Читайте также:
|
|
Поряд із стимулюванням збуту одним з основних засобів стимулювання є пропаганда.
Пропаганда включає в себе «використання редакційно ного, а не платного місця і / або часу у всіх засобах поширення інформації, доступних для читання, перегляду чи прослуховування існуючими чи потенційними клієнтами фірми, сприяти досягненню поставлених¾для вирішення конкретного завдання цілей»
Пропаганда входить складовою частиною в більш широке поняття, в поняття діяльності з організації громадської думки. Перед діяльністю по організації гро венного думки ставлять ряд завдань для вирішення цих завдань відділи з організації громадської думки користуються такими засобами:
1. Встановлення і підтримка зв'язків з пресою. Мета цієї діяльності полягає в розміщенні відомостей пізнавально-подієвого характеру в засобах масової інформації для прив-лікування уваги до осіб, товарів або послуг.
2. Товарна пропаганда. Діяльність, яка об'єднує в собі різноманітні зусилля по популяризації конкретних товарів.
3. Общефирменная комунікація. Діяльність з внутрішньофірмової і зовнішньої комунікації, спрямована на забезпечення більш глибокого розуміння громадськістю специфіки фірми.
4. Лобізм. Робота з законодавцями та урядовими чиновниками з метою домогтися посилення або недопущення якого-небудь законодавства або регулювання.
5. Консультування. Видача рекомендацій керівництву з питань суспільної значущості, положення і образу фірми. Фахівці з пропаганди зазвичай зосереджені не у відділі маркетингу фірми, а у відділі з організації громадської думки.
При вирішенні питання про те, коли і як використовувати товарну пропаганду, керівництву слід сформулювати її завдання, відібрати пропагандистські обігу та засоби їх розповсюдження, простежити за перетворенням плану пропагандистської діяльності в життя і оцінити досягнуті завдяки цій діяльності результати.
Пропагандою користуються для популяризації марочних і звичайні-них товарів, осіб, місць, ідей, діяльності, організацій і навіть цілих країн. Торгові асоціації вдаються до пропаганди для відродження інтересу до таких товарів, як яйця, молоко, карто картоплю. Організації вдаються до пропаганди для залучення ува ня або для виправлення несприятливого ставлення до себе. Країни вдаються до пропаганди для залучення туристів, іно дивних капіталовкладень і забезпечення собі міжнародної підтримки.
Перш за все необхідно поставити перед пропагандою конкретні завдання. На основі поставлених завдань виробили конкретні цілі, щоб згодом мати можливість оцінити досягнуті результати. Потім спеціалісту по пропаганді необхідно буде визначити, в яких саме цікавих матеріалах слід розповісти про товар. Проведення пропагандистських заходів вимагає особливої уваги.
Спеціаліст по пропаганді розглядає редакторів засобів поширення інфор мації як ринок, який необхідно задовольнити, щоб і в подальшому ці редактори користувалися поставляються фірмою пропагандистськими матеріалами.
Вклад пропаганди в діяльність фірми оцінити важко, по-кільки її використовують у поєднанні з іншими засобами стимули-вання. Однак якщо до неї вдаються до того, як задіяні інші засоби, оцінку провести вже легше.
Найпростішим методом визначення ефективності пропа-Ганді є завмер числа контактів з матеріалом, розміщеним в засобах поширення інформації.
Спеціаліст передає клієнту добірку вирізок і відомостей про всі засобах рас-рення інформації, що використали матеріал про товар, супроводжуючи цю добірку приблизно таким резюме.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 73 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |