Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Крива LM –виводиться на основі моделі грошового ринку і відображає співвідношенняміж рівнем доходу і процентною ставкою, яке виникає при рівновазі на ринку грошових коштів.

Читайте также:
  1. Cубстанційні та несубстанційні моделі світу
  2. Аналіз витрат за загальною сумою та рівнем
  3. Аналіз поточної маркетингової ситуації на ринку та перспектив її розвитку
  4. АНАЛІЗ РИНКУ ЗАСОБІВ ПОБУТОВОЇ ХІМІЇ В УКРАЇНІ
  5. АНАЛІЗ РИНКУ ФОТОКАМЕР В УКРАЇНІ
  6. Аналіз форми поверхні проектованої моделі
  7. Аналогічно попередній моделі будемо шукати розв'язок системи у вигляді плоскої, хвилі, але з різними амплітудами для атомів різної маси
  8. Банківські правочини пов’язані з формуванням грошових ресурсів: загальна характеристика
  9. Ваучер – конкурентноспроможність на ринку праці
  10. Взаимосвязь ставки налога и дохода государства. Кривая Лаффера

Л

Лібералізація зовнішньоекономічної діяльності – політика, спрямована на відкривання внутрішнього ринку для іноземних конкурентів, шляхом зниження кількості обмежень у торгівлі. Також термін "лібералізація" означає послаблення державного контролю над різними видами діяльності.

Людський капітал – це соціально-економічна категорія, у загальному вигляді його можна розглядати як економічну категорію, яка характеризує сукупність сформованих і розвинутих унаслідок інвестицій продуктивних здібностей, особистих рис і мотивацій індивідів, що перебувають у їхній власності, використовуються в економічній діяльності, сприяють зростанню продуктивності праці і завдяки цьому впливають на зростання доходів свого власника та національного доходу.

 

М

Мала відкрита економіка — це національна економіка, якій при­таманні такі ознаки: незначна частка у світовому експорті та імпорті; обмежений вплив на світовий ринок; значна залежність національної відсоткової ставки від світових відсоткових ставок.

Міграцією робочої сили — називається переміщення працездатного населення із одних країн в інші терміном більше ніж на один рік, викликане причинами економічного, політичного чи іншого характеру.

Міграційне сальдо – різниця між імміграцією до країни та еміграцією за її межі.

Міжнародний ринок фінансових деривативів - це строковий сегмент міжнародного фінансового ринку, на якому здійснюється торгівля похідними фінансовими інструментами.

Міжнародний кредитний ринок — це сфера ринкових фінансових відносин, де здійснюється рух позичкового капіталу між суб’єктами названого ринку згідно прийнятих принципів кредитування.

Міжнародний ринок позикових капіталів – це сьогодні глобальна система акумулювання вільних фінансових ресурсів та їх надання позичальникам із різних країн приватними позикодавцями на принципах ринкової конкуренції.

Міжнародний фондовий ринок – це частина валютно-фінансового ринку, на якому здійснюється купівля-продаж цінних паперів – титулів власності.

Міжнародна мікроекономіка — це частина теорії міжнародної економіки, що вивчає закономірності міждержавного руху конкретних товарів і факторів їх виробництва та ринкові характеристики — попит, пропозицію, ціну тощо.

Міжнародна макроекономіка — це частина теорії міжнародної економіки, що вивчає закономірності функціонування відкритих національних економік і світового господарства загалом.

Міжнародні економічні відносини — відносини, які виникають та існують між людьми з різних країн із приводу виробництва, обміну і споживання товарів, послуг та ідей на основі міжнародного поділу праці, в умовах безмежності людських потреб і обмеженості ресурсів.

Міжнародна економіка - це теорія, вживана для вивчення економіки сучасного взаємозалежного світу. Вона ґрунтується на теорії ринкової економіки і розвиває її.

Міжнародна економічна система – являє собою сукупність елементів світової економіки з властивими кожному із них характеристиками; у процесі дії елементів світової економіки виникають інтегративні якості, характеристики, закономірності функціонування цієї системи.

Міжнародні інвестиції – довгострокові вкладення капіталу за кордоном у підприємства різних галузей, соціально-економічні програми, підприємницькі та інноваційні проекти.

Міжнародний лізинг – довгострокова оренда, форма капіталовкладень.

Міжнародний кредит – це рух позичкового капіталу за національними кордонами держав між суб'єктами міжнародних економічних відносин, пов'язаний з наданням валютних і товарних ресурсів на умовах повернення, терміновості та виплати відсотка.

Міжнародна кооперація — взаємодія двох чи більше суб'єктів господарської діяльності, серед яких хоча б один є іноземним, при якій здійснюється спільна розробка або спільне виробництво, спільна реалізація кінцевої продукції та інших товарів на основі спеціалізації у виробництві проміжної продукції або спеціалізації на окремих технологічних стадіях науково-дослідних робіт, виробництва та реалізації з координацією відповідних програм господарської діяльності.

Міжнародні розрахунки – це система регулювання платежів за грошовими вимогами, які виникають між державами, організаціями, фізичними і юридичними особами різних країн.

Міжнародна міграція робочої сили – називається переміщення працездатного населення із одних країн в інші терміном більше ніж на один рік, викликане причинами економічного, політичного чи іншого характеру.

Міжнародне переміщення капіталу - це досить розвинута складова міжнародного переміщення чинників виробництва

Міжнародна організація праці — це спеціалізована установа Ліги Націй, а після Другої світової війни — Організації Об'єднаних націй (ООН), що була заснована у 1919 р. урядами різних країн для підтримки міжнародного співробітництва у справі забезпечення миру в усьому світі й зменшення соціальної несправедливості за рахунок покращення умов праці.

Міжнародна організація з міграції — неурядова міжнародна організація, створена й діюча для розв'язання численних міграційних проблем у сучасному світі; є провідною міжурядовою організацією у міграційній галузі та тісно співпрацює із урядовими, міжурядовими та громадськими установами та організаціями.

Міжнародний рух капіталу — однобічне переміщення за кордон певної вартості в товарній чи грошовій формі з метою отримання прибутку чи підприємницької вигоди.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) — спеціальне агентство Організації Об'єднаних Націй (ООН), засноване 29-ма державами, з метою регулювання валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги при дефіциті платіжного балансу шляхом надання коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті.

Міжнародний поділ праці — вищий ступінь розвитку суспільного поділу праці між країнами, який спирається на стійку, економічно вигідну спеціалізацію виробництва окремих країн на тих чи інших видах продукції і веде до взаємного обміну результатами виробництва.

Меркантилізм -економічна політика періоду становлення капіталізму, яка виявлялася в активному втручанні держави в господарське життя, головним напрямком державної політики вони вважали протекціонізм.

Митний союз — це угода двох або декількох держав, що передбачає усунення внутрішніх тарифів та встановлення спільного зовнішнього тарифу.

Митний тариф України — систематизований перелік ставок ввізного мита, яке справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України.

Митна політика – сукупність заходів щодо економічної охорони державного кордону, які полягають у контролі за ввезенням іноземних і вивезенням вітчизняних товарів, майна, валюти, цінностей в інші країни шляхом оподаткування їх митом та іншими зборами при транспортуванні через кордон або заборони їх до ввезення чи вивезення.

Митна вартість – витрати на доставку товару, понесені покупцем,(упакування), ліцензійні та інші платежі, частина прямого чи непрямого доходу.

Митний союз – узгоджене скасування групою країн національних митних тарифів і запровадження загального митного тарифу і єдиної системи нетарифного регулювання торгівлі щодо третіх країн

Мобільний фактор — фактор виробництва, що вільно переміщається між галузями

Модель технологічного розриву М. Познера -одна країна може користуватися тією чи іншою новою технологією, тоді як до іншої країни ця інновація ще не дійшла. Крім того, фірма-інноватор не зацікавлена в тому, щоб її новітні технології якомога швидше ставали загальним надбанням.

Модель Мандела-Флемінга – розрахована на аналіз малої відкритої економіки у короткостроковому періоді і є модифікацією моделі IS-LM для цих умов. Вона не належить до найскладніших, але надає хороші можливості для пояснення коливань рівнів доходу та обмінного курсу, аналізу наслідків грошово-кредитної, бюджетної та зовнішньоторговельної політики за різних режимів валютного регулювання.

Монетарна політика – політика держави, через яку уповноважена державою інституція контролює обсяг пропозиції грошей з метою встановлення цінової стабільності, сприяння економічному зростанню, дотриманню рівня безробіття населення на низькому рівні.

 

Н

Неомеркантилізм – напрям економічної думки в 19 - 20 ст. Зводить класові відносини в суспільстві до відносин обміну товарів, обстоює повернення до політики стимулювання сфери торгівлі й кредиту, тобто меркантилізму, виправдовує підпорядкування держави монополіям і гонитву за максимальним прибутком.

‘’ Національний ромб ’’ М. Портера - 1) параметри чинників виробництва та інфраструктури — матеріальних і нематеріальних умов, необхідних для формування конкурентної переваги у виробничому процесі підприємства і в країні його базування. 2) стратегія підприємства, його структура і суперництво на внутрішньому ринку. 3) параметри попиту на внутрішньому ринку. 4) родинні і підтримуючі галузі, конкурентоспроможні на міжнародному ринку.

Номінальний валютний курс це - курс між двома валютами, тобто відносна ціна двох валют (пропозиція їхнього обміну однієї на іншу). Наприклад, номінальний валютний курс долара до фунта дорівнює 2,00 дол./ 1 фунт.

 

О

Основні зовнішньоекономічні операції -операції які здійснюються на розрахунковій основміж безпосередніми учасниками цих операцій.

Овердрафт — кредитування банком розрахункового рахунку клієнта для оплати ним розрахункових документів при недостачі або відсутності на розрахунковому рахунку клієнта-позичальника коштів.

Офіційні резерви – стаття платіжного балансу

Операції з ліквідними валютними активами – заключна стаття платіжного балансу, відображає операції з ліквідними валютними активами, в яких беруть участь державні валютні органи й у результаті яких відбуваються зміни як величини, так і складу центральних офіційних золотовалютних резервів.

П

Парадокс Леонтьєва: теорія співвідношен­ня факторів виробництва Хекшера — Оліна не підтверджується на практиці: праценасичені країни експортують капіталомістку про­дукцію, тоді як капіталонасичені — працемістку.

Переказний вексель (тратта) — це письмовий наказ векселедавця платнику (трасату) про сплату векселедержателю певної суми грошей у визначеному місцi у визначений час. Причому отримувачем коштів може виступати як перший векселедержатель (ремітент), так i кожний з наступних векселедержателів (індосат).

Підприємницький капітал - називають ті засоби, які вкладаються у виробництво з метою отримання доходу

Підприємство з іноземними інвестиціями — підприємство будь-якої організаційно-правової форми, створене відповідно до законодавства України, іноземна інвестиція в статутному фонді якого, за його наявності, становить щонайменш 10%. Підприємство набирає статусу підприємства з іноземними інвестиціями від дня зарахування іноземної інвестиції на його баланс.

Плаваючий валютний курс – курс, що вільно змінюється під дією попиту і пропозиції, на який держава може за певних умов впливати шляхом валютних інтервенцій;

Покриті акредитиви – акредитив, за яким банк переводить власні кошти платника, що містяться на його рахунку, або наданий йому кредит у розпорядження банку-постачальника.

Помилки і пропуски – стаття платіжного балансу, включає дані як статистичних похибок так і неврахованих операцій. Показники різко зростають в кризових ситуаціях.

Постійна (безповоротна) міграція — це переміщення населення, що супроводжується зміною постійного місця проживання.

Портфельні інвестиції – Невеликі за розміром інвестиції, які не можуть забезпечити їх власникам контроль над підприємством. 3. Вкладення капіталу в іноземні цінні папери, які не дають інвестору права реального контролю за об'єктом інвестування

Позичковий капітал — це надання довго- та короткострокових позик для отримання відсотка. Позичковий капітал вивозиться у вигляді будівництва за кордоном власних (або на паях) підприємств, шляхом придбання акцій закордонних підприємств, шляхом відкриття за кордоном власних філій або дочірніх підприємств.

Праця – цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.

Пряме котирування -котирування, за якого курс іноземної валюти подано як кількість одиниць національної валюти за одиницю іноземної валюти, наприклад 1 USD = 5 UAH.

Принципи організації міжнародних економічних відносин (МЕВ) — сукупність міжнародних правил поведінки учасників МЕВ (суверенітет, взаємна вигода, добросовісне виконання міжнародних зобов’язань).

Прямі інвестиції – Інвестиції, що вкладаються безпосередньо у виробництво і збут певного виду продукції. 2. Інвестиції, що забезпечують володіння контрольним пакетом акцій. підприємницький капітал за кордоном, що забезпечує контроль над підприємствами, в які він вкладений.

Протекціонізм — економічна політика держави, спрямована на обмеження міжнародної торгівлі.

Платіжний баланс – співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону і сумою платежів за кордон протягом певного періоду.

Профіцит платіжного балансу – якщо країна експортує товари і послуги за кордон у більших обсягах вартості, ніж імпортує

простий вексель — просте і нічим не обумовлене зобов'язання векселедавця сплатити власнику векселя у вказаний строк у вказаному місці вказану суму.

 

Р

Рахунок товарів та послуг – відображає операції з експорту та імпорту товарів та послуг і визначає товарний торговельний баланс та баланс торгівлі товарами та послугами

Рахунок односторонніх трансферів – відображає трансферти за кордон та з-за кордону

Рееміграція – це виїзд іммігрантів з країни імміграції або повернення емігрантів на батьківщину.

Револьверний акредитив – акредитив, відповідно до якого оплата за відвантажені товари проводиться почергово за фактом відвантаження (оплачується лише певна частина партії реально відвантаженого товару від загальної суми поставок, передбачених контрактом.

Ревальвація валюти — це підвищення офіційного курсу національної валюти по відношенню до інших валют.

Реальний валютний курс це -номінальний валютний курс, скоригований на відносний рівень цін у своїй країні і в тій країні, до валюти якої котирується національна валюта. Реальний валютний курс є порівнянням купівельної спроможності двох валют.

Рівновага платіжного балансу – незбалансованість зовнішніх платежів обов'язково має бути усунена, оскільки це є головним принципом системної побудови платіжного балансу.

Розрахунки з відкритим рахунком – пе­редбачають надання експортером Імпортеру товаророзпорядчих до­кументів, минаючи банк, і оплату імпортером експортеру сум за контрактом на відкритий рахунок у терміни, встановлені за попе­редньою згодою сторін

Розрахунок у кредит (з розстроченням) – здійснюється шляхом надання експортером імпортеру кредиту у комерційній формі.

Розвинені країни — країни з найбільшим розвитком економіки, в яких домінує третинний і червертний сектори. Характеризується високим прибутком на душу населення і максимальним індексом розвитку людського потенціалу. Країни з максимальним ВВП на душу населення часто відповідають критеріям розвинених країн, проте, засновуючись тільки на цьому показнику, виникають деякі аномалії, тому цей фактор зазвичай не використовується самостійно.

 

С

Світове господарство — глобальна система господарств держав та недержавних утворень, що пов'язані міжнародним поділом праці і взаємодіють між собою у різних формах.

Світовий ринок - це сукупність національних ринків, поєднаних між собою всесвітніми господарськими зв’язками на підставі міжнародного поділу праці, спеціалізації, кооперування, інтеграції виробництва і збуту товарів і послуг.

Світовий (міжнародний) ринок праці — це система відносин, що виникають між державами з приводу узгодження попиту та пропозиції світових трудових ресурсів, умов формування робочої сили, оплати праці та соціального захисту.

Світова організація торгівлі (СОТ) – спільна взаємовигідна система, в рамках якої країни погоджуються дотримуватися певних правил і зобов’язань одне щодо одного.

Своп - це структурно близькі до угод спот угоди, що передбачають обмін певною кількістю двох валют і зворотний обмін таким же кількостями валют на узгоджену дату в майбутньому. Своп (від англ. swap – обмін, заміна) є угодою про обмін активів, процентних виплат, процентних ставок або інших характеристик, вказаних в угоді, з метою оптимізації структури капіталу компанії і отримання додаткового доходу.

СВІФТ – автоматизована система здійснення міжнародних грошових розрахунків і платежів з використанням комп'ютерів і міжбанківських телекомунікацій.

CIF - термін, застосовуваний у міжнародній торгівлі, найчастіше означає: товар страхується й доставляється до порту замовника (без вивантаження).

Специфічний фактор — фактор виробництва, характерний тільки для даної галузі і не здатний переміщатися між галузями.

Спеціалізовані фактори виробництва – придбані (сучасна технологія й інфраструктура, кваліфікована робоча сила); які застосовуються у визначеній галузі або для створення визначеного виду продукції або послуг.

Спільний ринок — третя форма економічної інтеграції — передбачає "чотири свободи", тобто вільний рух товарів, робочої сили, капіталу, а також вільне створення центрів підприємницької діяльності.

Специфічне мито — мито, що нараховується у встановленому грошовому розмірі на одиницю товарів та інших предметів, які обкладаються митом.

Спот-курс - це курс, за яким обмінюються валюти протягом не більше двох робочих днів з моменту угоди про курс.

Спільний ринок – це обєднання національних ринків декількох країн в єдиний великий ринок з вільним переміщенням в його межах капіталів, товарів, послуг і робочої сили.

Структурний ефект – вплив структурних змін в економіці на динаміку макроекономічних показників

Сталий розвиток — загальна концепція стосовно необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їхню потребу в безпечному і здоровому довкіллі.

Суб'єкти міжнародної економіки – це фізичні і юридичні особи, що беруть участь у здійсненні міжнародних господарських контрактів, договорів, угод.

 

Т

Теорія Хекшера-Оліна - країни експортують продукти інтенсивного використання над­лишкових факторів та імпортують продукти інтенсивного викори­стання дефіцитних для них факторів.

Теорема Стоплера-Семюельсона – збільшення відносної ціни товару підвищує дохід, або винагорода від того фактора що інтенсивно використовується у виробництві товару.

Теорема Рибчинського – підвищення пропозиції одного з факторів призводить до непропорційно великого зростання виробництва і доходів у тій галузі де цей фактор використовується найінтенсивніше, і до скорочення виробництва і доходів у галузі, де цей фактор використовується менш інтенсивно.

Теорія життєвого циклу продукту Р. Вернона -деякі види продукції проходять цикл, що складається із чотирьох етапів — впровадження, зростання, зрілість та занепад; виробництво цієї продукції переміщується з країни в країну залежно від етапу циклу.

Теорія перехресного попиту С. Ліндера -країна, яка досягла високого рівня споживання може експортувати товарні надлишки, але цей товар має відповідати можливостям споживача з певним рівнем добробуту. Тому експортний товар певного рівня споживання має шукати ринок збуту серед країн з аналогічним середньодушовим доходом.

Технологічний ефект – пов’язаний зі змінами способу виготовлення продукту залежновід технології.

Тимчасова міграція — припускає переселення на якийсь досить тривалий, але обмежений, часто заздалегідь обумовлений термін, що звичайно зв'язано з роботою в місці вселення.

Товарна структура міжнародної торгівлі – це частка тих чи інших товарів у світовому товарообігу.

Трудова міграція — переміщення працездатної особи з метою працевлаштування на певний термін.

Транснаціональна корпорація (ТНК) - корпорація, що володіє виробничими підрозділами в декількох країнах.

 

Ф

ФАКТОРОІНТЕНСИВНІСТЬ - показник, що визначає відносні витрати факторів виробництва на виготовлення певного товару.

Факто́ринг — фінансова комісійна операція, при якій клієнт переуступає дебіторську заборгованість факторинговій компанії з метою миттєвого отримання більшої частини платежу;

гарантії повного погашення заборгованості,зниження витрат по веденню рахунків.

Фірмовий кредит є однією з найстаріших форм зовнішньоторговельного кредиту. Він є позичкою, яка надається експортером однієї країни імпортеру іншої у вигляді відстрочки платежу, або, іншими словами, це не що інше, як комерційний кредит у зовнішній торгівлі.

Фіксований валютний курс - офіційно встановлене співвідношення між національними валютами, засноване на визначеннях в законодавчому порядку валютних паритетах. Він допускає закріплення змісту національних грошових одиниць безпосередньо в золоті або доларах США при строгому обмеженні коливань ринкових курсів валют в межах одного відсотка.

Фіскальна політика – це регулювання доходів і витрат держави.

Форфейтинг - операція з придбання фінансовим агентом (Форфейтор) комерційного зобов'язання позичальника (покупця, імпортера) перед кредитором (продавцем, експортером)

Ф'ючерсні операції - це торгівля стандартизованими контрактами, в яких детально регламентовано всі умови - сума, термін, метод розрахунку тощо. Їх головна мета - хеджування (страхування ризику) та спекуляція. Готівкою при укладанні угоди вноситься невеликий гарантований депозит.

Форвардна операція - валютна операція за якої сторони домовляються про купівлю-продаж обумовленої суми валюти з поставкою через певний термін після підписання угоди за курсом зафіксованим на момент її укладання.

Форвардний курс – це курс, що використовується торговцями валютою для купівлі або продажу іноземної валюти в майбутньому. Існує різниця між поточним (спот) і форвардним курсом, що називається на форвардному ринку спредом.

FOB - міжнародний торговий термін Інкотермс, що використовується для позначення умов поставки вантажу і визначення сторони, на яку лягають витрати з транспортування та визначення точки передачі відповідальності за вантаж від продавця до покупця.

Ч

Чистий приплив капіталу - це різниця між обсягом надходжень грошових коштів з-за кордону (позики, продаж активів) та обсягом вивезення капіталу. На рівні окремих країн розрізняють експорт, імпорт приватного і державного капіталів.

Чисте інкасо – інкасо фінансових документів без супроводжування їх комерційними документами.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 92 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Пропаганда и агитация. Виды пропаганды и агитации. | Пропагандой надо управлять, как и всем существенным в духовной жизни общества. Этому стоит учиться, чтобы движение общества к идеалам шло не узким ручейком, а широким потоком. | РАБОТЫ ПО ОРГАНИЗАЦИИ ЕДИНЫХ ДНЕЙ ИНФОРМИРОВАНИЯ НАСЕЛЕНИЯ (ЕДИ) | Алгоритм | Примерный анализ поступивших вопросов. | Укажите причины, которые отрицательно влияют на качество выполнения Вами своих служебных обязанностей. | V Анализ состояния общественно-политической ситуации в организации |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.018 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав