Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Оптимізація здійснення зовнішньоекономічної діяльності досліджуваним підприємством

Читайте также:
  1. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
  2. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства
  3. Аналіз зовнішньої діяльності підприємства на основі системного підходу
  4. Аналіз маркетингової діяльності підприємства
  5. Аналіз основних економічних та фінансових показників діяльності підприємства
  6. Аналіз основних показників виробничо-господарської діяльності підприємства
  7. Аналіз фінансової діяльності ломбардів.
  8. Аудит витрат діяльності
  9. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
  10. Безпека життєдіяльності

Проведений аналіз особливостей здійснення вітчизняними підприємствами зовнішньоекономічної діяльності та процесу виходу на зовнішні ринки дозволяє визначити напрямки оптимізації здійснення зовнішньоекономічної діяльності досліджуваною корпорацією.

Продукція корпорації “Рошен” відповідає всім нормам та стандартам, як українським, так і міжнародним. Проте, нерідко для успіху на зовнішніх ринках недостатньо лише відповідності галузевим стандартам та ціновій конкурентоспроможності. Річ не тільки у формальних підрахунках і порівнянні тактико-технічних характеристик товару. Важливим ключовим чинником успіху може стати вибір стратегічного партнера і вдалий спосіб співпраці з ним щодо поділу майбутніх замовлень. Пошук надійних партнерів на незайнятих ринках та активна співпраця з ними дозволить корпорації у найкоротші строки ознайомитися з особливостями ведення діяльності на даному ринку, а також уникнути помилок при реалізації маркетингової діяльності, які могли б бути допущені при самостійному входженні на нові ринки.

Також, необхідно зазначити, що підприємство інвестує значні кошти у розвиток бізнесу в Росії. Проте, якщо зовнішні умови зміняться у негативну сторону, то це суттєво вплине на дохід підприємства, адже російський ринок складає третину експорту компанії. Відповідно, щодо російського ринку може бути прийнятий комплекс заходів.

По-перше, необхідно і в подальшому нарощувати виробничі потужності всередині Російської Федерації, таким чином, забезпечуючи незалежність від зовнішніх умов, а також це сприятиме зниженню експорту з України, відповідно зростатиме зацікавленість українських фабрик у інших ринках збуту.

По-друге, зараз підприємство орієнтується на середню цінову нішу. Відповідно, рекомендованим є перехід до диференціації – тобто збільшення продуктів, які зацікавлять людей з невисоким рівнем доходу, і водночас – виготовлення продукції, яка матиме попит у вищому ціновому сегменті.

По-третє, зі зростанням масштабів маркетингової діяльності основного конкурента корпорації – “Конті”, корпорація “Рошен” повинна активізувати і власні маркетингові зусилля. В першу чергу це може бути досягнено за рахунок збільшення витрат на рекламу, а також посилення зв’язків з громадськістю, шляхом проведення різноманітних акцій та запровадження “гарячої телефонної лінії” для споживачів. Стимулом до цього може бути факт того, що ПАТ “Виробниче об’єднання “Конті” у 2010 році витратило на збут 16% від свого доходу (544 млн. грн. на збут при доході в 3337 млн. грн.), в той час як, для порівняння, Київська кондитерська фабрика “Рошен” витратила на збут всього 1% від річного доходу – 5,8 млн. грн., за рівня доходу в 619 млн. грн.

Наступним кроком в напрямку оптимізації зовнішньоекономічної діяльності є пошук нових ринків збуту продукції. В першу чергу маються на увазі країни, які останнім часом розвиваються найшвидшими темпами – Китай, Індія, країни Південно-Східної Азії. Проте, з метою ефективного входження на дані ринки, перш за все необхідно зробити SWOT-аналіз даних ринків, дослідити конкурентне середовище, перепони щодо входу на ці ринки. Після цього доцільним було б знайти партнерів, які мають досвід у здійсненні господарської діяльності на цих ринках. Такий підхід дозволить оперативно познайомитись з уподобаннями споживачів та відповідним чином сформувати асортиментні групи для конкретних регіонів.

На сьогодні корпорація здійснює експорт тієї ж продукції, яка представлена на українському ринку, що й дозволяє встановлювати порівняно низькі ціни на світовому ринку. У цьому контексті на фабриках, які знаходяться ближче до закордонного споживача доцільно було б почати випуск продукції, яка б реалізовувалась тільки на визначених зарубіжних ринках. Це дозволило б увійти у вищий ціновий сегмент, і могло б мати позитивний вплив на іміджеві сприйняття продукції корпорації зарубіжними споживачами.

В останні роки багато українських підприємств провели первинну публічну пропозицію (IPO), таким чином більшість з них підвищили іміджеве сприйняття в очах суспільства, залучили іноземний фінансовий капітал, шляхом розміщення власних акцій на міжнародних фінансових ринках, підвищили частку експорту власної продукції (Ukrproduct, ПАТ “Миронівський хлібопродукт”, Cardinal Resources). Корпорація “Рошен” має реальні перспективи здійснення виходу на IPO, оскільки вона стабільно здійснює господарську діяльність протягом останніх років та володіє розвиненою дистрибуційною мережею.

Згідно з рекомендаціями зарубіжних науковців та досвідом економічно розвинених країн, ефективним методом розвитку та впровадження інноваційних досягнень є створення умов для співпраці дослідних центрів, університетів та підприємств. З цієї точки зору, корпорація “Рошен” може налагодити співпрацю з провідними університетами країни та науково-дослідними інститутами, шляхом фінансування розробок у харчовій промисловості, у сфері корпоративного управління і т.д., які потім могли б бути впровадженими на вітчизняних фабриках.

Оптимізації здійснення зовнішньоекономічної діяльності сприятиме також прийняття державою комплексу відповідних заходів. По-перше, потрібно розглянути можливість використання для інвестиційних цілей за відповідними пріоритетами тих коштів, що отримуються державою від реалізації своїх корпоративних прав. По-друге, необхідне ефективне управління державною власністю. По-третє, необхідно активізувати процес створення ПФГ, для чого, перш за все, переглянути Закон України "Про промислово-фінансові групи в Україні", який був скасований рік тому. Також потрібно сприяти введенню у практику фактичного, а не декларативного пільгового оподаткування пріоритетних видів інноваційної діяльності згідно з Законом України "Про інноваційну діяльність". І в контексті досліджуваного підприємства нагальним є сприяння поширення кластерного підходу до економічного і технологічного розвитку країни через мотивацію створення потужних територіально-виробничих комплексів, в тому числі у транскордонному вимірі. Також потрібно налагодити вивчення світових ринків, організацію реклами та участі у міжнародних виставках, ярмарках тощо.

Прийняття державою даного комплексу заходів сприятиме покращенню ведення зовнішньоекономічної діяльності вітчизняними суб’єктами господарювання у всіх секторах економіки.

Отже, на сьогодні у корпорації “Рошен” існує значний потенціал для вдосконалення та оптимізації здійснення зовнішньоекономічної діяльності. Швидкість прийняття відповідних рішень залежить від ряду факторів: державної підтримки, економічної кон’юнктури, зростання конкуренції. Проте основною рушійною силою на шляху до вдосконалення зовнішньоекономічної діяльності будуть рішення керівництва корпорації та період між здійсненням інвестицій у виробництво за кордоном та початком віддачі від цих інвестицій.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 107 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав