Читайте также:
|
|
1. Напишіть рівняння реакції з водою наступних сполук натрію: NaO2, Na2O2, Na2S, NaH, Na3N.
2. Гідроксид якого із s-елементів проявляє амфотерні властивості? Складіть рівняння реакцій цього гідроксиду: а) з кислотою, б) з лугом.
3. Складіть електронні та молекулярні рівняння реакцій магнію з нітратною кислотою, враховуючи, що окисник приймає нижчу ступінь окислення.
4. Складіть рівняння реакцій, котрі потрібно провести для здійснення наступних перетворень: Ca → CaH2 → Ca(OH)2 → CaCO3 → Ca(HCO3)2.
5. Срібло не взаємодіє з розбавленою сульфатною кислотою, тоді як в концентрованій воно розчиняється. Чим це можна пояснити? Складіть електронні та молекулярні рівняння відповідної взаємодії.
6. Складіть рівняння реакцій, котрі потрібно провести для здійснення наступних перетворень: Cu → Cu(NO3)2 → Cu(OH)2 → CuCl2 → [Cu(NH3)4]Cl2.
7. Складіть рівняння реакцій, котрі потрібно провести для здійснення наступних перетворень: Cd → Cd(NO3)2 → Cd(OH)2 → Na4[Cd(OH)6]→ CdSO4
Лабораторне заняття № 12
Тема: S-ЕЛЕМЕНТИ І ТА ІІ ГРУП ПС ТА D-ЕЛЕМЕНТИ І ТА ІІ ГРУП ПС.
Мета: Ознайомитись з методами здобування та властивостями сполук s- та d-елементів І та ІІ груп ПС.
Контрольні запитання та задачі:
1. Написати електронні формули s- та d-елементів ІА, ІВ, ІІА та ІІВ груп ПС. В чому полягає відмінність електронних будов та властивостей елементів головної та побічної підгрупи І та ІІ груп ПС?
2. Які речовини утворюються, якщо наситити розчини КОН або NаОН: а) хлором; б) сірководнем? Скласти рівняння реакцій.
3. В чому різниця взаємодії лужних металів з воднем і галогенів з воднем? Навести приклади. Яку ступінь окислення проявляє водень у цих сполуках?
4. Написати усі відомі способи одержання металів підгрупи купруму та цинку з природних сполук.
5. Які координаційні числа будуть мати Сu+ та Cu2+ , а також Au+ та Au3+ у комплексних іонах?
6. Які реакції відбуваються в атмосферних умовах у міді та срібла і в присутності яких сполук? Написати рівняння реакцій.
Лабораторна робота
Дослід 1. Перекисні сполуки s-елементів.
а) Провести реакцію натрій перекису з водою. Довести присутність в одержаному розчині лугів.
б) Довести окислювальні властивості натрій перекису в реакції взаємодії його з розчином КІ. Додати розчин крохмалю і підтвердити утворення йоду. Написати рівняння реакції.
в) Довести відновні властивості натрій перекису в реакції взаємодії його з розчином КМnО4. Яка сполука мангану утворюється у вигляді бурого осаду в нейтральному середовищі? Написати рівняння реакції.
Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 152 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |