Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Селянські реформи та їх вплив на аграрний розвиток другої половини 19 – початку 20 ст

Читайте также:
  1. III. Розвиток пізнавальних процесів
  2. Quot;О Фонде содействия реформированию жилищно-коммунального хозяйства" 37
  3. VI. Історичний розвиток органічного світу.
  4. Аграрний переворот та реформи
  5. Адміністративне стягнення – це міра відповідальності, примусовий захід державного впливу, що застосовується до особи за скоєння адміністративного правопорушення (проступок).
  6. Адміністративні методи -це сукупність прийомів, впливів, за­снованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  7. Алгоритм розрахунку впливу факторів на прибуток
  8. Альтернативы реформирования России в XVI в.Реформы Ивана IV. Опричнина.
  9. Американський інституціоналізм початку XX ст.
  10. Аналіз політичного спектру українських політичних партій Наддніпрянської України початку XXст.

Угорський сейм 18 березня 1848 р. видав закон про скасування панщини в країні, в тому числі і в Закарпатті, а 17 квітня 1848 р. було оголошено про скасування панщини в Галичині.

Селянська реформа 1861 р. визначала аграрні відносини і стан сільського господарства у другій половиш XIX ст. — на початку XX ст. Відбулися докорінні зміни в розподілі земельної власності. Після реформи поміщицькетземлеволодіння було збережено і розширено за рахунок селянських наділів. Характерною ознакою аграрних відносин у Західній Україні була мобілізація земельної власності. На початку XX ст. у Галичині 43 % великої земельної власності займали магнатські латифундії. Отже, у пореформений період визначальними для аграрних відносин в Україні були розширення та зміцнення приватної власності на землю, зменшення поміщицького землеволодіння, зростання його іпотечної заборгованості. Земля стала товаром, ціна якого постійно зростала.

Столипінська аграрна реформа передбачала здійснення таких основнихизаходів: 1) руйнування общини, яка відіграла значну роль у масових селянських виступах 1905-1907 рр., і закріплення за кожним домогосподарем,иякий володів надільною землею на основі общинного права, належної йомуичастки в особисту приватну власність; 2) надання кредитної допомоги селянам через Селянський земельний банк; 3) організацію переселення селян уималозаселені райони Сибіру, Північного Кавказу, Середньої Азії.
Кожний селянин мав право вимагати від громади виділення замість черезсмужних земель однієї компактної ділянки — відрубу. Отже, столипінська аграрна реформа прискорила перехід українськогоисела на індустріальну основу, створила сприятливі умови для розвитку приватного селянського землеволодіння, стимулювала проведення агрономічних заходів. У 1909-1913 рр. продуктивність сільського господарства зросла у півтора раза. Земські агрономи, які поступово взяли у свої руки ініціативу із втілення у життя законів 1910 і 1911 рр., організували прокатні станції техніки, сільськогосподарські читання.

Протягом другої половини XIX — на початку XX ст. визначальним для сільського господарства України було зростання товарного, підприємницького виробництва. Поглибилася спеціалізація. Степова Україна, Галицьке Поділля, Покуття стали районами торгового землеробства. У Степовій Україні розви валося поміщицьке експортне зернове господарство, значні площі займали льон-кудрявець, пізніше — соняшник. Правобережжя було районом бурякосіяння, Лівобережжя — вирощування тютюну. Торгове тваринництво було добре розвинене в підгірських районах, на Буковині та в Закарпатті, де успішно розвивалися також торгове садівництво і виноградарство.




Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 188 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав