Читайте также:
|
|
Документовані заяви про політика в області якості.
- Вимоги до політики в області якості визначені в ст. 5.3 ISO 9001:2000. Документування політики в області якості повинне здійснюватися відповідно до вимог ст. 4.2.3. Деяким організаціям, що вперше розглядають політикові в області якості з метою задовольнити вимогам ИСО 9001:2000, варто звернути особливу увагу на ст. 4.2.3 (в, м, ж). Ці вимоги означають, що політика й мети в області якості повинні забезпечувати ідентифікацію змін і статусу перегляду (документи повинні обов'язково містити дату й грифа твердження документа), поширення документа в усі структурні підрозділи організації й своєчасне вилучення застарілої політики в області якості й заміну цих документів на актуалізовані.
- Вимоги до цілям в області якості визначені в ст. 5.4.1 ISO 9001:2000. Ці документовані цілі в області якості також повинні відповідати вимогам по керуванню документацією ст. 4.2.3.
Посібник з якості.
- Ст. 4.2.2 ISO 9001:2000 визначає мінімальні вимоги до змісту посібника з якості. Рішення про формат і структуру посібника з якості кожна організація приймає самостійно залежно від її розміру, рівня культури й складності. Деякі організації можуть використати посібник з якості в інших цілях, а не тільки для документування СМК. Рекомендації зі структури й змісту посібника з якості визначені в ISO/TE 10013.
- Малі організації можуть за своїм розсудом об'єднати опис всієї СМК в одне керівництво, включаючи всі документовані процедури, необхідні стандартом.
- Великі багатонаціональні організації можуть мати трохи руководств глобального, національного й регіонального рівнів і документацію з більше складною структурою.
- Посібник з якості є документом, керування яким повинне здійснюватися відповідно до вимог ст. 4.2.3.
Документовані процедури.
- Стандарт ISO 9001:2000 спеціально вимагає, щоб організація мала документовані процедури для наступних шести видів діяльності:
4.2.3 Керування документацією;
4.2.4 Керування записами;
8.2.2 Внутрішній аудит;
8.3 Керування невідповідною продукцією;
8.5.2 Коригувальні дії;
8.5.3 Попереджуючі дії.
- Керування цими документованими процедурами повинне здійснюватися відповідно до вимог ст. 4.2.3.
-Деякі організації можуть із метою зручності об'єднати процедури для декількох видів діяльності в одну документовану процедуру (наприклад, що коректують і попереджають дії, тому що ці дві процедури містять більшість співпадаючих кроків). Інші можуть документувати який-небудь вид діяльності, використовуючи більш ніж одну документовану процедуру (наприклад, внутрішні аудити). І те й інше цілком прийнятно.
- Деяким організаціям (особливо великим або організаціям з більше складними процесами) можуть бути необхідні додаткові документовані процедури (особливо стосовні до процесів створення продукції) для впровадження ефективної СМК.
- Іншим організаціям також можуть бути необхідні додаткові процедури, незважаючи на те, що розмір й/або рівень культури організації дозволяють впровадити такі процедури без обов'язкового документування. Проте, щоб продемонструвати відповідність вимогам стандарту ISO 9001:2000, така організація повинна надати об'єктивні докази того, що СМК була ефективно впроваджена.
Документи, необхідні організації для забезпечення ефективного планування, контролю процесів і керування ними.
- Для того, щоб продемонструвати ефективне впровадження СМК, організації можливо буде потрібно розробити не тільки документовані процедури, але й інші документи. Проте, стандарт ISO 9001:2000 спеціально згадує тільки: політикові в області якості (ст. 4.2.1 а), мети в області якості (ст. 4.2.1 а), посібник з якості (4.2.1 б).
-Існує кілька вимог стандарту ISO 9001:2000, згідно яким організація могла б підвищити цінність її СМК і продемонструвати відповідність стандарту, розробивши інші документи, навіть якщо стандарт їх спеціально не передбачає. Прикладами можуть служити:
схеми й/або опису процесів;
структура організації;
специфікації;
робітники й/або іспитові інструкції;
документи, що містять схеми внутрішніх комунікацій;
виробничі розклади;
списки затверджених постачальників;
плани випробувань і перевірок;
плани якості.
Керування всіма перерахованими документами повинне здійснюватися відповідно до вимог ст. 4.2.3 й/або 4.2.4.
Запису.
- Приклади записів, необхідних стандартом ISO 9001:2000, представлені в таблиці 1.
- Організації можуть розробити й інші записи, які можуть бути необхідні для того, щоб підтвердити відповідність їхніх процесів, продукції й СМК.
- Вимоги по керуванню записами відрізняються від вимог по керуванню іншими документами. Всіма записами треба управляти відповідно до вимог ISO 9001:2000.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 172 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |