Читайте также: |
|
1. Павлів була прийнята на посаду бухгалтера строком на три роки замість Котляр, яка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. По спливу двох років Котляр вирішила повернутись на роботу і вимагала надати їй місце бухгалтера.
Начальник відділу кадрів вважав, що Котляр не вправі претендувати на надання їй попередньої роботи, оскільки термін її відпустки ще не закінчився і до того ж посада зайнята Павлів, термін роботи якої було визначено на ті ж три роки, які просила надати їй для відпустки Котляр. Була спроба звільнити Павлів за п.6 ст.40 КЗпП України, але з’ясувалося, що остання є вагітною. Тому Котляр запропонували тимчасово роботу касира на один рік.
Не погодившись з такою пропозицією, Котляр звернулася до прокурора району.
Виступіть у ролі прокурора.
2. Власник приватного підприємства “Глобус” видав розпорядження, яким передбачив:
для керівників структурних підрозділів запроваджується контрактна форма трудового договору;
усіх керівників підрозділів попередити у двотижневий термін і укласти з ними контракти;
при відмові укладати контракт звільнення проводити за п.1 ст. 41 КЗпП України;
передбачати в контрактах підвищену матеріальну відповідальність працівників;
трудові спори сторін контракту вирішуються у поза судовому порядку;
строк контракту не може перевищувати одного року.
Дайте правовий аналіз наведеного розпорядження.
3. Студент денного відділення державного університету, Колесник одночасно працював на пів-ставки лаборантом кафедри філософії. За академічну заборгованість він був відрахований з університету і одночасно звільнений з посади лаборанта. Колесник звернувся до місцевого суду з позовом про поновлення в університеті на посаду лаборанта.
Місцевий суд, вважаючи, що позивач працював за сумісництвом і звільнений у зв’язку з припиненням навчання, визнав звільнення законним. Колесник оскаржив таке рішення до апеляційного суду.
Якою має бути ухвала апеляційного суду?
4. Репах уклав трудовий договір на 2003 рік про роботу на посаді юрисконсульта санаторію “Весна”. За угодою сторін цей договір було продовжено ще на 1 рік. 30 жовтня 2004 року Репах подав заяву роботодавцю з проханням продовжити з ним трудовий договір на 2005 рік, на тих же умовах, що й у попередні роки. Однак за розпорядженням директора, договір був продовжений тільки на 3 місяці, по спливу яких Репаха було звільнено за п.2 ст.36 КЗпП України.
Репах звернувся до юрисконсульта з проханням роз’яснити йому:
чи має право роботодавець в односторонньому порядку визначати строк трудового договору?
яка відмінність між “продовженням” та “переукладенням” трудового договору?
чи може він бути поновлений на роботі?
Дайте відповіді на поставлені запитання.
5. Луців працювала у школі на посаді психолога, за контрактом. Контракт двічі переукладався. Востаннє його було переукладено у 2004 р. на термін до 30 ківтня 2005 р. На початку 2005 року дирекція школи запропонувала продовжити термін контракту ще на один рік. Луців залишила поза увагою вказану пропозицію і продовжувала працювати.
З 01.05.2005р. дирекція звільнила Луців з посиланням на ст.ст.21, 23 та п.8. ст.36 КЗпП України. Вважаючи своє звільнення незаконним вона подала позов до суду, де зазначала, що контракт з нею переукладався неодноразово, а тому останні роки вона працювала на умовах безстрокового трудового договору. Дирекція ж не мала права вимагати переукладення з нею контракту на новий термін.
Вирішіть справу.
6. Петрів був прийнятий гардеробником на тимчасову роботу, терміном на 4 місяці, замість відсутнього у зв’язку з хворобою працівника. 5 квітня його було звільнено у зв`язку з закінченням строку трудового договору, а вже 9 квітня йому запропонували замінити сторожа який перебував у відпустці терміном на 1 місяць. По закінченні відпустки основного працівника Петріва було звільнено за п.6 ст.40 КЗпП України. Маючи сумніви щодо законності свого звільнення, Петрів звернувся до юридичної консультації.
Які роботи вважаються тимчасовими? Який порядок припинення трудового договору з тимчасовими працівниками?
7. Начальник управління освіти Гарматій з 1 вересня 2005 року, за сумісництвом був зарахований на посаду доцента історичного факультету приватного ВНЗ. За основним місцем праці, з 3 грудня 2005 року йому було надано відпустку та виділено путівку для проходження лікування. Відділ кадрів навчального закладу куди він звернувся, відмовився надавати відпустку, оскільки Гарматій пропрацював менше 6 місяців. Крім того, йому пояснили, що всім викладачам надається відпустка влітку, під час канікул.
У відділі кадрів Гарматію повідомили також, що положенням про преміювання професорсько-викладацького складу, премії нараховуються лише працівникам вузу, які працюють на повну ставку, працівникам-сумісникам премії не нараховуються.
Чи правомірними є пояснення відділу кадрів?
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 139 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |