Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Можливі стратегічні цілі туристичного підприємства

Читайте также:
  1. Resources (які використовуються підприємствами як запроваджені фактори виробництва) as inputs to produce goods and services (називаються) factors of production.
  2. Алгоритми розрахунку показників рентабельності підприємства
  3. Аналіз динаміки та структури майна підприємства
  4. Аналіз доходів підприємства за загальним їх обсягом, видами, функціями, товарними групами
  5. Аналіз ринкових можливостей і загроз, а також сильних і слабких сторін діяльності підприємства
  6. Аналіз структури власного капіталу підприємства
  7. Буття—> можливість—> свобода—>вибір—>відповідальність
  8. Визначення необхідного та можливого розмірів прибутку підприємства
  9. Відображення в фінансовій, податковій та статистичній звітності інформації за власним капіталом на підприємствах харчової промисловості
  10. Динаміка роздрібного товарообороту підприємства за 200_ - 200_ роки
Види мети Приклади цілей туристичного підприємства
Мета щодо обсягу продаж Довести до кінця літнього сезону 2006 р. обсяг продаж санаторно-курортних путівок до здравниць Криму до 200 шт.
Мета щодо ринкової частки Досягти до кінця 2007 р. ринкової частки 15% на цільовому сегменті аматорів спортивно-оздоровчого туризму по Україні.
  Охопити до кінця 2007 р. 3% ринку турів до Кріту
Мета щодо виручки Досягти за період 2006-2007 рр.виручки в розмірі 2 млн. грн.
Мета щодо прибутку Отримати за перший квартал 2006 р. валовий прибуток у розмірі 700 000 грн.
  Збільшити за 2006 р. валовий прибуток на 19%.
Мета стосовно споживачів До початку шкільних осінніх канікул 2006 р. провести інформаційно-роз'яснювальну роботу серед школярів 12-16 років щодо історико-культурних ресурсів Українського Поділля
  Збільшити в 2007 р. рівень повторних звернень бізнес-туристів на 5%
  Позиціювати тури на відпочинок у Малайзії як престижний екзотичний турпродукт за невисокою ціною

 

У стратегічному плануванні маркетингу існує кілька аналітичних підходів, які дають можливість вирішувати рівень поточного стану окремих видів діяльності і перспектив їх розвитку [38].

Найважливішими із них є такі:

1. Аналіз господарського і продуктового портфеля;

2. Ситуаційний аналіз;

3. Матриця Ансоффа.

4. GAP – аналіз;

5. АВС – аналіз.

1. Аналіз господарського і продуктового портфеля, тобто дослідження стратегічних бізнес одиниць (СБО).

Аналіз портфеля припускає використання різних методів. Одним з найвідоміших методів є так звана матриця Бостонської консалтингової групи, розроблена в 60-х роках.

Матриця «темпи росту ринку — ринкова доля» Бостонською консалтинговою групою побудована таким способом. В матриці використовуються показники відносної ринкової долі (вісь 0Х) та темпів росту ринку (вісь 0У) (рис. 8.2).

Нанесені на матрицю кола показують положення продукту на осях «зростання - частка ринку». Діаметр кола пропорційний обсягу продаж даного продукту. Квадрати матриці відображають різні ситуації з рухом грошей. При цьому всі товари фірми диференціюються на чотири групи: знак питання (важке дитя), “зірка”, “дійна корова” та “собака”.

“Знак питання” чи "Важкі діти" — це СБО, які перебувають на початковому етапі життєвого циклу і потребують значних коштів для їх підтримки. Високі показники темпу зростання ринку і низький показник відносної частки ринку потребують значних фінансових витрат і зумовлюють вибір стратегії, спрямованої на збільшення частки ринку. Отже, перша альтернатива маркетингової стратегії — інтенсифікація зусиль і вкладання коштів у розвиток такого СБО або виключення такого СБО зі складу портфеля фірми (для неперспективних "важких дітей").

"Зірки" — СБО, які перебувають на етапі зростання життєвого циклу, є лідерами на даному ринку і потребують значних коштів для підтримання росту. Отже, прибу­ток, отриманий цими СБО, практично йде на їхню підтримку. Маркетингова стратегія, адекватна позиції, яку займають "зірки" -стратегія підтримання конкурентних переваг. З часом (за зниження темпів зростання ринку) "зірки" перетворюються на "дійних корів".

 

 

Високий 20

Частка ринку (отримання грошей)

 

Рис. 8.2. Матриця «темпи росту ринку — ринкова доля»

 

"Дійні корови" — СБО, які перебувають на етапі зрілості, приносять високі прибутки, які використовуються для фінансування інших СБО. Наявність кількох "дійних корів" у портфелі фірми збільшує її фінансові можливості. Маркетингова стратегія для цих СБО — стратегія "збору врожаю" і підтримання конкурентних переваг.

"Собаки" — СБО, які перебувають на етапі спаду життєвого циклу і позиція яких є найменш привабливою (низькі темпи зростання і низька частка ринку). Дві стратегічні альтернативи актуальні для даного СБО. Це — стратегія розвитку (яка використо­вується дуже зрідка для перспективних "собак") і за якої отриманий прибуток спрямовується для розвитку "важких дітей" та "зірок". Але пріоритетною стратегією для "собак" вважається стратегія елімінації -— поступове виведення таких СБО з портфеля підприємства.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 91 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Поняття та структура туристського продукту. | Формування продуктової стратегії підприємства туризму. | Характеристики класичних стадій життєвого циклу продуктів | Розробка та впровадження нового туристичного продукту. | Ціна у комплексу маркетингу туристичного підприємства | Основні етапи ціноутворення туристичного продукту. | Стратегії ціноутворення в туризмі | Традиційні методи та канали реалізації тур продукту | Нетрадиційні форми реалізації у туризмі. | Характеристика складових маркетингової комунікації. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав