Читайте также:
|
|
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ. 39
Додаток 1 Перелік засобів вимірювальної техніки води і тепла, для яких на підставі позитивних результатів прискорених випробувань на 01.06.2008р. установлений збільшений міжповірочний інтервал. 42
ВСТУП
На даний час існує три житлово-комунальні послуги, обсяги яких вимірюються засобами обліку - це послуга з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення, та централізованого опалення. Регулювання цих послуг відповідно до своїх повноважень згідно Закону України „Про житлово-комунальні послуги” від 24.06.2004 № 1875-ІV здійснюють Мінжитлокомунгосп України (а з 01.01.2011р. і Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг України відповідно до Закону України „Про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України” від 09.07.2010 №2479-VI), місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування. Обсяг перелічених послуг здійснюється за допомогою комерційних та некомерційних засобів вимірювальної техніки: теплолічильників (для вимірювання спожитої теплової енергії для надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води) та лічильники води (для вимірювання спожитої холодної та гарячої води).
Хоча усі вимірювання при наданні цих послуг пов’язані з вимірюванням об’єму або об’єму і температури, питання, які необхідно вирішувати при організації обліку їх споживання і проблеми, які виникають при запровадженні обліку, різняться досить суттєво, що спонукає розглядати їх окремо.
Чинний досвід застосування лічильників тепла показав, що реально споживається тепло на 15-20 % менше договірної величини. Лічильники тепла окупаються за період від 3 до 18 місяців, а встановлені на межах розділу теплових мереж — від 10 днів до 2 місяців, залежно від діаметра труби. Не менш ефективні лічильники води. При застосуванні квартирного лічильника споживання гарячої води на людину скорочується і складає 40-60 л. на добу, а холодної — 50-100 л., що складає 40-50 % нормативного споживання. За даними НДІ комунального водопостачання і очищення води, біля 21% питної води у країні уходить без використання прямо в каналізацію. Тільки на подачу води, що нераціонально втрачається щорічно, витрачається стільки електроенергії, скільки виробляє Дніпрогес.
Це свідчить про важливість і актуальність означених питань, з огляду на що і виконується цей аналіз, який має відповісти на наступні питання:
- які цілі і завдання має на меті організація обліку тієї чи іншої послуги;
- як діє нормативно-методичне забезпечення процесу обліку послуги, його відповідність цілям і завданням, що вирішуються;
- технічні особливості існуючих систем і інженерного облаштування будівель і їх вплив на процес обліку;
- технічні особливості існуючих засобів обліку, їх відповідність цілям і завданням в контексті накопиченого досвіду використання і експлуатації.
Відповіді на ці запити широкі і багатопланові.
Організація обліку, перш за все, має на меті упорядкування розрахунків між сторонами, які знаходяться по обидва боки труби. Це необхідно для створення нормальних ринкових відносин для обох сторін договору, по друге, облік має сприяти проведенню певної політики в галузі ресурсозбереження, стимулювати і заохочувати до економного, раціонального використання ресурсів, кількість яких є і буде залишатися обмеженою. З цього випливає, що регуляторна політика держави в цій царині повинна забезпечувати відповідні заходи, які сприяють досягненню цілей.
Суттєвою складовою процесу є технічні особливості систем тепловодопостачання, які впливають на реалізацію заходів. Наприклад, відсутність циркуляційних контурів ГВП робить облік споживання гарячої води тільки обліком витраченої води.
Відповідний вплив на процес в цілому мають і технічні характеристики і особливості самих приладів. Наявність та глибина архіву, кількість і точність вимірювальних параметрів, стійкість показань у часі і, відповідно, протяжність міжповірочного інтервалу – все це впливає на привабливість і окупність для споживача.
Метою досліджень на даному етапі виконання робіт є проведення аналізу чинної законодавчої та нормативної бази та існуючого вітчизняного та зарубіжного досвіду організації обліку та регулювання теплової енергії, гарячої та холодної води і підготовка концептуальних засад організації обліку по кожному виду послуг для подальшого розроблення проекту Правил обліку та регулювання споживання теплової енергії, гарячої та холодної води.
Дата добавления: 2015-01-12; просмотров: 166 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |