Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Форма картки дегустатора

Читайте также:
  1. B Геморрагический васкулит, кожная форма
  2. II. Формальные нормативы классического идеала.
  3. IV. Реформа Мэйдзи
  4. V. Информационный блок для самостоятельной подготовки студента к практическому занятию
  5. VI. Учебно-методическое и информационное обеспечение дисциплины
  6. Wi-Fi мережі. Загальна інформація
  7. WiFi стандарты, режимы работы, формат кадра.
  8. XVIII век: рождение проектно-конструируемой Истории, или Что могут Вещество, Энергия и Информация, сконцентрированные в одних, отдельно взятых руках
  9. XXII. Получение информации
  10. А почему винт/флэшку/что либо другое форматировать именно в FAT32?
Назва пива Показники якості   Сумарна оцінка, балів
прозо­- рість колір аромат Смак хмельо­- ва гіркота піна і наси­ченість СО,
    3-1 3-1 4-1 5-2 5-2 5-2 25-12 і менше

8.12.3. Організація оцінки пива дегустаційними комісіями

 

8.12.3.1. Загальні положення

 

Дегустаційні комісії (ДК) створюються при департаменті харчової промисловості Агропромислового комплексу країни, у виробничих об’єднаннях

і фірмах, безпосередньо на підприємствах для контролю та порівняння якості пива, що виробляється в галузі і надходить по імпорту, а також оперативної оцінки продукції й технології у виробничих умовах.

Вищим державним оціночним органом в галузі є Центральна дегустаційна комісія (ЦДК), яка затверджується АПК України на базі ЗАТ “Укрпиво”. Інші ДК затверджуються керівниками відповідних підприємств, об’єднань.

Всі дегустаційні комісії в своїй роботі безумовно дотримуються основних положень, які є уніфікованими і затвердженими відповідними інструкціями.

Рішення ДК є чинними за умови участі в засіданні не менше 50 % загального складу комісії.

Оцінку якості пива на засіданні ДК дають лише члени ДК. Запрошенні на засідання особи можуть (навіть бажано) робити свої зауваження і побажання в процесі обговорення якості представлених зразків, але вони не враховуються при підрахунку середньої оцінки кожного зразка.

В окремих випадках оцінку якості пива може здійснювати спеціально створена комісія в кількості не менше трьох дійсних членів ЦДК (ДК) з виїздом на місце виробництва.

Члени ДК мають право відбору зразків пива на підприємствах і в торговельних організаціях згідно з спеціально встановленими правилами, в присутності представників виробництва для наступного представлення на дегустацію.

 

8.12.3.2. Порядок підготовки і представлення зразків на дегустацію

 

Зразки пива вітчизняного виробництва, які представляють на дегустацію, відбирають згідно відповідним “Правилам приймання і методам відбору проб”. Наприклад, проби пива можуть бути відібрані з резервуарів перед розливом або із збірників фільтрованого пива. Причому партією пива є будь-яка кількість пива одного найменування одночасного розливу. Якщо партія з 5 резервуарів або менше, проби відбирають з кожного резервуара. Якщо в партії більше резервуарів, проби відбирають з кожної третьої одиниці, але не менше ніж з п’яти. Всі проби зливають в одну посудину, з якої після перемішування відбирають середній зразок об’ємом близько 1 дм3.

Для аналізу якості пива в пляшках і бочках (кегах) відбір одиниць продукції у виборку роблять методом випадкового відбору. Якщо обсяг партії пляшкового пива від 501 до 1200 пляшок, об’єм виборки становить 5 пляшок; від 1201 до 35000- 8 пляшок; від 35001 і більше - 13 пляшок. З виборки беруть 2 пляшки для контролю стійкості, 2 - для контролю смаку та аромату, 1 - для визначення висоти піни й піностійкості. Пиво, що залишилось, зливають в одну посудину, ретельно перемішують і здійснюють контроль інших показників.

Об’єм виборки бочкового пива становить 2 одиниці, якщо в партії від 2 до 15 бочок, 3 одиниці від - 16 до 25 бочок, 5 одиниць - від 26 і більше.

Проби супроводжують документами:

· Актом відбору проб.

· Короткою характеристикою зразка.

· Даними лабораторного аналізу фізико-хімічних показників, що передбачені для цього пива відповідними стандартними вимогами, з датою проведення аналізу.

Аналіз зразків представленого на дегустацію пива виконується підпри-ємством-виробником і перевіряється лабораторією, що проводить дегустацію (центральна лабораторія Укрпиво, об’єднання, підприємства).

Надсилання пива на дегустацію здійснює підприємс гво-виробник в ящиках (упаковках), опломбованих у присутності працівників, що підписали акт відбору проб. Допускається (за необхідністю й отриманні дозволу) доставляти пиво на засідання ДК безпосередньо представником виробника з дотриманням вище наведених правил.

 

8.12.3.3. Порядок проведення дегустації

 

Засідання ДК проводиться згідно з затвердженим планом-графіком, можуть також скликатися додатково головою комісії, а за його відсутності — заступником голови.

Органолептична оцінка пива на засіданнях ДК проводиться, як правило, закритим методом, тобто зразки шифруються та дегустуються під номерами, без повідомлення дегустаторам завода-виробника. До відома дегустаторам доводиться тільки тин дегустованого пива (масова частка сухих речовин початкового сусла), також основні вимоги до пива цього найменування, наприклад, характерні особливості смаку й аромату, хмельової гіркоти тощо.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 70 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Добровольное подтверждение соответствия | Декларирование соответствия | СХЕМЫ СЕРТИФИКАЦИИ В СИСТЕМЕ ГОСТ Р | Створення колонок в Word 2007 | Визначення густини молока | Лабораторна робота №2 | Лабораторна робота №3 | Визначення рН для твердого сиру | Приготування контрольного зразка забарвлення. | Визначення кольору пива |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав