Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Теоретичні відомості. Унаслідок проведення процедури визначення фінансових результатів сальдо на рахунку 79 «Фінансові результати» визначає значення облікового прибутку

Читайте также:
  1. Uml; Основні теоретичні положення
  2. Uml; Основні теоретичні положення
  3. А) натурфілософських дослідження феноменів, витоків життя і свідомості в самій природи
  4. Банк - юридична особа, яка на підставі банківської ліцензії має виключне право надавати банківські послуги, відомості про яку внесені до Державного реєстру банків.
  5. Відомості про динаміку Землі
  6. Відомості про кримінальні правопорушення, вчинені неповнолітніми, за якими закінчено досудове розслідування за 6 місяців 2014 року
  7. Відродження української національної свідомості у першій половині 19ст. Діяльність Кирило-Мефодіївського братства.
  8. Вплив Визвольної війни (Національної революції ) середини XVII ст. на формування національної самосвідомості українців
  9. ГЛАВА 2. Теоретичні основи харчування
  10. Дослідження циклічних алгоритмів для формування та виводу на екран ASCII кодованих символів.Теоретичні відомості

Унаслідок проведення процедури визначення фінансових результатів сальдо на рахунку 79 «Фінансові результати» визначає значення облікового прибутку (збитку)[].

Для поглядання цього значення треба скористатися стандартним звітом Оборотно-сальдовая ведомость по счету. Виконайте команду ОтчетыОборотно-сальдовая ведомость по счету. Встановіть період, номер рахунку 79. Кредитове сальдо по рахунку 79 – обліковий прибуток за даними бухгалтерського обліку. Водночас сума податкового прибутку розраховується за допомогою регламентованого звіту Декларация о прибыли (див. Практичну роботу 7).

Зазвичай податковий і обліковий прибуток різні за величиною. Отже, необхідно проаналізувати суми тих тимчасових різниць, які призвели до розходження між обліковим і податковим прибутком.

Для отримання суми тимчасових різниць, які утворилися за рахунок різних методів нарахування амортизації, за допомогою звіту Оборотно-сальдовая ведомость треба визначити залишкову вартість основних виробничих фондів за даними бухгалтерського обліку, яка визначається як різниця між кінцевим сальдо рахунків 10 «Основні засоби», 11 «Інші необоротні матеріальні активи» та 131 «Знос (амортизація) основних засобів» відповідно (за вирахуванням залишкової вартості невиробничих основних фондів). Для того, щоб мати можливість із підсумків на рахунках обліку основних засобів та інших необоротних матеріальних активів виділити первісну вартість і суму нарахованої амортизації по невиробничих засобах, доцільно у довіднику «Необоротные активы» виділити всі необоротні активи в окрему групу. У подальшому це дозволить настроювати стандартні звіти так, що вони будуть показувати підсумки тільки по тих засобах, які входять у вказану в настройках звіту групу.

Балансова вартість основних фондів за даними податкового обліку знаходиться як кінцеве дебетове сальдо на рахунках ОС1, ОС2, ОС3, ОС4 (на рахунку ОС «Балансова вартість основних засобів» із звіту Оборотно-сальдовая ведомость). Тимчасова різниця, яка підлягає до оподаткування, визначається як різниця між балансовою вартістю основних фондів згідно з даними податкового обліку та залишковою вартістю основних засобів та інших необоротних матеріальних активів підприємства як виробничих, так і невиробничих.

Далі треба проаналізувати стан взаємозаліків із контрагентами по авансах виданих і авансах отриманих. Для цього треба скористатися стандартним звітом «Анализ счета» для аналізу рахунків 371 «Розрахунки за виданими авансами» та 681 «Розрахунки за авансами одержаними»[].

У результаті різниця між податковим і обліковим прибутком буде дорівнювати: податковий прибуток мінус обліковий прибуток, у тому числі за рахунок амортизації основних засобів, авансів виданих без ПДВ (сальдо на кінець періоду на рахунку 371 із стандартного звіту «Анализ счета: 371»), авансів отриманих без ПДВ (сальдо на кінець періоду по рахунку 681 із стандартного звіту «Анализ счета: 681»).

Якщо тимчасові різниці, які виникли у звітному періоді, призвели до зменшення податкового прибутку порівняно з обліковим, то виникають відстрочені податкові зобов’язання [], які складають 25 % від різниці між податковим і обліковим прибутком.

Якщо тимчасові різниці, які виникли у звітному періоді, призвели до збільшення податкового прибутку порівняно з обліковим, то виникають відстрочені податкові активи [], які складають 25 % від різниці між податковим і обліковим прибутком.

Податок на прибуток за даними Декларації (поточний податок) складає 25 % від податкового прибутку.

Витрати з податку на прибуток [] = Поточний податок + Відстрочені податкові зобов’язання – Відстрочені податкові активи

Далі, використовуючи універсальний документ «Операция» треба зафіксувати ручними проводками витрати з податку на прибуток із одночасним закриттям субрахунку 981 «Податок на прибуток від звичайної діяльності» і рахунку 791 «Результат основної діяльності».

Дт 981 Кт 6416 (на суму поточного податку);

Дт 981 Кт 54 (на суму відстрочених податкових зобов’язань);

Дт 791 Кт 981 (на суму витрат з податку на прибуток);

Дт 791 Кт 441 (на суму нерозподіленого прибутку).

Або:

Дт 981 Кт 6416 (на суму поточного податку);

Дт 791 Кт 981 (на суму витрат з податку на прибуток);

Дт 17 Кт 6416 (на суму відстрочених податкових активів);

Дт 791 Кт 441 (на суму нерозподіленого прибутку).

Можливі інші варіанти.

Після реєстрації операції відображення витрат з податку на прибуток рекомендується сформувати загальну оборотно-сальдову відомість і ще раз проаналізувати сальдо на рахунках, які повинні бути закриті на кінець звітного періоду.

Завдання:

1) Встановіть дату початку ведення обліку (робочу дату, період бухгалтерських підсумків і період розрахунків)

Виконайте команду Сервис– Параметры, вкладка Общие. Встановіть робочу дату 31.12.06. Вкладка Бухгалтерские итоги, виставітьстрілками 4 квартал 2006 року.Кнопка Установить расчёт. Кнопка Выход.

2) Визначте обліковий та податковий прибуток, розрахуйте суми тимчасових різниць, витрати з податку на прибуток і введіть до журналу операцій проводки з відображення витрат з податку на прибуток.

Порядок роботи з програмою “1 С: Бухгалтерія”

Після встановлення програми та конфігурації користувач повинен сформувати базу даних бухгалтерії. Для цього необхідно виконати наступне:

1. Проглянути план рахунків та субрахунків та, якщо необхідно, додати потрібні субрахунки.




Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 161 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав