Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Завдання 2. Облік касових операцій в 1С

Читайте также:
  1. I. МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА РЕЗУЛЬТАТИ ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ
  2. II. Завдання та обов'язки
  3. II. ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ
  4. U Домашнє завдання до практичного заняття № 10.
  5. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  6. VII. Домашнє завдання.
  7. VIII. Правила обліку вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного
  8. Автоматизація внутрішньо банківських розрахункових, кредитних і депозитних операцій.
  9. Автоматизована (комп’ютерна) форма ведення бухгалтерського обліку
  10. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України у системі органів державної влади та його завдання.

Касові операції – це операції, пов’язані з прийманням і видачею готівки через касу підприємства.

В 1С оформлення касових операцій виконується за допомогою документів «Приходный кассовый ордер» і «Расходный кассовый ордер». Реєстрація ордерів відбувається автоматично у спеціалізованому журналі «Касса» у момент запису відповідних документів, відкрити його для перегляду й аналізу можна з меню «Журналы». Вміст журналу «Касса» за будь-який період можна надрукувати. Для цього у журналі передбачено кнопку «Реестр». Касова книга у програмі такожформується автоматично за допомогою звіту «Кассовая книга», який викликається з меню «Отчёты».

Аналітичний облік на рахунку «Касса» та його субрахунках програма підтримує в розрізі окремих кас. Список кас ведеться у довіднику «Счета нашей фирмы». У ньому для кожної каси задаються її найменування, валюта грошових коштів і рахунок бухгалтерського обліку. Крім того, програма зберігає у ньому значення останніх номерів прибуткового і видаткового касових ордерів, оформлених у відповідній касі, а також номер останнього аркуша касової книги за цією касою. Аналіз операцій за тією чи іншою касою зручно здійснювати за допомогою стандартного звіту «Журнал ордер по субконто».

Технологія оформлення касових операцій в 1С:

- Бухгалтер викликає новий документ «Приходный кассовый ордер» або «Расходный кассовый ордер» і заповнює його діалогову форму. Після цього він реєструє документ без проведення у журналі «Касса», а також формує і роздруковує на принтері паперовий варіант касового ордера за типовою формою. Підписаний головним бухгалтером, а для видаткових ордерів – і керівником підприємства, паперовий варіант касового ордера разом із доданими до нього документами передається касиру.

- Після приймання (видачі) грошей за касовим ордером касир знаходить відповідний документ у журналі «Касса» і проводить його. При цьому програмою буде сформовано проводки, які відображають у бухгалтерському і податковому обліку результати виконання касової операції.

- Наприкінці дня бухгалтер на підставі аналізу операцій по касі визначає понадлімітний залишок готівки і оформлює видатковий касовий ордер на видачу з каси надлишку коштів для їх зарахування на поточний рахунок в установі банку. Оформлений належним чином паперовий варіант касового ордера передається касиру.

- Касир після видачі надлишку готівки проводить видатковий касовий ордер і формує за поточний день звіт «Кассовая книга». Сформований документ роздруковується у двох примірниках. При цьому один примірник залишається у касі як вкладний аркуш касової книги, а другий – як звіт касира передається до бухгалтерії разом із прибутковими і видатковими ордерами.

 

1)Оформіть прибутковий касовий ордер у разі надходження оплати від покупців за стільці у сумі 9600 грн, у тому числі ПДВ 20 %. Оформіть видатковий касовий ордер у разі видачі готівки для зарахування на поточний рахунок у банку у сумі 8 000 грн.

Виконайте команду Документы –Касса – Приходный кассовый ордер (або Расходный кассовый ордер) і заповніть його діалогову форму необхідною інформацією.

Заповнення полів документа рекомендується розпочинати із встановлення дати виписки касового ордера у полі «от». Потім у полі «Вид операции» необхідно вказати значення, що відповідає виду оформлюваної касової операції. Необхідне значення вибирається зі списку, який відкривається у разі звернення до цього поля. Виберіть у прибутковому касовому ордері «Оплата заказа покупателем» (у видатковому касовому ордері «Сдача денег в банк»). Після вибору виду операції програма автоматично заповнить поле «Счёт» значенням кореспондуючого рахунку, що відповідає характеру оформлюваної операції. Зокрема, у прибутковому касовому ордері для операції «Оплата заказа покупателем» як коррахунок буде встановлено субрахунок 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями», а у видатковому ордері для операції «Сдача денег в банк» субрахунок 311 «Поточні рахунки в національній валюті». За необхідності підставлене програмою значення коррахунку можна змінити вручну. Якщо на коррахунку ведеться аналітичний облік, то значення об’єктів аналітики за коррахунком указуються у полях «Субконто» та «Заказ».

Аналітичний облік на субрахунку 361 (або 631), наприклад, ведеться програмою за кожним покупцем (постачальником) у розрізі замовлень. Отже, у полі «Субконто» для цього коррахунку слід зазначити найменування покупця (постачальника), а в полі «Заказ» - документ, на підставі якого здійснюється оплата (договір, рахунок-фактура, накладна). Найменування покупця (постачальника) при цьому вибирається з довідника «Контрагенты», який відкривається автоматично у разі звернення до поля «Субконто». А для вибору документа-замовлення треба натиснути кнопку, яка знаходиться праворуч від поля «Заказ». У цьому випадку буде відкрито список усіх документів-замовлень, оформлених і зареєстрованих у програмі за вказаним у полі «Субконто» покупцем. Вибір необхідного документа зі списку здійснюється подвійним натисненням «миші».

Якщо надходження (видача) коштів пов’язане із здійсненням операції, оподатковуваної ПДВ, то значення ставки податку необхідно вказати у полі «Вид НДС». Якщо ж операція не оподатковується ПДВ, то у цьому полі має бути встановлено «Без НДС». Значення суми операції,включаючи ПДВ, необхідно ввести у поле «Сумма». При цьому програма автоматично виділяє в полі «НДС» суму ПДВ, виходячи із значення ставки, встановленої в полі «Вид НДС». За необхідності розраховане програмою значення ПДВ також може бути відкориговане вручну.

Найменування каси, за якою оформлюється ордер, зазначається у верхньому полі групи «Касса, сумма». Необхідне значення вибирається з довідника «Счета нашей фирмы», який відкривається у разі звернення до цього поля. Після вибору каси програма витягує з довідника номер останнього ордера для цієї каси і, збільшивши його на одиницю, записує в поле «Номер ПКО» («Номер РКО»). За необхідності підставлене програмою значення у цьому полі можна змінити вручну.

Заповнення полів «Основание» та «Приложение» здійснюється вручну шляхом набору на клавіатурі. При цьому у полі «Основание» вказується підстава для оформлення касового ордера (оплата за продукцію (стільці)– у прибутковому касовому ордері; для зарахування на поточний рахунок у банку – у видатковому касовому ордері), а в полі «Приложение» – перелік документів, доданих до касового ордера.

У полі «Кассир» програма за умовчанням проставляє дані касира, вказаного для даного підприємства у довіднику «Фирмы». Значення у цьому полі також може бути змінено шляхом вибору необхідного працівника з довідника «Сотрудники»,який відкривається у разі звернення до цього поля.

Якщо рух коштів у касі пов'язаний із здійсненням операції, доходи (витрати) від якої включаються до складу валових доходів (витрат) підприємства у податковому обліку, то на закладці «Дополнительно» необхідно у першому полі групи «Валовые расходы / доходы, прочее» у прибутковому ордері встановити знак «+» і у видатковому ордері – знак «–», а у полі «Субконто» – статтю, відповідно до якої суму операції буде включено до складу валових доходів (витрат). Необхідна стаття вибирається з довідника «Валовые доходы/расходы» і однозначно визначає рядок у декларації про прибуток, в якому буде відображено величину доходу (витрати). А якщо сума операції не повинна включатися до складу валового доходу або підприємство використовує спрощену систему оподаткування, то у першому полі вказаної групи слід встановити значення 0.

Крім того, підприємства, що застосовують спрощену систему оподаткування, повинні заповнити поле «Вид прихода денег» (у ВКО – «Вид расхода денег»), вибравши необхідне значення зі списку, що автоматично відкривається у разі звернення до цього поля. Вказане у документі значення виду приходу (витрати) грошей програма використовуватиме під час автоматичного формування Книги обліку доходів і витрат.

У прибутковому касовому ордері на закладці «Дополнительно» у першому полі групи «Валовые расходы / доходы, прочее» встановіть знак «+», субконто – «Продаж (придбання) товарів», у полі «Вид прихода денег» – «Виручка от реализации товаров».

У видатковому касовому ордері на закладці «Дополнительно» у першому полі групи «Валовые расходы/доходы, прочее» встановіть значення 0, субконто – «Не доход і не витрата», у полі «Вид расхода денег» – «Прочий расход».

Формування друкованих форм касових ордерів здійснюється стандартним способом: шляхом натиснення кнопки «Печать», розташованої в діалогових формах цих документів. Інформація, необхідна для заповнення друкованої форми, витягується програмою з відповідних полів діалогової форми (поля «Счёт», «Сумма», «Вид НДС», «Основание», «Приложение» тощо).

У діалогових формах ордерів відсутнє окреме поле для зазначення особи, яка вносить (одержує) гроші за ордером. Тому під час заповнення друкованої форми у реквізит «Прийнято від» для прибуткового ордера та у реквізит «Видати» для видаткового ордера програма підставить значення, вказане у полі «Субконто». Однак це не завжди коректно. Тому треба вручну відредагувати друковану форму перед роздрукуванням її на принтері. Для цього насамперед необхідно перевести друковану форму у режим редагування, відключивши у меню «Вид» опцію «Только просмотр» (якщо на екрані відображається будь-яка друкована форма, то в головному меню програми автоматично появляються меню «Вид» і «Таблица», призначені для роботи з вбудованим у програму редактором табличних документів, якими, власне, і є друковані форми). Якщо виявиться, що ця опція є недоступною для зміни, це означає, що в програмі включено заборону на редагування друкованих форм. Для зняття цієї заборони необхідно спочатку константі «Флаг защиты таблиц» встановити значення, яке дорівнює нулю (для зміни значення константи скористатися меню ОперацииКонстанты), а потім зняти опцію «Только просмотр».Після активізації режиму редагування друкована форма стає доступною для внесення і коригування у ній інформації. Для того, щоб розпочати редагування будь-якого поля у друкованій формі, досить двічі клацнути по ньому лівою клавішею «миші» та ввести в нього необхідний рядок прямо з клавіатури. Порядок редагування друкованих форм документів детально викладено у розділі технічної документації, присвяченому роботі з табличним редактором програми.

Реєстрація касових документів або їх проведення ініціюються натисненням у діалоговій формі кнопки «ОК». Під час реєстрації касового ордера програма автоматично записує його номер, зазначений у полі «Номер ПКО» («Номер РКО»), у довідник «Счета нашей фирмы» як номер останнього прибуткового (видаткового) ордера за відповідною касою. Склад і параметри проводок, що формуються у процесі проведення, визначаються вказаними в полях документа значеннями.

Натисніть кнопку «ОК». У процесі проведення прибуткового касового ордеру сформовано проводки: Дт 301 Кт 361 9600 (оприбутковано виручку в касу); Дт 643 Кт 6415 1600 (збільшено податкові зобов’язання з ПДВ); ВД 8000 (відображено валовий дохід від продажу товарів (продукції, робіт, послуг)). У процесі проведення видаткового касового ордеру сформовано проводку: Дт 311 Кт 301 8000 (видано для зарахування на поточний рахунок).

Механізм формування проводок у касових документах може бути відключений. Для цього призначено прапорець «Только зарегистрировать». Якщо цей прапорець включити, то проводки під час проведення документа не формуються. Річ у тім, що в алгоритмах деяких інших документів («Банковская выписка», «Розничная накладная», «Приходная накладная», «Расходная накладная», «Выплата ЗП» тощо) закладено механізми автоматичного формування проводок за рахунками обліку коштів у касі. Зазначені документи формуватимуть проводки за касою тільки у тому випадку, якщо константі «Проводки по кассе только кассовыми ордерами» встановлено значення «Нет». Наприклад, документ «Выплата ЗП» формує окремі проводки Дт 661 Кт 301 за кожним співробітником на суму, зазначену для нього у платіжній відомості. Тому під час оформлення видаткового касового ордера на загальну суму виплат за платіжною відомістю касовий ордер не повинен формувати проводки, оскільки їх вже було зроблено документом «Выплата ЗП». Для цього в діалоговій формі такого касового ордера треба встановити прапорець «Только зарегистрировать».

2) Сформуйте касову книгу

У програмі передбачено можливість автоматичного формування аркушів касової книги за допомогою спеціалізованого звіту «Кассовая книга». Цей звіт можна викликати безпосередньо з журналу «Касса» або з меню «Отчёты». Під час настроювання звіту у полі «Касса» вкажіть найменування каси, вибравши його з довіднику «Счета нашей фирмы», а в полях «Период с» та «по» можна зазначити будь-який інтервал дат для формування аркушів касової книги. Якщо цей інтервал більше ніж один день, то за кожний день указаного інтервалу буде сформовано окремий аркуш за умови, що цей день було зареєстровано операції по касі. Якщо ж операції не проводилися, то аркуш за такий день не формуватиметься.

Програма також підтримує автоматичну нумерацію аркушів. Номер останнього сформованого аркуша по касі завжди можна подивитися у довіднику «Счета нашей фирмы».У довіднику «Счета нашей фирмы» програма зберігає не тільки останній номер аркуша, а номери і дати всіх аркушів, які формувалися за конкретною касою. Для їх перегляду необхідно у формі списку «Счета нашей фирмы» встановити курсор на касу, що цікавить, і натиснути кнопку «История». Номери аркушів за датами, що відображаються у цьому довіднику, можуть бути перераховані програмою під час формування звіту «Кассовая книга» виходячи з аналізу проводок по касі за весь рік. Для здійснення такого перерахунку необхідно у формі настройки звіту встановити прапорець «Пересчитать номера листов с начала года». Крім того, якщо у формі настройки звіту встановити опцію «Последний в месяце», то під час формування останнього за місяць аркуша касової книги програма вкаже у ньому загальну кількість аркушів, сформованих за цей місяць. А у разі встановлення опції «Последний в году» – загальну кількість аркушів за рік. Якщо у залишках каси на кінець дня присутні кошти, призначені для виплати зарплати (стипендій, пенсій, дивідендів), то їх суму необхідно вручну виділити в полі «На зарплату». Це поле є доступним тільки у тому випадку, якщо звіт складається за конкретний день.




Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 194 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав