Читайте также:
|
|
Для більш повної характеристики роботи підприємства в галузі імпорту його обсяги за звітний період порівнюються з обсягами попереднього періоду. Метою такого дослідження є вивчення кількісних та якісних змін у товарній структурі імпорту.
При проведенні аналізу імпортних операцій підприємства оцінюють виконання плану поставок з імпорту в розрізі основних країн-постачальників, визначають відсоток виконання плану.
Зобов’язання з імпортних контрактів передбачають дотримання поставок за строками та за кількістю товарів, що закуповуються, а також своєчасність оплати.
Стабільність при виконанні підприємством своїх контрактних зобов’язань за договорами планових поставок свідчить про високу ефективність роботи маркетингової та фінансових служб.
П процесі аналізу використання оборотних активів підприємства при імпорті вивчаються такі показники як: оборотність оборотних активів та рентабельність імпорту товарів. Методика їх розрахунку і аналізу розглянута в п.10.2.
При вивченні економічної ефективності імпортної діяльності доцільно виділити такі групи:
показники ефективності імпорту товарів виробничого призначення;
показники ефективності імпорту товарів народного споживання.
Визначення економічної ефективності та ефекту імпортної діяльності підприємства проводять у наступній послідовності:
Розраховують беззбитковість зовнішньоторговельної ціни імпортного товару народного споживання відповідно до базисних умов постачання (при відомій його внутрішній вартості).
Розраховують мінімально допустиму вартісну оцінку імпортного товару народного споживання (при відомій зовнішньоторговельній ціні відповідно до базисних умов постачання).
Розраховують економічний ефект імпорту товарів народного споживання.
Розраховують економічну ефективність імпорту товарів народного споживання.
Розраховують економічну ефективність імпорту товарів виробничого призначення.
При розрахунку показників ефективності імпорту товарів народного споживання необхідно врахувати наступні умови:
ціна на імпортну продукцію зовнішньоторговельних операторів зафіксована в українській валюті;
ціна за імпортну продукцію зовнішньоторговельних операторів зафіксована у валюті експортера або третіх країн;
ціна за імпортну продукцію зовнішньоторговельних операторів зафіксована у валюті експортера або третіх країн, оплата здійснюється шляхом комерційного кредиту.
10.1.4. Аналіз фінансового стану підприємства-контрагента.
Методика аналізу та розрахунку показників оцінки фінансового стану підприємства-контрагента наведено в темі 12 «Організація і методика аналізу фінансового стану підприємства» навчального посібника.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 95 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |