Читайте также:
|
|
Встановити абсолютне вивільнення (залучення) оборотних засобів підприємства, якщо сума оборотних засобів у звітному році становила 340 тис. грн, а обсяг реалізованої продукції — 5,8 млн грн. У плановому році обсяг випуску продукції має збільшитися на 15 %, а тривалість обороту оборотних засобів скоротитися на 3 дні.
1. Коефіцієнт оборотності у звітному році Коб зв = 5800: 340 = 17 об.
2. Тривалість обороту у звітному році Тоб зв = 3б0: 17 = 21,2 дня.
3. Обсяг продукції у плановому році Qпл = 5800 • 1,15 = 6670 тис. грн.
4. Тривалість обороту у плановому році Тоб пл = 21,2 - 3 = 18,2 дня.
5. Коефіцієнт оборотності у плановому році Коб пл = 360: 18,2 = = 19,78 об.
6. Сума оборотних засобів у плановому році Соз пл = 6670: 19,78 = = 337,2 тис.грн.
7. Обсяг вивільнених (залучених) оборотних засобів ΔСоз = 340 - 337,2 = 2,8 тис.грн.
ЗАДАЧА 7.
Визначити норму запасів оборотних фондів у незавершеному виробництві, якщо протягом року буде виготовлено 350 виробів собівартістю 24000 грн/шт.. на початку циклу виготовлення, тривалість якого 45 днів, витрачається 4000 грн.
Коефіцієнт наростання витрат:
Норматив оборотних засобів у незавершеному виробництві:
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 202 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |