Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Об‘єкт та предмет економічної науки

Читайте также:
  1. B. Предмет політичної економії
  2. D)& предупреждение, штраф, конфискация предмета, явившегося орудием совершения правонарушения, лишение специального права, административный арест
  3. I. Общие проблемы философии науки.
  4. I. Предмет этики
  5. I. Семинар. Тема 1. Предмет, система, задачи судебной медицины. Правовые и организационные основы судебно-медицинской экспертизы, Понятие, объекты, виды, экспертизы
  6. I. Суть і ознаки, ринкової економічної системи
  7. III. Исторические этапы формирования современной науки
  8. IV. Развитие исторической науки в ХIХ веке
  9. V. Личностные, метапредметные и предметные результаты освоения учебного предмета 3 класс
  10. V2: Предмет, задачи, метод патофизиологии. Общая нозология.

Об‘єкт – сукупність процесів, явищ, феноменів, що вивчаються наукою (економічною наукою).

Предмет – специфічні аспекти цих явищ і процесів, що вивчає саме ЕН, її проблематика, що відрізняє її від інших суспільних наук, визначає специфічні завдання і методи досліджень. Деякі вчені взагалі вважають, що намагання точно і вичерпно визначити предмет вивчення не відповідає динамічному характеру господарської діяльності, швидкоплинності потреб і проблем, що вирішуються засобами економічної науки.

По-перше, це фундаментальна (теоретична) суспільна наука, що вивчає загальні закономірності господарської діяльності людей.

Суспільна – вивчає закономірності діяльності людей.

Фундаментальна (теоретична) наука – абстрактна, така, що вивчає загальне і найбільш необхідне, сутнісне в господарських процесах, абстрагуючись від випадкового, індивідуального і специфічного.

Отже, від дещо розмитого, «економічна наука» ми переходимо до більш визначеного і традиційного – економічна теорія.

Об‘єкт вивчення ЕТ – господарська система суспільства, економіка як закономірно змінювана цілісність та економічна (господарська) діяльність.

Господарська (економічна) діяльності – діяльність пов‘язана із використанням обмежених ресурсів, для задоволення постійно зростаючих потреб. Тому обмеження сфери «господарської діяльності» виробництвом, обміном, розподілом і споживанням прийнятне, але не зовсім точне. Господарська (економічна) діяльність – сфера людського вибору, де люди приймають рішення про способи використання наявних в них обмежених можливостей для задоволення власних потреб, і закономірності узгодження таких рішень, неявні суспільні наслідки такого індивідуального вибору. Іноді кажуть – діяльність спрямована на перетворення природного середовища відповідно до потреб людей, створення штучного середовища існування людини яке буде достатньо комфортним для неї.

Можливе й таке визначення – сукупність фаз виробництва, розподілу, обміну і споживання, іноді кажуть, що економічною стає та діяльність, щодо якої необхідною та можливою є оцінка її ефективності. Тобто де виникає проблема співставлення результатів і витрат – там є економіка (економічна діяльність). Іноді визначальною вважають рису використання обмежених ресурсів, тобто тих, що є рідкісними відносно наявної потреби в них.

Але цей об‘єкт вивчають й інші економічні науки, отже слід відокремити ЕТ від них, визначивши її предмет, власне її аспект вивчення, її проблематику. До «інших економічних наук» відносимо галузеві, функціональні та синтетичні (на перетині природничих і галузевих чи функціональних економічних, наприклад, ергономіка) дисципліни.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 162 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав