Читайте также:
|
|
Скелет тулуба. Скелет тулуба складається з хребетного стовпа і грудної клітини.
Хребетний стовп людини складається з 33-34 хребців. У ньому розрізняють відділи: шийний, що складається з 7 хребців, грудний - з 12 хребців, поперекових - з 5 хребців, крижовий - з 5 хребців і копчіковий - з 4-5 хребців.
Хребетні стовп займає близько 40% довжини тіла і є основним його стрижнем, опорою. Хребетні отвори всіх хребців утворюють хребетних канал, в якому міститься спинний мозок.
Грудна клітина. Грудна клітина утворює кісткову основу грудної порожнини. Складається з грудини, 12 пар ребер, з'єднаних ззаду з хребетного стовпа. Грудна клітка захищає серце, легені, печінку і служить місцем прикріплення дихальних м'язів та м'язів верхніх кінцівок.
Вікові особливості скелетної мускулатури Формування кістякових м'язів відбувається на дуже ранніх етапах розвитку. Увосьме тижню внутрішньоутробногорозвитку помітні вже всі м'язи, а до десятої тижню розвиваються їх сухожилля. Зв'язок первинної закладання з відповідними нервами виявляються на другому місяці розвитку. Проте рухові закінчення вперше з'являються тільки четвертому місяці внутрішньоутробного розвитку. Дозрівання м'язових волокон пов'язані з збільшенням кількостімиофибрилл, появою поперечноїисчерченности, збільшенням кількості ядер. Раніше всього диференціюються волокна м'язів мови, губ,межреберних м'язів, м'язів спини і діафрагми. Потім - м'язи верхньої кінцівки й у останню - м'язи нижньої кінцівки. На момент народження дитини найбільшого розвитку досягають м'язи тулуба, голови, верхніхконечностей.В процесі постнатального розвитку відбуваються подальші зміни макро- і мікроструктури кістякових м'язів, У немовлят передусім розвиваються м'язи живота, пізніше - жувальні м'язи. Наприкінці першого роки життя інтенсивність розвитку вихоплює м'язи спини і кінцівок М'язи верхніх кінцівок мають на момент народження велику масу стосовно масі тіла, ніж м'язи нижніх кінцівок. У 12-16 років поруч із подовженням трубчастих кісток подовжуються і сухожилля м'язів, тому м'язи стають довгими і тонкими і підлітки виглядаютьдлиннорукими і довгоногими. У 15-18 років іде активне зростання м'язів в поперечнику. Зростання м'язів завдовжки може тривати досить до 23-25 років, а товщину до 35 років Щодо хімічного складу м'язів із віком також змінюється. М'язи дітей містять більше води, вони багатінуклеопротеидами. В міру зростання відбувається наростанняактомиозина і АТФ,креатинфосфорной кислоти, міоглобіну. У зв'язку з тим, щомиоглобин є джерелом кисню, збільшення його кількості сприяє вдосконаленнюсократительной функції м'язи.
3)
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 107 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |