Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Економічний розвиток західноукраїнських земель у 20-30 х роках

Читайте также:
  1. I.3.Особливості політичного становища гетьманів у 1648-1667 роках.
  2. III. Розвиток пізнавальних процесів
  3. VI. Історичний розвиток органічного світу.
  4. А состава и структуры земельных угодий
  5. Активізація державотворчих процесів на західноукраїнських землях та утворення ЗУНР. Об’єднання УНР та ЗУНР.
  6. Анализ использования земельных ресурсов
  7. Анализ размера, состава и структуры земельных угодий
  8. Анализ состояния и охраны земельных ресурсов в Тюменской области.
  9. Аналіз тексту на уроках розвитку зв'язного мовлення
  10. Аренда земельных участков

Площа окупованих західноукраїнських земель становить близько 150 тис. км., а населення, яке мешкало ними, наприкінці 1930-х перевищувало 11 млн. чол.

Іноземні поневолювачі встановили тутполуколониальний режим. Частина західного регіону України у промисловому потенціалі був у 2—3 рази менше, ніж відповідно загальної території і що кількості населеннястран-оккупантов. Понад 80 % населення регіону займалося сільське господарство.

Країни, у яких входили західноукраїнські землі, значно відставали у своїй економічний розвиток від розвинених країн світу.

Низька конкурентоспроможність господарства і обмеженість внутрішнього ринку негативно впливали економічний становище регіону. Ситуація погіршувалася і те, що у цих країнах які панують у економіці був іноземний капітал. 44,4 % виробництва, у деревообробної в промисловості й 88,5 % зокрема нафтовий контролювали іноземних банків.

Західноукраїнські землі стали колонією, аграрно-сировинним придатком інших держав.Содействуя розвитку промисловості, у корінних польських районах, уряд свідомо гальмувало промислове будівництво на західноукраїнських землях.

У корінний частини Польщі було сконцентровано 80 % металообробній, електротехнічній, паперової і текстильної промисловості, друкарень, виробництва цегли,известки, цукру.

У 1938 р. Західну Україну виробляла лише 7—10 % промислової продукції Польщі (відзначимо, вона була чверть території Франції і населення Польщі).

У промисловості регіону переважали галузі, які без значних капіталовкладень забезпечували високі прибутку. Подібним було становище у Північної Буковині та Закарпаття.

Польське уряд розділило своєї країни на дві території Польщу "А" й Польщу "Б". У перший входили корінні польських земель, до другої — переважно західноукраїнські. У Польщі "А" зосереджувалася 80% металообробній, електротехнічній, текстильної, хімічної, паперову промисловість, виробництво цегли,известки й цукру. Уряд свідомо гальмувало промислове побудову Польщі "Б".

Хоча й були певні зрушення, проте до 1939 р. рівень промислового виробництва вже з'явилися перевершував рівня 1928 р. У 1938 р. середньорічне кількість робочих, зайнятих у і великих підприємствах переробної промисловості Західної України, становили близько 50—55 тис. чол.

У гірничодобувної в промисловості й на лісорозробках кількість робочих зросли, але це не змінило загальної картини економічного застою в західноукраїнських землях.




Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 94 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав