Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Поняття й елементи позову.

Читайте также:
  1. I. Поняття зворотної дії в часі закону про кримінальну відповідальність.
  2. III. Поняття комунікації, комунікаційного процесу, методи його удосконалення
  3. Авторське право. Елементи правовідношення.
  4. Адміністративні стягнення: поняття та види
  5. ВИБРАНІ ЕЛЕМЕНТИ КАНОНІЧНОГО ПРАВА
  6. Види тлумачення норм права: поняття, мета
  7. Визначення поняття
  8. Визначте поняття держави. Проаналізуйте класифікацію держави за формою правління та устрою, за політичними режимами.
  9. Відмінності між поняттями „виключення” і „ви­хід” учасника з ТзОВ
  10. Відпустки:поняття та види.

17 серпня 1795 р. була прийнята нова конституція, за якою влада перейшла до Директорії і 2 рад - Ради пятисот і Ради старійшин (250 чол.). Виконавча влада належала директорії із 5 осіб, яких призаначала рада старійшин із списку, наданому радою п'ятиста. Ці 5 представників не звітувалися перед зібранням, але могли його розпустити.

Економічна ситуація у Франції залишалася складною. Неспроможна впоратися з величезним боргом, який накопився за роки монархії та революції, Директорія оголошує банкрутство на «дві треті». В 1796 р. було підвищено податки.

Весною 1796 р. Франція розпочала наступ через усю Німеччину, щоб змусити Австрію до укладення миру. Невелика армія під командуванням генерала Наполеона Бонапарта здобула ряд перемог і змусила Австрію підписати мирний договір. Перемоги полегшили фінансові проблеми Директорії, але робили її залежною від армії. Бонапарт ставав суддею у вирішенні внутрішніх проблем.

У 1798 р. Росія та Англія почали створювати нову коаліцію. Але французька армія відбила спільний наступ англійців, росіян та австрійців.

9 листопада 1799 р. Рада старійшин призначила Наполеона Бонапарта командувачем французькою армією. 10 листопада Директорію замінив інститут Консульства. Це був авторитарний режим під управлінням 3 консулів, перший серед яких мав усю повноту влади.

Головні підсумки Великої французької революції:

 

1. Землі дворян були розпродані селянам з розстрочкою на 10 років.

2. Було ліквідовано всі станові бар’єри.

3. Революція проходила під егідою представницьких виборних органів (Національні установчі збори, Законодавчі збори, Конвент), що сприяло розвитку парламентської демократії.

4. Утворився новий державний устрій - парламентська республіка.

5. Держава виступала гарантом рівних прав для всіх громадян.

6. Зміни в фінансовій системі: відмінено становий характер податків, введений принцип їх загальності і пропорційності доходів, проголошено гласність бюджету.

Осень вандемьер (22 сентября — 21 октября) — месяц сбора виноградабрюмер (22 октября — 20 ноября) — месяц тумановфример (21 ноября — 20 декабря) — месяц заморозковЗима нивоз (21 декабря — 19 января) — месяц снегаплювиоз (20 января — 18 февраля) — месяц дождявантоз (19 февраля — 20 марта) — месяц ветраВесна жерминаль (21 марта — 19 апреля) — месяц прорастанияфлореаль (20 апреля — 19 мая) — месяц цветенияпрериаль (20 мая — 18 июня) — месяц луговЛето мессидор (19 июня — 18 июля) — месяц жатвытермидор (19 июля — 17 августа) — месяц жарыфрюктидор (18 августа — 16 сентября) — месяц плодов

Поняття й елементи позову.

Позов — це вимога позивача до відповідача про захист свого права або законного інтересу, яка подана через господарський суд. Позов є процесуальним засобом захисту інтересів позивача, яким спір передається на розгляд господарського суду. Позов займає важливе місце серед інших інститутів господарського процесу і є важливим процесуальним засобом захисту порушеного або оспорюваного права, який здійснюється шляхом подання позову та розгляду його по суті в засіданні господарського суду.

Господарське процесуальне законодавство закріплює право кожної заінтересованої особи звернутися в господарський суд з вимогою про захист свого порушеного або оспорюваного права й законного інтересу. Господарський суд розглядає спір про права, якщо такого спору немає, не може бути й позовного провадження господарського процесу.

Подання позову відбувається шляхом подання позовної заяви у письмовій формі в господарський суд (ст. 54 ГПК). У позовній заяві заінтересована особа (передбачуваний носій спірного права) викладає свої вимоги другій особі (передбачуваному порушнику права позивача) як відповідачу. Правова природа позову як процесуального захисту якраз і полягає в тому, щоб господарський суд прийняв позовну заяву у визначеному процесуальному порядку, перевірив законність і обґрунтованість цієї матеріально-правової вимоги однієї особи до другої, які стають сторонами процесу і між якими іде спір про права.

Таким чином, позовом у господарському процесі слід вважати спірну правову вимогу однієї особи до іншої, яка випливає з матеріально-правового відношення, заснованого на юридичних фактах і поданого до господарського суду для розгляду й вирішення у суворо визначеному процесуальному порядку.

Позов — це єдине поняття з двома сторонами, невід’ємно пов’язаними між собою, без кожної з яких не може бути позову:

1— процесуально-правова — звернення до господарського суду про розв’язання спору, який виник по суті, й про захист порушеного або оспорюваного права чи охоронюваного законом інтересу;

2— матеріально-правова — спірна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, яка вказана в позовній заяві та підлягає розгляду по суті у встановленому законом порядку.

Елементи позову — це його складові частини, якими вичерпується його зміст.

Зміст позову складають підстава і предмет позову. Ці елементи індивідуалізують кожний конкретний позов. Залежно від елементів позову визначаються спрямованість і обсяг дослідження справи, визначається тотожність позовів. Позивач має право змінити предмет і підставу позову, а змінюючи позов (підставу або предмет), позивач, як правило, змінює свої вимоги до відповідача.

Предметом позову слід вважати конкретну матеріально-правову вимогу позивача до відповідача, яка випливає зі спірного матеріально-правового відношення і з приводу якого господарський суд повинен прийняти рішення по справі.

Законодавством передбачається, що в позовній заяві повинна бути вказана вимога позивача з посиланням на закон, а якщо позов подано до кількох відповідачів — вимоги щодо кожного з них (п. 4 ст. 54 ГПК). Ці вимоги позивача до відповідача повинні ґрунтуватись на фактичних обставинах по справі. Закон вимагає, щоб у позовній заяві були вказані обставини, на яких ґрунтується позовна вимога, та щоб позивач вказав спірне правовідношення, зробив посилання на законодавство (п. 5 ст. 54 ГПК).

Господарський суд захищає спірне право і задовольняє позов, якщо спірне право підлягає захисту, або відмовляє в позові, якщо потрібно захищати право відповідача.

Підставу позову становлять фактична й правова підстави.

Фактична підстава позову — це юридичні факти, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача до відповідача. Як правило, підстава має складний фактичний склад. Ці юридичні факти, фактичні обставини складають фактичну підставу позову.

Правова підстава позову — це посилання в позовній заяві на закони та інші нормативно-правові акти, на яких ґрунтується вимога позивача.

Зважаючи на процесуальну мету, яку має позивач, подаючи свою вимогу до відповідача, тобто залежно від характеру матеріально-правової вимоги, яку подає позивач до відповідача, позови поділяються на певні види.

Позов про визнання має на меті захист інтересів позивача, який вважає, що має певні суб’єктивні права, але вони оспорюються іншою особою. Позов про присудження містить вимогу позивача визнати його певні суб’єктивні права, відповідно до яких відповідач повинен здійснити певні дії (так званий виконавчий позов). Позов про перетворювання спрямований на припинення, зміну, іноді виникнення нового матеріального правовідношення.

 




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 120 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав