Читайте также: |
|
1. Бранюк домовилась з начальником відділу хлібокомбінату про зарахування її на посаду секретаря-машиністки. Пропрацювавши три дні, вона довідалась, що їй відмовили в прийнятті на роботу з мотивів несприятливих формулювань звільнення з попередньої роботи, записаних у трудовій книжці (у трудовій книжці записані неодноразові звільнення за ст.38 КЗпП України).
Вважаючи таку відмову незаконною, Бранюк звернулась із заявою до виборного органу первинної профспілкової організації, де вказала, що у зв’язку з укладенням договору про роботу на хлібокомбінаті вона втратила можливість влаштуватись на іншу роботу. Крім того, звільнення з попередніх місць праці були з поважних причин.
Чи можна відмову у прийняті на роботу Бранюк вважати правомірною? Чи може виборний орган первинної профспілкової організації зобов’язати адміністрацію комбінату прийняти її на роботу?
2. Після того, як працюючі на одному підприємстві (менеджер Павлюк і програміст Савіна) одружилися, керівник цього підприємства запропонував одному з них звільнитися, оскільки згідно з чинним законодавством спільна робота родичів забороняється.
В юридичній консультації, куди молоде подружжя звернулося за роз’ясненням, їм повідомили, що:
заборона стосується тільки тих випадків, коли особа поступає на роботу, де працює її родич;
у законі вказано, що “власник вправі запровадити обмеження щодо спільної роботи родичів”, тобто на підприємстві має бути прийнято локальний акт, який би забороняв службу родичів загалом, а не конкретних осіб;
правило про заборону спільної роботи родичів стосується тільки матеріально відповідальних осіб;
навіть, якщо б роботодавець і хотів звільнити одного з родичів, то зробити він цього не зможе, оскільки ст.ст. 40 і 41 КЗпП України не передбачають такої підстави для звільнення.
Дайте правовий аналіз ситуації.
3. Гуревич звернувся з заявою про прийняття на роботу старшим викладачем і подав до відділу кадрів необхідні для прийняття на роботу документи. Прийняття на роботу було погоджене з керівництвом університету. Отримавши службове посвідчення Гуревич наступного дня приступив до роботи.
Однак вже за декілька днів Гуревич дізнався, що йому відмовлено у прийнятті на роботу, оскільки в паспорті відсутня фотографія його у 25-річному віці та штамп про місце проживання. Вважаючи, що такі дії є незаконними, він звернувся до суду.
Яке рішення повинен ухвалити суд? Чи Гуревич виконав вимоги закону про надання необхідних для прийому на роботу документів? Що потрібно розуміти під порушенням правил прийому на роботу?
4. До трудової книжки Полозова було внесено наступні записи:
а) прийнято на роботу на посаду головного спеціаліста з двомісячним терміном випробування;
б) переведено на посаду головного спеціаліста;
в) присвоєно ХІІ ранг державного службовця;
г) тимчасово переведено на іншу роботу у зв`язку з виробничою необхідністю;
д) відновлено безперервний трудовий стаж;
е) здійснював догляд за інвалідом ІІ групи;
є) позбавлено премії у зв’язку з вчиненням прогулу;
ж) нагороджено цінним подарунком.
Визначіть чи правильно внесені записи до трудової книжки працівника.
Чи можна внести до трудової книжки Полозова відомості про навчання його на денному відділені вищого навчального закладу? Хто може це зробити?
Чи допускається виправлення записів про роботу у трудових книжках?
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 151 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |