Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Відкриття музеїв у повоєний час

Читайте также:
  1. Великі географічні відкриття.
  2. Видатні українські вчені та наукові відкриття і винаходи, що збагатили світову науку.
  3. Відкриття акредитива
  4. Відкриття провадження в адміністративній справі
  5. Відкриття рахунків
  6. Відкриття рахунків в іноземних банках
  7. Відкриття рахунків у банках України
  8. Зародження колекціювання і виникнення перших музеїв в світі
  9. Особливості відкриття рахунків в іноземній валюті

У повоєний період було відкрито музеї, присвячені Великій Вітчизняній війні. У 1945 р. був відкритий перший меморіальний музей на честь краснодонських підпільників «Молода гвардія». У 1945 р. було створено Музей історії Корсунь-Шевченківської битви. У 1946 р. було засновано Музей оборони Одеси, Севастопольський музей Великої Вітчизняної війни, а в 1958 р. — Памятник- музей визволення Києва від фашистських загарбників у селі Нові Петрівці. Створено музеї бойової доблесті та героїзму, наприклад, Музей О.В.Суворова в Ізмаїлі, Музей історії Полтавської битви (1950 р.).

Серед літературно-меморіальних виникли Музей Ю.А.Федьковича у Чернівцях (1945 р.), Музей І.П.Котляревського в Полтаві (1952 р.), музеї Т.Г.Шевченка (1949 р.), Лесі Українки (1962 р.), М. Т. Рильського (1966 р.) в Києві та ін. Серед художніх музеїв — Закарпатська картинна галерея (тепер — Художній музей) в Ужгороді (1948 р.), Державний музей Українського народного декоративного мистецтва УРСР у Києві (1954 р.), Донецький художній музей (1960 р.) та інші.

У повоєнний період великого поширення набули народні музеї, які створювалися з ініціативи трудящих і працювали на громадських засадах. У них були найрізноманітніші профілі: це музеї історії міст, сіл, заводів і фабрик, колгоспів, шкільні, меморіальні, літературні музеї, музеї народної творчості тощо. Під час правління Щербицького відкритий в 1974 р. на честь 30-річчя звільнення України від гітлерівських загарбників в колишньому Кловському палаці було відкрито Українського державного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». Тоді ж почались роботи з створення Меморіального комплексу «Український державний музей Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років», який було відкрито 9 травня 1980 р. У 1996 р. музею присвоєно статус національного і він став називатися Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». На сьогодні за розмірами та значенням колекцій музей є одним з найбільших в Україні. Його зібрання нараховує 400 тис. музейних предметів.

Меморіальний комплекс займає площу більше 10 га. За 2013 р. відвідуваність комплексу досягла 714323 особи. В нього входять: Музей з монументом «Батьківщина-мати», головна площа з Алеєю міст-героїв та скульптурними композиціями, виставка бойової техніки та озброєння, будівля з реліквейною експозицією «Трагедія та доблесть Афгана», «На чужих війнах», відкриті для відвідання екскурсантів траспортний літак Лі-2, вертоліт Мі-24В та реактивний винищувач МиГ-23.

У 70-ті рр. ХХ ст. відроджуються національні традиції в Україні. У 1976 р. під Київ звезені предмети української архітектурної старовини. Формується Державний музей народної архітектури та побуту в Києві.

У 1982 р. на базі Державного історичного музею Києва був створений Музей історичних коштовностей.

У 90-ті рр. ХХ ст. знов хвиля відродження національних традицій в Україні. У 1992 р. з’являється музей Гетьманщини часів від Богдана Хмельницького до гетьмана Кирила Розумовського, музей репресованих тощо.

 
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 58 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав