Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Сухі способи теплової обробки

Читайте также:
  1. А) Пакетної обробки завдань.
  2. Біотехнологічні способи одержання (виробництва) меду
  3. Бор, його сполуки. Способи добування та властивості борних кислот та їх солей.
  4. Вологі способи обробки
  5. Вуглеводи:номенклатура та ізомерія, способи добування та хімічні властивості моносахаридів.
  6. Гігієнічні вимоги до зберігання продуктів, первинної та термічної обробки, реалізації готових страв.
  7. Головні способи картографічного зображення в середовищі ГІС.
  8. Мета наступу і способи ведення наступального бою механізованими підрозділами.
  9. Можливі аварійні ситуації, способи їхнього запобігання та усунення. Правила аварійної зупинки установки.
  10. Найменш стійкий в процесі зберігання та кулінарної обробки вітамін?

Характерною особ­ливістюсухих способів теплової обробки продуктів є прове­дення процесу при незначному парціальному тиску пари в гріючому середовищі. В результаті продукти набувають спе­цифічного запаху і аромату жарених, копчених або запечених із золотистою кірочкою.

До таких способів відносять жарення, запікання, копчення, сушіння та інші.

Обробку такими способами здійснюють при високих тем­пературах (від 150 до 200°С), внаслідок чого в поверхневому шарі продукту відбуваються складні реакції. В них беруть Участь білки, амінокислоти, жири, цукри та інші компоненти.

Жарення. Жаренню піддають картоплю, овочі і кулінарні вироби. Його здійснюють різними способами:

занурюванням продукту в обжарювальну ванну з жи­ром, нагрітим до температури 130—190°С, що обумовлює утво­рення кірочки по всій поверхні продукту. Таким чином жарять борошняні вироби, овочі;

продукт, политий жиром, поміщають в камеру обжарювальної шафи і нагрівання його проводиться переважно за ра­хунок випромінювання (на 80—85 %) від нагрітих поверхонь камери і частково завдяки теплопровідності гарячого жиру та конвекції повітря. Даний спосіб застосовують, наприклад для випікання хліба.

Обжарювання як основний спосіб термічної обробки ши­роко застосовується при виробництві овочевих кон­сервів. Для обжарювання сировину заванта­жують на декілька (5—15) хв. в олію, нагріту приблизно до 130— 140°С.

При обжарюванні з сировини випаровується знач­на частина вологи, а ззовні в неї усотується певна кількість олії. Завдяки цьому вміст сухих речовин в обжареній сировині та її енергетична цінність зростають. При обжарюванні на по­верхні оброблюваної сировини утворюється золотисто-корич­нева кірка з карамелізованих вуглеводів, що надають обжа­реній сировині хрумкої консистенції, специфічного смаку та аромату.

Пасерування — обжарювання продуктів з жиром або без нього перед наступною тепловою обробкою при виробництві кулінарних виробів, консервів (пасерують моркву, цибулю, білі корені).

Після термічної обробки сировина має високу внутрішню температуру. Температурний діапазон між 10 та 500С є критичним для якості продукції (висока активність розвитку мікрофлори, інтенсивна зміна забарвлення, значні втрати харчових речовин, особливо вітамінів, погіршення аромату). Тому, негайно після теплової обробки плоди та овочі повинні бути охолоджені нижче 100С холодним повітрям або холодною водою.

 

 

Заключні етапи консервування. Поняття про стерилізацію




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 150 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав