Читайте также:
|
|
Перед початком виміру вимкнути за допомогою аретира передавальний механізм анемометра і записати початкове показання приладу за трьома шкалами на циферблаті.Встановити
анемометр у повітряному потоці вітроприймальником назустріч і віссю крильчатки вздовж напрямку потоку.Через 5....10 сек включити одночасно механізм анемометра і секундомір
Через 1... 2 хв вимкнути механізм і секундомір, записати кінцеве показання приладу і час експозиції в секундах.Визначити число поділок,що припадають на 1 сек, розділивши різниця кінцевого і початкового свідчення на час експозиції.
За тарировочной графіку визначити швидкість руху повітря.Для цієї мети на вертикальній осі графіка знайти число, відповідне числу поділок шкали лічильника анемометра за секунду.Від цієї точки провести горизонтальну лінію до перетину з прямою графіка.З отриманої точки перетину опустити вертикальну лінію до перетину з горизонтальною віссю.Точка перетину дасть шукану швидкість руху повітря в м / с.
Приклад: Початкове показання лічильника 4332, кінцеве - 5000.Різниця в свідченнях: 5000 - 4332 = 168.Число поділок в 1 сек одно: 168: 120 = 1,4.Згідно з графіком шукана швидкість руху повітря дорівнює 0,7 м / с.
Рис. Тарировочний графік
Кататермометр – це спиртовий термометр з циліндричним або кульовим резервуаром. Шкала циліндричного кататермометра градуйована у межах 35... 38°С, кульового – 33... 40 °С.
Кількість тепла у мілікалоріях, яку віддає 1 см2 поверхні резервуара в процесі охолодження кататермометра від 38 до 35 °С, називається фактором приладу F. Його вказують на капілярі кататермометра.
Охолоджуюча здатність повітряного середовищаН (для кулькового кататермометра): отримаємо сумарну
.
а - час у секундах, за який стовпчик спирту нагрітого кататермометра опуститься від 38 до 350С.
Cпостереження за охолодженням кататермометра повинні проводитися в інтервалі температур, напівсума яких дорівнює 36,50С.
Швидкість руху повітря (м/с) можна визначити за формулою:
,
де Δ t – різниця між середньою температурою кататермометра (36,5°С) і температурою повітря у приміщенні в момент дослідження;
А і В – емпіричні коефіцієнти.
Послідовність виконання
1. Визначити категорію робіт, які виконуються у лабораторії, період року і за таблицею встановити значення оптимальних та допустимих норм температури, відносної вологості та швидкості руху повітря.
2. Визначити фактичні значення параметрів мікроклімату лабораторії.
Всі отримані результати записати у таблицю
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 68 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |