Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Модуль № 2-3

Читайте также:
  1. II МОДУЛЬ
  2. II модуль
  3. n Сообщение об ошибках собираются в таблице ERROR_TABLE и передаются в функциональный модуль.
  4. VII. Перелік питань для підготовки студентів до підсумкових модульних контролей
  5. VII.Модульное программирование.
  6. Библиотечный модуль GRAPH. Графические возможности ТП.
  7. Важнейшая микросхема постоянной памяти — модуль BIOS.
  8. Види навчання. Особливості проблемного, розвивального, модульно-розвивального навчання.
  9. Виды технической унификации. Подефектная и маршрутная технологии. Типовая, групповая и модульная технологии ремонта.
  10. ВОПРОС № 2. Модуль массопереноса вещества.

Підготувати повідомлення з теми:

Культура сприймання публічного виступу.

Зовнішня культура оратора.

Розробити виступ фахівця - логопеда під час:

- педагогічної наради,

- на батьківських зборах,

- науковій конференції тощо.

Вправи на розвиток мовленнєвого дихання

№ 1. "Свічка"

Уявіть, що перед вами свічка величезного розміру з великим полум'ям. Його треба погасити. Зробіть вдих, затримайте на секун­ду подих, потім подуйте "на свічку". Не згасла? Подуйте ще раз, і ще. Якщо покласти долоню на живіт, то під час видиху можна відчути активні рухи діафрагми й нижньочеревних м'язів, при цьому живіт втягується.

Повільно, рівно дуйте "на полум'я", але не з метою погасити, а лише відхилити полум'я й тримати його у відхиленому стані якомога довше. Долонею ви відчуєте, як повільно й рівно підтягується низ живота, тобто скорочуються нижньочеревні м'яза. Ця вправа тренує повільний, рівний видих.

Перед вами 3,4,... 15 уявлюваних свічок. Погасіть кожну свіч­ку окремо. Обсяг вдиху не збільшуйте. При видиху ви відчуєте долонею ритмічні, переривчасті, активні рухи діафрагми.

№2.

Устаньте прямо, підніміть плечі вгору, відведіть їх назад, на­беріть повітря, плечі опустіть, вага тіла рівномірно розподілена на обидві ноги, підборіддя становить прямий кут із шиєю, немає мязової напруженості; на рахунок раз ■ два зробіть вдих, на ра­хунок три - чотири - п'ять - шість — видих. Стежте за рухами діафрагми. Вправа можна поєднувати з рухами рук. Руки в сто­рони -і вдих, уперед -і видих. Підняти над головою -і вдих, уперед -і видих. Підняти над головою -і вдих, опустити з боків -і видих. Щораз збільшуйте час видиху.

№3.

Устаньте прямо, руки вздовж тулуба. На звуці [п-фффф] видих­ніть повітря, після чого рефлекторно відбувається вдих (живіт при цьому висувається вперед). Тепер на видиху вимовте звук [з] пере­ривчасто й повільно, наче поштовхами викидаючи звук [зззз-сссс-сссс...]. Знову зробіть вдих і на видиху тягніть звук [з]. Виконуйте цю вправу 5 разів, а через кілька днів - доведіть до 10 разів.

№4.

Устаньте прямо, руки вздовж тулуба. Дивіться перед собою, плечі розгорнуті. На звуці [п-фффф] видихніть повітря — живіт втягується, після чого рефлекторно відбувається вдих і живіт висувається вперед. На видиху тягніть звук [ш]: [ш-ш-ш-ш-ш-...] Потім знову — вдих. На видиху рахуйте: 1, 2, 3...15. Повторіть вправу 5 разів.

№ 5.

Устаньте прямо, руки вздовж тулуба. Згадайте звуки природи і

відтворіть їх на видиху. Ось свистить вітер: [ссссссссс ] Шумить

ліс: [шшшшшшш...] А от з'явився джміль: [джжжжжж...]

Робіть все спокійно, вільно, щоб повітря на цих звуках безпере­шкодно "випливло у природу".

6. "Пильщики".

Уявіть, що ви пиляєте колоду. Почали розпилювати зі звуком: [зіс!сі сіс!сі] Спочатку звук [з.]уривчастий, короткий, як і рухи рук, тому що пила "входить у деревину". Чим ширше амплітуда рук, тим довше тягнеться звук: [ссссс...сссссс...ссссс...]

7. "Проколотий м'яч"

У вас у руках на рівні грудей уявлюваний великий гумовий м'яч. Якщо на нього натискаєш — чутний звук вихідного повітря. Натискайте на м'яч долонями й імітуйте повітря звуком: [ссссс...] Руки сходяться повільно: вони неначе відчувають опір "м'яча". І так само, повільно, із силою, виганяється з "м'яча" (ваших легенів) повітря: [сссссс...] Усе ближче руки, усе менше повітря в "м'ячі". Нарешті долоні повітря в активному русі зійшлися. І цим рухом "викинувся" невикористане у звучанні повітря.

8. "Запашна троянда".

Устаньте прямо, долоні покладіть на ребра з обох боків грудної клітки. Уявіть собі, що ви нюхаєте троянди. Повільно вдихайте через ніс цей квітковий запах - і помітите, як ребра грудної кліт­ки розсунулися? Ви це відчули долонями. А тепер видихніть - і ребра опустилися, а ваші долоні проконтролювали це. Щоб уник­нути запаморочення, вдих повинен бути неглибоким. Повторіть 3-4 рази.

9. "Старт".

Візьміть у руки годинники із секундною стрілкою й почніть уго­лос рахувати час по секундах: "Десять! Дев'ять/ Вісім! Сім! Шість! П'ять! Чотири! Три! Два! Один! Пуск!" Рахунок ведіть голосно, уривчасто, рівномірно, на одному видиху, без добору повітря: пере­ривайте видих у паузах між вимовленими цифрами. Диктуйте чітко, так, щоб це було чутно людині, що перебуває на деякій відстані від вас. Чи вистачило у вас дихання на весь рахунок до слова "Пуск!"? Якщо ні, то почніть рахунок з меншої цифри. Зверніть увагу на те, щоб останні слова: "Один! Пуск!" — пролунали у вас на вільному, не утрудненому видиху, енергійно й голосно.

№ 10.

Ходьба по коридору або під час прогулянки на свіжому пові­трі. Робіть один крок -і вдих, на 4 кроки -і видих. Через кожні 2-3 дні збільшуйте тривалість видиху на один крок, щоб через місяць або півтора робити видих на 10-15 кроків (вдих же при цьому за­лишається постійним на один крок). На видиху можна вимовляти скоромовку, щораз збільшуючи число слів у ній, або читати вірш (невеликий, з чотирьох рядків). Пам'ятайте, що в процесі вико­нання вправ тренується тривалий видих.




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 93 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав