки й має досить кумедну передісторію. Тоді саме панувала енергетична криза, у зв'язку з чим уряд прийняв рішення про збільшення налаштувань термостатів в офісах. А працівникам, у свою чергу, довелося обходитися без, здавалося б, невід'ємних елементів ділового костюма - піджаків і жилетів. Сьогодні цей діловий стиль допускає найвільнішу форму одягу, а тому шляхів для самовираження тут більше, ніж в інших стилях ділового одягу.
Вітаються і різні кольори, і малюнок (також в межах розумного). Вибір тканини широкий: льон, вовна, твід, вельвет... Наявність жакета необов'язково. Вимоги до довжини спідниці / сукні ті ж (див. формально діловий стиль). Вітаються всілякі блузи, сорочки, топи. У деяких неформальних випадках допустимо трикотаж (віскоза, бавовна). У спеку припустимо короткий рукав. Наявність колготок обов'язково.
Чоловіки одягаючись у стилі «вільної п'ятниці», можуть надягти твідовий піджак у поєднанні з широкими штаньми вільного крою або звичайні класичні штани в поєднанні зі светром чи сорочкою, без
На завершення розмови про діловому стилі, хочу поділитися списком небажаних предметів одягу для будь-якого з рівнів:
•футболки, «майки-алкоголічки»;
•футболки з написами;
•сорочки / футболки без рукавів;
•одяг, що відкриває живіт;
•одяг, що відкриває нижню білизну;
•спортивний одяг (якщо тільки спорт - не ваша професія);
•шкіряний одяг, в т.ч. верхня (плащі, пальто, жакети);
•шорти;
•міні - спідниці;
•босоніжки, шльопанці, в'єтнамки, кеди, кросівки, туфлі на платформі;
•виріз блузки / кофти повинен бути не нижче рівня пахв.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 98 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |