Читайте также:
|
|
Усі види даних, що використовуються в менеджменті, в сукупності становлять певну систему інформації. Під інформаційною системою розуміють сукупність ланок накопичення інформації, каналів її руху, технічних засобів збирання, обробки, зберігання інформації та її носіїв.
Основними функціями управлінської інформаційної системи є пошук, збір, накопичення, зберігання і передавання даних, що використовуються для забезпечення прийняття управлінських рішень.
Розвиток інформаційних систем в управлінні включає декілька етапів:
I. Зародження управління і до 70 років 20ст.функціунували виключно інформаційні системи з ручною обробкою даних. Їхні можливості визначалися потенціалами працівників.
II. 80-90рр.- системи з комплексною механізацією обробки даних. Технічною базою цих систем були настільні ЕЦОМ і спеціалізовані технічні засоби обробки окремих видів інформації.
III. В нинішній час в системах управління повинні працювати інтегровані системи обробки даних. Їхнє функціонування базується на 3ох передумовах:
1) відокремлення творчих процесів розробки управлінських рішень від технічних операцій інформаційного забезпечення
2) централізація виконання технічних операцій.
3) науково обґрунтована технологія створення інформаційного забезпечення управління системами.
Особливості інтегрованих систем обробки даних:
1) організація єдиного потоку даних між об’єктом і суб’єктом управління.
2) побудова єдиної центральної бази умовно постійних даних, які обслуговують усі підрозділи менеджменту.
3) розробка та впровадження чіткого технологічного процесу, виконання процедур перетворення та зберігання інформації, формування проміжних документів.
4) реалізація технологічного процесу обробки даних в спеціалізованому управлінському підрозділі.
5) концентрація творчих операцій в лінійних функціональних підрозділах апарату(операції пов’язані з рішенням).
Для задоволення потреб різних організаційних рівнів і функціональних сфер менеджменту існує п'ять головних типів інформаційних систем:
1) виконавчо-процесійні;
2) офісні автоматизацій ні;
3) управлінські інформаційні системи;
4) системи підтримки прийняття рішень;
5) системи підтримки виконання рішень.
Їх характеристика подана у таблиці 3.1:
Таблиця 3.1
Типи інформаційних систем
Тип інформаційної системи | Характеристика |
Викоанвчо - процесійна | комп'ютерна інформаційна система, що виконує щоденні поточні операції, потрібні для розвитку бізнесу. Забезпечує пряму підтримку на операційному рівні організації. Ця система — головне джерело інформації, яка використовуєтеся іншими типами комп'ютерних систем організацій. |
Офісна автоматизаційна | її завдання - полегшити зв'язок і підвищити продуктивність менеджерів і офісних працівників через систему процесів передавання документів. Це система селекторної інформації, вона може включати електронний календар, телеконференцію, графіки та інше. |
Управлінська інформаційна система | комп'ютерна інформаційна система, що постачає повсякденну інформацію і дозволяє здійснювати доступ до поточної і ретроспективної інформації, потрібної менеджерам, головним чином середнього і нижчого рівнів. Система орієнтована на фактичні, операційні напрямки діяльності і особливо важлива в плануванні, прийнятті рішень, при контролюванні. Як правило, система підсумовує інформацію з операційно-ділових систем для підготовки поточних доповідей, які використовуються менеджерами. |
Система підтримки рішень | комп'ютерна інформаційна система, яка підтримує процес прийняття управлінських рішень в ситуаціях, які не досить добре структуровані. Такі системи загалом не вказують, які рішення є оптимальними. Проте вони роблять спробу направити процес прийняття рішень у правильне русло з допомогою спеціальних прийомів, які допомагають менеджерам більш детально аналізувати ситуацію. |
Системи підтримки виконання рішень | комп'ютерні інформаційні системи, що підтримують виконання рішень і ефективне функціонування організацій на вищих рівнях. Такі системи, головним чином, розроблені недавно і їх інколи називають виконавчо-інформаційними системами. |
Опанеаи
.єжєж0-7856454
План
1. Поняття інформації, її суть та значення в процесі менеджменту
2. Поняття комунікації, комунікаційного процесу, методи його удосконалення
3. Проблеми побудови інформаційних систем у менеджменті.
Література:
1. Завадський Й.С. Менеджмент: Management.-Т.1.-Вид.2-е.-К.:Українсько- фінський інститут менеджменту і бізнесу, 1998.-542с.
2. Кохно П.А., Микрюков В.А., Комаров С.Е. Менеджмент.-М.:Финансы и статистика,1993.-224с.
3. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. с англ..-2-е изд.-М.: Дело, 2001.-800с.
4. Хміль Ф.І. Основи теорії менеджменту: Навч. посібник. – К.: ІСДО, 1995.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 92 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |