Читайте также:
|
|
9.1Система управління охороною праці на підприємстві
Виконання гідромеліоративних робіт вимагає від працівників великого напруження моральних, фізичних, духовних сил і особливо знань з техніки безпеки.
Проектом передбачено вдосконалення осушувальної системи ПСП „Перемога” Ічненського району Чернігівської області, що включає в себе влаштування додаткових гідротехнічних споруд, поглиблення та поширення мережі діючих відкритих каналів.
Роботи, що пов'язані з вдосконаленням системи, мають пересувний характер, проводяться на відкритому повітрі на протязі цілого року.
Незважаючи на ці труднощі, умови праці робітників водогосподарської організації повинні відповідати діючим вимогам техніки безпеки і санітарним нормам.
До початку виконання робіт на будівельному майданчику, повинні бути влаштовані переїзди, шляхи і дороги в середині будівельного майданчика, які забезпечують вільний і безпечний доступ транспортних засобів до всіх об'єктів, складських приміщень, до адміністративних і санітарно-побутових приміщень: в=3м, l=9м.
На осушувальній системі ПСП „Перемога” Ічненського району Чернігівської області розміщена наскрізна схема доріг, що забезпечує видимість, дозволяє уникати зіткнень і скопичення автотранспорту.
Експлуатаційні грунтові дороги покриті гравієм, прокладені вздовж всіх міжгосподарських каналів для проїзду автотранспорту з метою нагляду за станом каналів і споруд, а також для проїзду і роботи землерийних машин при очистці каналів від мулу і рослинності, ремонті ГМС.
На системі влаштовані експлуатаційні стежки для забезпечення підходу до водомірних постів, спостережних свердловин.
Завіз матеріалів, деталей і конструкцій на будівельний майданчик здійснюється тільки після влаштування передбачених проектом робіт, зони складування для їх зберігання.
Склад матеріалів, деталей влаштовується безпосередньо біля місця їх використання і має розміри 10´20 метрів.
На осушувальній системі ПСП „Перемога” Ічненського району Чернігівської області для тимчасового зберігання матеріалів влаштовуються відкриті склади. Майданчики для складування мають похил 2-50 для відводу дощових і поверхневих вод, підсипані щебенем чи піском шаром 5-100 см.
При складуванні штучних матеріалів безпека робіт забезпечується формуванням відвалу з кутом природного відкосу, який зберігається після кожного прийому і відпуску матеріалів.
Так, як ремонтні роботи на осушувальній системі ведуться в світловий період дня, то освітлення дана система не потребує.
Для захисту від дії шкідливих речовин для роботи в різних кліматичних умовах використовують спецодяг і спецвзуття.
До спецодягу належать: куртки, комбінезони, костюми, головні убори різного виду, наплічники та наспинники та інше. Ці види спецодягу можуть використовуватись як окремо, так і в поєднанні. Захисні і експлуатаційні властивості спецодягу визначаються конструкцією і якістю матеріалу, з якого вони виготовлені.
Спеціальне взуття захищає працівників від механічних і теплових опіків, дії низьких і високих температур, пилу, вологи і забруднюючих речовин. Це чоботи, пів чоботи. Черевики, пів черевики, колоші і т ін.
Від впливу шкідливих виробничих чинників, які травмують шкіру і викликають захворювання, використовують засоби захисту рук. До них належить рукавиці, на пальчики, мазі, пасти.
Для захисту очей від шкідливих речовин використовують окуляри. Вони бувають відкритого і закритого типу.
До захисту обличчя належать такі засоби: ручні та універсальні щитки, що захищають обличчя.
Спецодяг та спецвзуття, що видають робочим різних спеціальностей, а також строки його використання наведені в таблиці 9.3.1
9.2 Заходи щодо покращення умов праці
9.2.1Аналіз небезпечних та шкідливих чинників на виробництві, виробнича санітарія.
Санітарно-побутове забезпечення включає в себе влаштування виробничо-побутових приміщень для зберігання одягу, особистої гігієни, відпочинку, догляду за спецодягом, взуттям, медичного обслуговування і громадського чергування.
На будівельних майданчиках з числом працюючих менше 15 чоловік в склад санітарно-побутових приміщень повинні входити:
- бригадна побутова;
- роздягальня з умивальником;
- приміщення для обігрівання працюючих і прийому їжі;
- вбиральня і душова.
При пересувному фронті робіт чи незначних строках будівництва, часто використовують типові інвентарні будинки передвижного типу.
Роботи на будівельному об'єкті виконуються в одну зміну.
Розрахунок приміщень приводиться в таблиці 9.2.
. Заходи щодо покращення умов праці.
Біля санітарно побутових приміщень виділений майданчик для відпочинку працівників. Пункти харчування розташовані на віддалі 250 м від об'єкту проведення робіт.Віддаль до вбиралень становить 150 м. При організації питного режиму вода на об'єкті використовується із природних джерел, для цього в побутових приміщеннях встановлюються кип’ятильники КНЕ-100 (ємкість 100 л) для кип’ятіння води.
В санітарно-побутових приміщеннях для подачі води встановлюються питні баки. Зберігаються баки в закритих приміщеннях.
Для працюючих які по умовах праці працюють на віддалі від об'єкту, постачання водою здійснюється в індивідуальних термосах із розрахунку 3 л на 1 одного працюючого.
Загальна кількість води на об'єкті визначається згідно норм витрат на санітарно-побутові потреби.
Таблиця 9.2.
Об'єм води для санітарно-побутових потреб по будівельному об'єкту на 1 добу.
Обладнання | Витрати води на 1 процедуру | Загальний об'єм води, м |
Душ | ||
Умивальник | 4,0 | 4,2 |
Гігієнічний душ в приміщеннях для особистої потреби жінок | 20,0 | |
Вбиральні | 7,0 | |
Всього |
9.2.2 Заходи з безпеки праці при виконані основних видів робіт
Земляні роботи, як правило, механізовані, виконуються з допомогою складної меліоративної техніки і вимагають підвищеної уваги до питань безпеки праці меліораторів.
Для покращення роботи осушувальної системи ПСП «Перемога» Ічненського район, Черніговської області є потреба в очистці від мулу магістральних каналів. Для цього використовуються багато ковшові, ротори і одноківшові екскаватори.
Незважаючи на високий рівень механізації земляних робіт, частину цих робіт доводиться виконувати ручним способом.
Основною причиною травматизму при виконанні земляних робіт є обрушення земляних мас, що призводять до катастрофічних наслідків, засипають нижні ділянки з машинами, обладнанням і людьми.. Найчастіше обвали ґрунтових мас виникають на весні і восени, в період активної дії поверхневих вод, дощів і відтаювання грунту. Обвали грунту спостерігаються коли:
1. Перевищується глибина розробки без кріплення.
2. Недостатньо міцне кріплення.
3. Неправильна розробка кріплення.
4. Нестійкі укоси із-за великої їх крутизни.
В грунтах природної вологості з непорушеною структурою, копання траншей і котлованів з вертикальними стінками без кріплення, згідно з вимогами Сніп-ІІІ-4-80*. Дозволяється на глибину не більше:
1. В насипних, піщаних і гравелистих грунтах – 1 м.
2. В супіщаних – 1,25 м.
3. В суглинистих – 1,5 м.
Копання траншей роторним екскаватором в щільних зв'язних грунтах допускається з вертикальними стінками без кріплення на глибину не більше як 3 м.
У разі необхідності перебування працівників в траншеях треба обладнати кріпленням.
Розробку виїмок (траншей, котлованів) без кріплення слід вести з укосами. Від правильного вирішення крутизни укосів залежить безпека земляних робіт.
Максимальну допустиму глибину при розробці виїмок без кріплення для різних грунтів природної вологості наведено в Сніп –ІІІ-4-80*. Крутизну укосів траншей і котлованів глибиною більше як 5 м потрібно встановлювати за спеціальними розрахунками.
При проведені земляних робіт в глибоких (вузьких) виїмках, колодязях, тунелях до початку робіт необхідно перевірити якість шахтарською лампою, а подальше виконання земляних робіт здійснювати лише при наявності індикаторів для визначення наявності газу.
При копанні котлованів, траншей в місцях руху людей і транспортних засобів, навколо місця виконання робіт встановлюють суцільні огорожі висотою 1,2 м з системою освітлення. В межах призми обвалу грунту при копанні траншей і котлованів забороняється складати матеріали і обладнання, не можна встановлювати машини і механізми, допускати їх рух, прокладати залізниці, встановлювати стовпи для ліній електропередач чи зв'язку.
До початку робіт необхідно виконати всі заходи щодо відводу поверхневих і ґрунтових вод. Що б не допустити обвалу грунту в разі появи ґрунтових вод на укосах, виїмках слід вжити заходи до відводу чи зниження їх рівня (закладання дренажу, лотків, чи відкачувати воду).
Вимоги безпечного проведення земляних робіт повинні пророблятись, насамперед в проектній документації – в проекті виконання робіт і його складовій частині – технологічній карті на земляні роботи згідно з СНіП-3.02.01.-87.
Потрібно визначити безпечну установку екскаватора відносно бровки траншеї глибиною 2 м в супісках. Вираховуємо допустиму віддаль по формулі оцінки можливого положення призми обвалу.
Lk=1.2ah+1.
де: h – глибина виїмки, м;
a – коефіцієнт закладання відкосів по даним таблиці IV.
Lk=1.2*0,85*2+1=3,04 м.
3.Інженерні рішення з охорони праці
(розрахунки у відповідності до змісту дипломного проекту та проведеня аналізу небезпечних та шкідливих чинників на виробництві)
Розрахунок спецодягу та інших засобів індивідуального захисту робітників різних професій на 1 рік.
Таблиця 9.3.1
Професія | Найменування спецодягу, спецвзуття | Кількість працю- ючих | Необхідна кількість на рік | Сторк носіння |
Машиніст | Куртка ватна Штани ватні Валянки Комбінезон бововняний Черевики на вібропідошві Рукавиці брезентові Протишумові наушники | 3 роки 4 роки 3 роки 1 рік 1 рік 1 місяць 2 роки | ||
Газоелектрозварювальник | Куртка ватна Костюм брезентовий Черевик шкіряні Рукавиці брезентові Наголовний щиток | 3 роки 1 рік 1 рік 1 місяць 1 рік | ||
Бетонник | Куртка ватна Чоботи гумові Черевики шкіряні Окуляри захисні Пояс запобіжний | 3 роки 1 рік 1рік 3 роки 3 роки | ||
Землекоп | Окуляри захисні Рукавиці водозахисні Чоботи гумові Пояс запобіжний Костюм бавовняний Куртка ватна | 3 роки 1 рік 1 рік 3 роки 1 рік 1 рік | ||
Інженерно-технічні працівники | Костюм бавовняний Плащ водотривкий | 7 років 7 років |
Таблиця 9.3.2
Розрахунок санітарно-побутових приміщень на осушувальній системі
ПСП „Перемога” Ічненського району Чернігівської
Призначення приміщень | Кількість одночасно працюючих працівників | Норма на одного працівника | Загальна площа |
Гардеробні і умивальники | 52 (ж-16) (ч-36) | 0,4 м2 | 20,8 м2 |
Кількість гардеробів в умивальниках: Душові Для обігрівання Для просушування одягу Для прийняття їжі | 1 кран на 15 чол 1/8 рожка 3 м2 на 1 рожка 0,1 м2 0,2 м2 1,2 м2 на одне посадочне місце | 4 крани 7 рожків 21 м2 5,2 м2 10,4 м2 із розрахунку перебування 15 хв. В буфеті 52/60*15*1*2=16 м2 | |
Вбиральні | 52 (ж-16) (ч-36) | - | 3 ун. 1 ун |
Приміщення для особистої гігієни жінок | - | - | - |
4. Заходи з пожежної безпеки
Розміщення тимчасових об'єктів будівництва виконуються з вимогами Сніп “Генеральные планы промышленных предприятий. Нормы проектирования”.
На території будівництва влаштовуємо два виїзди з протилежних сторін. В тупикових дорогах влаштовується тупикова площадка, не менше 12´12 м, для розвороту пожежних автомобілів.
До всіх споруд, що будуються і складів забезпечується вільний під'їзд. Влаштування під'їздів має бути завершене до початку будівельних робіт.
Загромадження під'їздів, проїздів, входів і виходів, а також доступ до пожежного інвентарю і обладнання забороняється.
Під'їзди до водоймів не повинні перешкоджати забору води з них пожежними машинами.
Складування горючих будівельних матеріалів в протипожежних розривах між спорудами забороняється. Незгораємі матеріали можна складувати в цих розривах, якщо кругом споруди лишається вільна смуга шириною не менше 5 м з покриттям.
Площа зайнята під склади очищається від сухої трави, бур'яну, коріння.
Пиломатеріали вкладаються в штабелі, висота яких при рядовій укладці повинна складати не більше ширини половини штабеля.
Зберігання на відкритих складах згораємо матеріалів (толь, руберойд, фільтраційний матеріал і ін) передбачає розміщення їх в штабелях площею не більше 100 м2. Розриви між штабелями і від них до капітальних і підсобних будівель приймаються не менше 24 м.
Пересувні вагончики які використовуються для розміщення санітарно-побутових приміщень розміщуються на відстані 24 м від споруд, що будуються.
Будівельний майданчик потрібно постійно утримувати в чистоті. Будівельні відходи (обрізки, щепки, кора, опилки і т д) потрібно кожен день прибирати з місць виконання робіт і з території будівництва в спеціально відведені місця.
Місця звалки згораємих відходів розміщують на відстані 50 м від складів пиломатеріалів, а також ділянок залягання торфу.
Розкладати вогнища на території будівництва забороняється.
Забороняється курити в місцях зберігання горючо-мастильних матеріалів, в місцях залягання торфу. В цих місцях вивішуються знаки про заборону куріння.
Виконання ізоляційних робіт з використанням полімерних матеріалів не допускається одночасно з виконанням інших будівельно-монтажних робіт пов'язаних з використанням вогню.
Роботу з пожежно - небезпечними речовинами і полімерними матеріалами допускається проводити тільки з письмового дозволу, головного начальника, головного інженера і тільки після виконання всіх заходів які забезпечують пожежну безпеку.
Котли для розігріву мастик повинні мати щільно закриваючу їх кришку. Біля котла повинен знаходитись комплект протипожежних засобів: вогнегасник, лопати і сухий пісок. Місцезнаходження засобів пожегасіння має бути показано відповідними написами і указниками. Використання засобів пожежегасіння по непрямому призначенню забороняється.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 92 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |