Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Практична робота № 6

Читайте также:
  1. II.ПРАКТИЧНА РОБОТА
  2. III.ПРАКТИЧНА РОБОТА
  3. III.ПРАКТИЧНА РОБОТА
  4. III.ПРАКТИЧНА РОБОТА
  5. X. Робота самодіяльних організацій засуджених.
  6. XV. Аналітична робота.
  7. Виховна та позакласна робота.
  8. Дипломна робота
  9. Емісійно-касова робота установ Національного банку України
  10. Завдання 1. Робота з клавіатурою

Автоматичне формування бухгалтерських проводок.

Теоретичні відомості

Програма 1С:Бухгалтерія пропонує широкий набір документів. Документ – це об’єкт системи, який призначений для відображення будь-яких господарських операцій, що відбуваються на підприємстві. Частина документів призначена для введення, зберігання та друку первинних документів, інша частина документів виконує автоматичне формування бухгалтерських проводок. Кожен документ обов’язково має екранну форму. Більшість документів мають друковану форму.

Відкриття журналів документів. Перед початком роботи з документами обов’язково треба виконати розрахунок бухгалтерських підсумків (див. Практичну роботу 4, теоретичні відомості).

Журнали документів у програмі можна відкрити в меню Документы або меню Операции - Журналы документов або в Полном журнале. Insert. На екрані появиться список документів, які є в конфігурації. У цьому списку клавішами управління курсором чи мишею слід вибрати найменування потрібного журналу та натиснути кнопку ОК. У першому рядку вікна журналів документів різними значками позначається стан документу (проведений документ, не проведений документ, помічений на вилучення документ). У наступних рядках вікна журналів документів містяться дата, час, найменування виду та номер документу. Для введення даних у документ використовується форма введення документу, в якій є набір реквізитів: номер і дата, а також посилання на довідники, прапорці та кнопки. У конфігурації системи встановлена автоматична нумерація документів. Дата встановлюється відповідно з робочою датою системи, але може бути змінена.

Проведення документу. Проведенням документу називається дія, яка виконує зміни інших даних системи на основі інформації документу. Запит про необхідність проведення документу видається на екран при натисканні кнопки форми документу, для якої визначено проведення документу (звичайно це ОК або Провести). Якщо на запит відповісти Да, то документ буде проведений, а у журналі документів проведений документ буде помічений у крайньому лівому рядку галочкой.

Огляд документу. Натиснувши кнопку Просмотр у будь-якому журналі, можна відкрити форму документу в режимі огляду.

Друк документу. Для друку документу у будь-якому журналі треба натиснути кнопку Печать – назва документу, відкривається друкована форма документу. Далі треба натиснути кнопку Печать на панелі інструментів або у меню Файл – Печать, документ надрукований. Перед друком можна проглянути документ у меню Файл – Просмотр, змінити параметри сторінки в меню Файл – Параметры страницы.

Розрахунки з постачальниками. Необхідно створити документи у такій послідовності:

- відкрити та заповнити документ Счёт-входящий на основі рахунку постачальника;

- сформувати Платёжное поручение, використавши режим Ввести на основании;

- заповнити документ Банковская виписка, який формує бухгалтерські проводки;

- сформувати документ Приходная накладная, використавши режим Ввести на основании.Д окумент Приходная накладная формує бухгалтерські проводки;

- ввести документ Запись книги приобретения, який формує бухгалтерські проводки;

- сформувати документ Ввод в эксплуатацию.

Розрахунки з покупцями. Необхідно створити документи у такій послідовності:

- оформити Договор з меню Документы;

- відкрити та заповнити документ Счёт-фактура, використавши режим Ввести на основании;

- заповнити документ Банковская виписка, який формує бухгалтерські проводки;

- сформувати документ Расходная накладная за допомогою документу Счёт-фактура, використав режим Ввести на основании;

- сформувати документ Налоговая накладная за допомогою документу Расходная накладная, використавши режим Ввести на основании.

Нарахування заробітної плати здійснюється за допомогою документу Начисление ЗП, який відкривається з меню Документы – Зарплата.

Передача матеріалів у виробництво,розрахунок собівартості, оформлення проводок з оприбуткування готової продукції здійснюються за допомогою документу Калькуляция з меню Документы – Производство.

Завдання:

1) Встановіть дату початку ведення обліку (робочу дату, період бухгалтерських підсумків і період розрахунків)

Облік в 1С можна починати вести з початку звітного періоду, наприклад, початку року (кварталу). Тому всі залишки потрібно вводити останнім числом попереднього року (кварталу). Виконайте команду Сервис– Параметры, вкладка Общие. Встановіть робочу дату 31.12.06. Вкладка Бухгалтерские итоги, виставитистрілками 4 квартал 2006 року.Кнопка Установить расчёт. Кнопка Выход. Відкрийте журнал операцій та визначте інтервал видимості. 2)Надійшли в касу гроші від підзвітної особи в сумі 1350 грн ( Дт 301 Кт 372). Введіть бухгалтерську проводку у журнал операцій за допомогою прибуткового касового ордеру.

Для виконання завдання з меню Документы – Касса – Приходный кассовый ордер, відкрийте форму заповнення документу. У рядку Номер приходного кассового ордера поставте номер, який потрібний у друкованій формі документу. Якщо не потрібна проводка по документу, а документ треба надрукувати, то у рядку Только зарегистрировать слід поставити прапорець. ОК. На запит про проведення документу, відповідь - Да. Запис про документ появляється у Журнале операций, у Полном журнале, у журналі Касса, який можна відкрити з меню Журналы, а також в Журнале проводок. Перейдітьу журнал проводок, натиснувши кнопку Перейти в журнал проводок, та перевірте чисформував документпроводку. Відкрийте друковану форму прибуткового касового ордеру.

3) Надійшли гроші з каси підприємства на поточний рахунок в сумі 550 грн – внесок засновника до статутного капіталу.Сформуйте бухгалтерську проводку за допомогою видаткового касового ордеру.

У журналі Касса натисніть Insert та виберіть Расходный кассовый ордер. Заповніть форму. Сдача денег в банк. Субконто: основной р/с. Основание: взнос в уставный капитал. По документу № от,ОК. На запит про проведення документу відповідь Да. Перевірте у журналі проводок чи сформував документ проводку Дт 311 Кт 301.

4) Надійшли гроші з каси підприємства на поточний рахунок в сумі 650 грн – внесок засновника до статутного капіталу.Сформуйте бухгалтерську проводку документом – банківська виписка.

У меню Операции – Константы – Проводки по кассе только кассовыми ордерами вкажіть – Нет. Відкрийте документ Банковская выписка з меню Документы та заповніть форму Взнос в уставный капитал. Признак приход/расход +. 301. Без НДС. Касса грн. 650. Доходы/расходы (Д/Р) вибрати 0. ОК. Провести документ. У журналі Банк натисніть кнопку Печать движений, можна побачити проводки, які сформовані цим документом: Дт 311, субконто основной р/с, Кт 301, субконто, сума 650.

Відкрийте звіт Кассовая книга з меню Отчётность, чи натиснув кнопку Кассовая книга в журналі Касса. Відкриється форма, в якій вкажіть період (поточну дату), ОК. Відкриється друкована форма звіту Кассовая книга, яка представлена окремими листками. Касову книгу можна друкувати, кнопка Печать активна.

5) Підприємство здійснило передоплату по рахунку № від..., який надійшов від Полтавського заводу швейних машин на поставку швейних машин ВМ –50 в кількості 5 штук за ціною 960 грн., у тому числі ПДВ 20%.

На основі рахунку постачальника необхідно оформити документ Счёт входящий. Відкрийте його з меню Документы – Приход. У рядку Поставщики з довідника Контрагенты відкрийте папку Поставщики, кнопка Новая строка та заповніть форму. У першому рядку Полтавский завод, у рядку Полное наименование – Полтавский завод швейного обладнання, реквізити, у рядку Вид взаиморасчётов – В разрезе счетов/накладных, Основный вид торговли – Предоплата. Якщо у контрагента один розрахунковий рахунок, то поставте прапорець у рядку Один расчётный счёт, та вкажіть його. ОК. У довідник Контрагенты занесений Полтавский завод, Enter. Занесений у форму документу. У рядку Что приходуем – ОС, НМА и др.необор.мат.активы. У рядку Номер счёта поставщика поставте номер рахунку постачальника. У табличній частині документу відкривається довідник Инвестиции, відкрийте папку Капитальные инвестиции, відкрийте папку Покупка ОС, клавіша Insert, форма відкрита. У рядку Наименование, введіть ВМ-50, рахунок обліку 152, ціна без ПДВ 800. ОК. У довідник занесено, Enter, ВМ-50 занесено у документ, Enter, кол. 5, Enter. Суму та суму з ПДВ програма проставила. На запит про проведення треба відповісти НЕТ. Документ Счёт входящий проводок не формує. Подивитись документ можна в Полном журнале, а також у журналі Счета входящие. Відкрийте останній з меню Журналы.

На основі документу Счёт входящий відкрийте форму Платёжное поручение. Виділіть документ Счёт входящий по Полтавському заводу, натисніть кнопку Ввести на основании, відкриється форма Платёжное поручение. У цій формі дані по контрагенту Полтавский завод вже заповнені, вказано замовлення документ Счёт входящий, а також сума та сума з ПДВ. Заповніть форму Платёжное поручение повністю. У рядку Расчётный счёт вкажіть Основной р/с з папки Гривневые, у рядку Расчётный счет Полтавського завода Основной р/с, в рядку Кратко відкрийте довідник Назначение платежей. Натисніть клавішу Insert, відкриється форма, в якій у рядку Кратко – наберіть за ОС, у полі – Полное наименование – За шв.маш.ВМ-50 согласно счёта № от, ОК. У довідник занесено за ОС, Enter, уформу документу занесено призначенняоплати. У полі Назначение платежем програма автоматично занесла текст, який був набраний у довіднику Назначение платежем, автоматично вказана сума ПДВ. На запит про проведення відповідь НЕТ. Платёжное поручение проводок не формує. Відкрийте журнал Банк, Платёжное поручение занесено.

Введіть документ Банковская выписка. У Журнале Банк, натиснувши кнопку Новая строка, відкрийте форму документу та заповніть її. В рядку Расчётный счёт введіть Основной р/с з папки Гривневые, рахунок 311. У табличній частині виберіть “ ”, Enter, поставте номер платіжного доручення, Enter, вид ПДВ 20%, Вид прихода/расхода – В связи с ведением хоз. деятельности, Enter, Субконто – відкрийте папку Поставщики, виберіть Полтавский завод, Enter. Заказ – відкривається вікно Заказы по Полтавському заводу, виберіть Счёт входящий, Enter, сума з ПДВ 4800, ПДВ 800, Enter, Доходы/ Расходы виберіть 0, Enter, вкажіть відвантаження - Нет,Содержание - За шв.маш.ВМ-50 согл.сч.№ от. ОК. На запит про провенення відповідь Да. Документ занесений до журналу та сформував такі проводки: Дт 3771 Кт 311 4000, Дт 6415 Кт 311 800, Дт 3771 Кт 6441 800, № Ж БК.


 




Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 91 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав