Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Правління Наполеона Бонапарта. Перша Імперія.

Читайте также:
  1. Адміністративні методи -це сукупність прийомів, впливів, за­снованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  2. Алгоритм FIFO (перша прибула - перша вивантажена)
  3. Аналіз показників ефективності управління виробничими запасами на підприємстві
  4. Антиконкурентні дії органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю.
  5. Банк Англії, його утворення, організація і управління, роль і функції
  6. Беларусь у гады Першай сусветнай вайны.
  7. Бюрократичні структури управління.
  8. В) проявляється в спроможності державної влади впливати на поведінку та діяльність людей, підкоряти їх собі з метою управління суспільними справами.
  9. В) проявляється в спроможності державної влади впливати на поведінку та діяльність людей, підкоряти їх собі з метою управління суспільними справами.
  10. Вдосконалення методики економічного обґрунтування механізму управління на підприємстві

 

10 листопада 1799 р. директорію замінив інститут Консульства - авторитарний режим під управлінням 3 консулів, перший з яких був головнокомандувачем армії і призначав органи законодавчої влади. Місцеве самоврядування було скасовано, а департаментами керували префекти, які призначалися першим консулом.

В 1804 р. Н. був коронований імператором Наполеоном І. Встановилась військово-бюрократична монархія, що спиралася на буржуазію, армію, чиновників. Були прийняті "Кодекси Наполеона" (цивільний, комерційний і кримінальний), які регулювали відносини в суспільстві, охороняли приватну власність, передбачали розвиток вільної конкуренції. Зовнішня політика Наполеона мала на меті забезпечити Франції економічне і політичне панування в Європі. Армії Англії, Росії, Австрії, Пруссії не могли протистояти французькій, яку складали не найманці, а вільні селяни, керували якими здібні командири. В 1805 р. Англія, Росія, Австрія та Пруссія почали війну проти Франції. Для Австрії початок війни був невдалим: частина її військ капітулювали, і армія Наполеона увійшла в Відень. В 1805 р. в битві біля Аустерліца австрійські та російські війська зазнали поразки. В 1806 р. Наполеон переміг прусські війська і ввійшов у Берлін. Там він підписав декрет, що забороняв Австрії, Пруссії та всім незалежним від Франції державам Європи дипломатичні і економічні відносини з Англією. На поч. 1807 р. Наполеон завдав поразки рос. армії, Росія визнавала французькі завоювання і приєдналася до блокади Англії. У 1808 р. французькі війська окупували Іспанію, але її народ підняв повстання і почав партизанську війну, що тривала до 1812 р., і в якій французи втратили 500 тис. осіб. У 1812 р. армія Наполеона напала на Росію, яка порушувала блокаду Англії. В битві під Москвою на Бородінському полі війська під командуванням Михайла Кутузова хоча і не перемогли, але послабили армію Наполеона. Партизанська війна і суворі морози призвели до поразки Наполеона, який залишив Москву і відступив у Польщу. Повернувшись до Франції, Наполеон створив нову армію, що мала воювати проти Росії. Але тепер йому довелося воювати проти всієї Європи (Росії, Англії, Австрії, Іспанії, Пруссії, Швеції). В 1813 р. під Лейпцигом відбулася "битва народів", в якій французькі війська зазнали поразки. В квітні 1814 р. війська союзників зайняли Париж, а Наполеона відправили на довічне заслання на о-ів Ельба. Спроба Наполеона повернутися до влади в 1815 р. ("сто днів") була невдалою. У битві біля Ватерлоо 18 червня 1815 р. наполеонівську армію було розгромлено англійськими і прусськими військами. 22 червня 1815 р. Наполеон відрікся від престолу, був засланий на о-ів Св. Єлени, де і помер 1821 р.



Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 170 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав