Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Програма спостереження і аналізу уроку

Читайте также:
  1. V. Програма змагань
  2. Аналіз уроку
  3. Аналізу до решіток кубічної сингонії
  4. Ауреліо Печчеї в книзі «Людські якості», аналізуючи сучасну екологічну кризу, пише, що це не криза природи, а криза відношення людини до природи. Чи поділяєте ви цю точку зору?
  5. Види фінансового аналізу
  6. Вимоги до сучасного уроку в школі
  7. Вимоги до уроку трудового навчання
  8. Демонстрація фраґменту уроку (за підготовленими конспектами і методичним обладнанням).
  9. Діагностична програма
  10. Загальні підходи до організації економічного аналізу

1. Організаційна структура уроку: початок уроку, привітан­ня учнів, підготовка обладнання до уроку (дошка, крейда, ручка, зошити, підручники, наочні посібники та ін.).

2. Санітарно-гігієнічні умови проведення уроку: дотриман­ня гігієнічних вимог (повітряного, теплового, світлового режимів), відповідність меблів віку учнів; психологічна готовність учнів до уроку.

3. Тип і структура уроку: доцільність обраного типу уроку з погляду вивчення теми. Структура уроку, її компоненти. Психо-лого-педагогічне забезпечення цілісності і завершеності уроку.

4. Особливості реалізації на уроці вимог принципів навчання.

5. Раціональність і ефективність використання на уроці ме­тодів навчання. Озброєння учнів методами самостійної пізна­вальної діяльності; розвиток розумових потенціальних здібно­стей учнів; використання індивідуальних і колективних форм навчання.

6. Методи, прийоми та види аналізу і оцінки знань, умінь та навичок учнів; об'єктивність оцінки навчальної діяльності школярів.

7. Особливості розумової діяльності учнів на уроці: а) фор­мування уваги учнів; співвідношення мимовільної і довільної уваги; б) місце пам'яті у розумовій діяльності учнів; озброєння

1 Сухомлинський В.О. Вибрані твори: В 5 т. — Т. 4. — К.: Рад. шк., 1977. — С 576.



Розділ 2


школярів методами і прийомами запам'ятовування; викори­стання прийомів для активізації різних видів пам'яті (образ­ної, словесно-слухової, емоційної, механічної) та видів запам'я­товування; в) мислительна діяльність учнів на уроці: методи, прийоми і засоби активізації мислительної діяльності (ство­рення проблемних ситуацій, організація самостійної пізнаваль­ної діяльності).

8. Реалізація на уроці основних вимог до складових вихован­ня: розумового, морального, фізичного, трудового, естетичного.

9. Поведінка вчителя на уроці: вміння володіти класним колективом, організація учнів для навчальної роботи, забезпе­чення трудової дисципліни; конструктивні вміння; комуніка­тивні вміння; володіння педагогічним тактом; володіння педа­гогічною технікою (зовнішність; вміння володіти своїм тілом — ходити, сидіти, стояти; жести, міміка; культура педагогічного спілкування; володіння в галузі психотехніки; культура педа­гогічного мовлення; темп роботи).

10. Результати уроку: висновки і пропозиції; досягнення
мети; якість знань, умінь та навичок учнів; виховне і освітнє
значення уроку; найбільш цінні методи проведення уроку; ре­
комендації щодо удосконалення педагогічного процесу на уроці.

Відвідуючи урок, важливо досконало володіти методикою і технікою записів наслідків спостережень, попереднього аналізу навчально-виховного процесу з позицій пропонованої програ­ми. Пропонована структура записів розміщується на двох роз­горнутих сторінках зошита або спеціального журналу.

Схема запису ходу і змісту відвіданого уроку
Лівий бік розгортки Правий бік розгортки

 

Попередні дані: предмет, клас, учитель, дата Структура, хід і зміст уроку. Діяльність вчителя й учнів на уроці Роз­поділ часу Висновки і пропозиції
Позитивні сторони уроку Недоліки в ході і змісті уроку Пропозиції щодо удоскона­лення уроку
           

Аналізувати й оцінювати роботу вчителя на уроці не варто відразу після його відвідування. Потрібно ретельно, з достат­ньою науковою аргументацією підготуватися до розмови з учи­телем: продумати хід і зміст уроку, дати психологічну, педагогіч-


Теорія навчання (дидактика) ___________________________________ 185

ну та методичну оцінку діям вчителя, дати наукові рекомен­дації щодо поліпшення навчально-виховного процесу на уроці, рекомендувати необхідну літературу. Для проведення аналізу треба продумати час і місце врівноваженої розмови один на один, дотримуючись педагогічного такту і толерантності. Під час розмови немає потреби переказувати зміст уроку. Передусім варто показати і дати психолого-педагогічне обґрунтування позитивним аспектам уроку. І лише потім проаналізувати труднощі й недоліки, які були на уроці, аргументуючи їх при­кладами зі змісту уроку, показати шляхи і засоби подолання цих труднощів та виправлення помилок. У підсумку варто за­пропонувати учителеві науково обґрунтовані рекомендації щодо удосконалення навчально-виховного процесу на уроці, пореко­мендувати літературу, опрацювання якої сприяло б підвищен­ню професіоналізму учителя.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 79 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Пояснительная записка | Форми організації навчання, їх становлення | Класно-урочна форма навчання в її історичному розвитку | Вимоги до сучасного уроку в школі | Позаурочні форми навчання |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав